[SH] nl2 KTs river?

• kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Prima, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $2.10 (105 bb)
      Hero (BTN): $3.67 (183.5 bb)
      SB: $8.29 (414.5 bb)
      BB: $2.32 (116 bb)

Preflop: Hero is BTN with K T
      CO folds, Hero raises to $0.06, SB folds, BB raises to $0.10, Hero calls $0.04

Flop: ($0.21) 9 3 T (2 players)
      BB bets $0.10, Hero calls $0.10

Turn: ($0.41) 7 (2 players)
      BB bets $0.20, Hero calls $0.20

River: ($0.81) J (2 players)
      BB bets $0.20, Hero calls $0.20

Results:
      $1.21 pot ($0.10 rake)
      Final Board: 9 3 T 7 J
      Hero mucked K T and lost (-$0.60 net)
      BB showed J K and won $1.11 ($0.51 net)

Sziasztok!

BB: 50/19 (28 h)

Riverig gondolom std.
      Riveren ha megint fél pot v felette nyit gondolom dobás, de ilyen betre lehet dobni? Az a bajom hogy a J vagy pár adott, vagy kiegészíthetett OESDket (bár azokat szerintem rendesen hívja meg, mármint ha eddig semmije nem volt és javult).
      Nála is lehet FD, vagy valami Tx, 9x -> talán ezekre illik legjobban a line?
  • 9 válasz
    • Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Hali!

Egy tipikus mániákussal nézel szembe ilyen statoknál (28 handnél is), lehet nála Ax és T4o is néha elég furcsa dolgokkal szereti az agresszor szerepét betölteni... Ellenük jó az, ha hagyjuk hívni és odaadja a pénzt.
      Riverig std az igaz. Rivernél ilyenkor lehet nála, ennél a nyitásnál akár air is, de akár 9x, 8x Tx,Jx... ami ver az AT, bármilyen 8, minden két pár, elég sok kombináció, ami kitelik tőle. Ha eddig még nem 3betelt akkor nagyrészt le lehet szűkíteni a skálát.

Ilyen betre is lehet akár dobni, néha én is megadnám, de akkor infoért és több lejátszott kéz során.
      Ha nagyobb hívás lett volna, akkor egyértelműen dobnék, és jobb szituációt keresnék.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló kopek66! :)

Én egy ilyen maszatolós 5bb-s 3-Betnek nem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget - főleg ilyen lazára bontakozó ellenféllel szemben.

Amúgy a line tetszik. Ugyanígy játszanám.

Villain nagyon gyengén méretez végig, riveren remek oddsunk van, bőven elégszer leszünk szerintem elöl, hogy nyereségesen meg tudjunk adni. :)

GL! :s_thumbsup:
    • Szianna
      Szianna
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.04, Hozzászólások: 271
      Sziasztok!

Én ezt nem így játszottam volna!
      Az ellenfél egy hobbijátékos.... a pre visszaemelése még minraise sincs,én inkább azt gondolnám dobatni akar...
      Flopon megadnék,de turnon tuti visszaemelnék neki,top pár jó melléklap+ flösshúzó és ezzel erőt mutatnék,a riveren pedig ha nem nyit mögé is checkkelhetek,ha nyit pedig annak a függvényében mennyit nyitott eldöntöm hogy megadás vagy dobás!
    • ZebraSF
      ZebraSF
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.25, Hozzászólások: 2.593
      Eredeti hozzászólás: Szianna
      a pre visszaemelése még minraise sincs,én inkább azt gondolnám dobatni akar...
      ha kevesebbet raisel , mint mini pont hogy nem fog gyengének tűnni , mivel jó oddsot ad szinte any2-nak.

Eredeti hozzászólás: Szianna
      Flopon megadnék,de turnon tuti visszaemelnék neki,top pár jó melléklap+ flösshúzó és ezzel erőt mutatnék
      Miért akarsz erőt mutatni gyengébb lap ellen ?
    • Szianna
      Szianna
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.04, Hozzászólások: 271
      Én azt tapasztaltam,hogyha BU nyitok SB-BB visszaemel egy buzisat nagy %-ban csak dobatni akar,mert simán lopásra tesz ....turnon általában feladja

Azért akarok erőt mutatni,mert védem a kezem,van esély hogy erősödök,értéket szeretnék nyerni+jobban tudom a reakciójábólból,hol állok ellene...szerintem.... :D
      De lehet rosszul gondolom...
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Végül is lehet ráció a turn raiseben is, hogy ilyen kis sizeal operál...

Meg ez azért is jó lehet, hogy a gyengébb kezekből/+ húzókból értéket nyerünk. Ha visszaemel könnyen tudunk dobni. Illetve ijesztő rivereken is sokszor checkelne hozzánk, ha turnön megragadjuk a kezdeményezést - afféle előrevetített potkontroll. :)
    • ZebraSF
      ZebraSF
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.25, Hozzászólások: 2.593
      Félreértés ne essék, ez nálam is flop call turn raise .
      De kis sizeal 3betelni azért, hogy dobassuk az logikátlan, persze ez nl2, nem is játszottam itt soha igazából de hát na ...
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      :club: Végül is lehet ráció a turn raiseben is, hogy ilyen kis sizeal operál...

Meg ez azért is jó lehet, hogy a gyengébb kezekből/+ húzókból értéket nyerünk. Ha visszaemel könnyen tudunk dobni. Illetve ijesztő rivereken is sokszor checkelne hozzánk, ha turnön megragadjuk a kezdeményezést - afféle előrevetített potkontroll. :)
      Na jó de egy raise-el dobatjuk a blöffjeit (arra sincs garancia, hogy pl nem pushol ránk egy húzó pl), nem?
      Olyan sok outja nem lesz ellenünk és nem sok scare card jöhet riveren.
      (kb csak Q,J,A de azokból is a szín nekünk jó)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Nekem tetszik a line. Ugyanígy játszanám.

Szerintem micron elég sokan képesek pre min3betelni monstert, mert nincsenek tisztában semmivel kb, nem hogy emelési méretezéssel... Jó és nyilván egyesek meg blöffölnek így (igen még fishek is) kb anytwoval, na most megsaccolni ismeretlen ellen, hogy ezt most egy széles blöff heavy range, vagy inkább csak value hand van benne (AK, KK+ néha AQ), azt lehetetlen...

Úgyhogy én equityre, oddsra, terítésre mennék... Nyilván ha 20%ban 3betel, akkor van value a turn raiseben...

Riveren kötelező callod van, ugyanúgy lehet A high, mint Jx is vagy bármi random hand, visszaemelésben nincs value...

GL,
      L.

u.i: Úgy érzem a mutatás pár embert megzavart... Turnon ráadásul kb félpotol, tehát még azt mondom emeljünk ha 1/4 betel vagy ilyesmi, de így még kevésbé tetszik.