[SH] nl50 speed JK blöff

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      villian: 22/19/ BU steal 53%/ Fto3bet 65%/ 4bet 21%/ cbet 59%/ WTSD 27%/ WonSD 83%/ AF 1,9/ 1k hand

65% fto3bet ellen Ti ezt value 3betelitek? sok a 4bete, szeritnem jobb a call

Mit szóltok a turn játékhoz? Miután calloz Qx vagy slowplay, de erre a riverre jó leht a bet?

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $55.76 (111.5 bb)
      UTG: $224.11 (448.2 bb)
      MP: $40.25 (80.5 bb)
      CO: $19 (38 bb)
      BTN: $50 (100 bb)
      SB: $17 (34 bb)

Preflop: Hero is BB with J K
      3 folds, BTN raises to $1, SB folds, Hero calls $0.50

Flop: ($2.25) 2 9 5 (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Turn: ($2.25) Q (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.68, Hero raises to $6, BTN calls $4.32

River: ($14.25) A (2 players)
      Hero bets $11.50
  • 6 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Nekem nagyon hihetetlen a lineod. Szerintem nincs olyan value hand, amit így játszanál meg, így ált. blöffcatchen van egy kompetensebb játékos a riveren.

Nekem tetszene a 3bet pre.
    • dzsoji01
      dzsoji01
      Black
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 362
      Ha erős lapod lenne akkor leadelnél turnon a besült flop cr.után,ez így eléggé átlátszó.:)
      Ja és pre 3b.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pre 3B vagy csak call, szerintem mind2 okés. Nem value 3bet, csak a teljes range-e ellen value, mivel jobb, mint 53%, de ugye 4B-re dobnunk kell. Ha megad, akkor meg szvsz. a blöff range-ünk tetejébe callozhat. Én jobb szeretek Kxs, Qxs, Jxs és SC, 1-2-3 SC gapper lapokkal bővíteni a range-em, mert 1. a FD rengeteget számít, 2. kevesebbx kerülök velük bajba, ja és 3. így egy 875s boardon is foghatja a fejét, hogy most vajon mi lehet nálam.

Én simán eljátszom ezt a line-t olyan arcok ellen, akik turnon kb 80% + mennek delay cbetre, ha nem betelünk és ch/R-elek FD, turnolt húzó, GS, setek, 2párok...így jelen esetben ezzel a kézzel is ch/R-re mentem volna és a riveren is jónak tartom a betet, mert egy mezei KQ, QJ, QT, JT elég nagy dilemmában lesz és szerintem elégx kapunk dobást, hogy megérje a blöff. (mondjuk jobban tetszene, ha lenne legalább egy FD a boardon, de így sem akkora gáz szerintem). Persze azért megnézném, hogy hogyan reagál az emelésekre, mert ha nem dobál, akkor felesleges move-olgatni és akkor inkább elintézném egy turn bettel.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Preflop: 53%os BTN steal ellen 1bb-t kell megadnunk, itt 28% pot oddsot kapunk, ennyi EQ-t egy nagyon széles calling rangel is fogunk tudni realizálni, tehát nagyon szélesnek kellene lennie a BB calling rangeünknek ebben a szituban. Ezért én jónak tartom belevenni a KJo-t is ennyiért a call rangeünkbe, mivel ez relative erős hand, ha az egész call rangeünket nézzük. Mivel sokat dob, és sokat 4betel, inkább 3betelnék egy 75s-t, vagy J3s-t. SB-ből már 3betelném a KJo-t.

Postflop: Ezt mindig cbetelné blöffből, mert elég dry, és tud barrelezni (delayed cbetet se ilyen boardokon szoktak lőni), ami itt checkbehindol az vmi közepesen erős SD hand, 66-88, 9x, amivel nem lát valuet, de blöffcatchelni akar. Qx nem sok lesz nála szerintem, maximum AQ, szedtünk fel egy GS-t, plusz sokszor él a 2 overcardunk is, ez egy elég sima bet a turnön, és a riveren is. A check/raise nagyon hihetetlen, emiatt szerintem a gyengébb handek is jobban fognak calldownolni, mintha csak simán beteltél volna. River bet std, ezen a riveren nem adhatod fel ha már belekezdtél, csak olcsóbban is meg lehetett volna úszni.

Kérdés: mivel szerintem elég face up a range flopon, blank turnön nem számítanék FE-re std betsizeok mellett, mit gondoltok egy 2x overbetről?
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      overbet tetszik, 2 sima betre szerintem sem dob miután ezt a floppot checkelte, ezért gondoltam erre a linera
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      Preflop: 53%os BTN steal ellen 1bb-t kell megadnunk, itt 28% pot oddsot kapunk, ennyi EQ-t egy nagyon széles calling rangel is fogunk tudni realizálni, tehát nagyon szélesnek kellene lennie a BB calling rangeünknek ebben a szituban. Ezért én jónak tartom belevenni a KJo-t is ennyiért a call rangeünkbe, mivel ez relative erős hand, ha az egész call rangeünket nézzük. Mivel sokat dob, és sokat 4betel, inkább 3betelnék egy 75s-t, vagy J3s-t. SB-ből már 3betelném a KJo-t.

Postflop: Ezt mindig cbetelné blöffből, mert elég dry, és tud barrelezni (delayed cbetet se ilyen boardokon szoktak lőni), ami itt checkbehindol az vmi közepesen erős SD hand, 66-88, 9x, amivel nem lát valuet, de blöffcatchelni akar. Qx nem sok lesz nála szerintem, maximum AQ, szedtünk fel egy GS-t, plusz sokszor él a 2 overcardunk is, ez egy elég sima bet a turnön, és a riveren is. A check/raise nagyon hihetetlen, emiatt szerintem a gyengébb handek is jobban fognak calldownolni, mintha csak simán beteltél volna. River bet std, ezen a riveren nem adhatod fel ha már belekezdtél, csak olcsóbban is meg lehetett volna úszni.

Kérdés: mivel szerintem elég face up a range flopon, blank turnön nem számítanék FE-re std betsizeok mellett, mit gondoltok egy 2x overbetről?
      Szia!

Tökéletesen egyetértek és tetszik az overbet gondolat is. Azzal sokkal inkább reppelnék egy Qx-et pl., amivel tudjuk hogy előnyben vagyunk a range-e ellen. Ezzel a ch/R-el tényleg csak az a baj, hogy semmit nem adunk elő vele, csak pont azt, hogy dobatni akarunk.

üdv, pborisz