[SH] NL SH 10 MP AQo

• potyka007
      potyka007
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.01, Hozzászólások: 3.927
      Sziasztok!

Ellenfél: 29/28/11/69 vpip/pfr/3bet/hand

Előtte sokszor 3betelt ellenem. Úgy gondoltam ez jó (blockkerek) lap egy 4betre. OOP megadni nem akartam.
      Flop jónak néz ki, de szerintem a lehető legrosszabb.
      QQ, AA nem valószínű, AK-val inkább pre fold vagy push, KK nem nagyon tud megadni. JJ pár ellen hátul vagyunk.
      Van értelme itt nyitni?
      Dobni gondolom nem tudunk: 4bet pot top2 párral, nagy kassza.

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (MP): $10.51 (105.1 bb)
      CO: $10.27 (102.7 bb)
      BTN: $11.30 (113 bb)
      SB: $6 (60 bb)
      BB: $5.83 (58.3 bb)

Preflop: Hero is MP with A Q
      Hero raises to $0.30, CO folds, BTN raises to $1, 2 folds, Hero raises to $2.50, BTN calls $1.50

Flop: ($5.15) A J Q (2 players)
      Hero bets $2.60, BTN raises to $8.80 and is all-in, Hero calls $5.41 and is all-in

Turn: ($21.17) K (2 players, 2 are all-in)
      River: ($21.17) 8 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $21.17 pot ($0.95 rake)
      Final Board: A J Q K 8
      Hero showed A Q and lost (-$10.51 net)
      BTN showed J J and won $20.22 ($9.71 net)
  • 4 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló potyka007! :)

Számomra elég kétélű ez a leosztás.

Egyrészt ugye megtanultuk azt, hogy 4-Bet potban nem dobunk top két párt, de még TPTK-t sem.

Viszont ez egy nagyon sajátos helyzet azáltal, hogy az ellenfél ilyen könnyedén (csak) becallozta a 4-Betünket. Ha rangere akarjuk itt tenni, akkor legtöbbször egyedül a KK lesz nála az a hand, amit fel fog adni. Ritkán JJ, gyakran pedig QQ,AA,AK lesz nála. A 4-Bet callja után én ezen a flopon erős hátrányban érzem magunkat, az esetek nagyon nagy százalékában.

Nagyon kíváncsi vagyok a többiek véleményére...
      Itt egy x/f hatalmas hiba volna? Vagy +EV, mert tényleg nem nyerhetünk elégszer ahhoz hogy nyereséges legyen a broke és inkább mentsük meg a maradék letétünket?

U.I.:

És még egy kérdés hozzád: azt értem, hogy 4-Betelsz, de mit csináltál volna, ha 5-Betel, vagy rád tolja? Callal nem biztos, hogy elégszer tennéd be előnyben a pénzt. Fold pedig nekem pénzégetés szagú, mert blöffbe fordítottunk egy remek lapot.

QQ, AA nem valószínű, AK-val inkább pre fold vagy push, KK nem nagyon tud megadni.
      Ezzel amúgy nem értek egyet. AA-al itt szinte mindig cold calloznám én is a 4-Betet. De alkalomadtán, statok függvényében még AK-val is - 100bb deepen természetesen úgy, hogy már nem adom fel postflop a kezemet.

Mindenesetre tanulságos leosztás. Sokat tanulhatunk belőle. Köszönet! :)

GL! :s_thumbsup:
    • potyka007
      potyka007
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.01, Hozzászólások: 3.927
      Szia!

AA val szerintem nem jó coldcallozni mert sok olyan lap van ami pre beteszi de kedvezőtlen flopon feladja.
      QQ-val se szerencsés a coldcall. Sokszor esik A vagy K ahol kiblöffölhető. AK pedig találat nélkül gyakran megválik a kezétől.

AQ elég sok kombot blokkol, ezért kisebb a valószínűsége AA, QQ lapoknak.

Természetesen pre pushra dobtam volna, de szerintem itt elég jó ez a szitu light 4betre.

Valóban én is úgy éreztem, hogy itt nem nagyon leszek elől ha bekerül.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Eredeti hozzászólás: potyka007
      AA val szerintem nem jó coldcallozni mert sok olyan lap van ami pre beteszi de kedvezőtlen flopon feladja.
      QQ-val se szerencsés a coldcall. Sokszor esik A vagy K ahol kiblöffölhető. AK pedig találat nélkül gyakran megválik a kezétől.
      +1...szerintem a 4bet call nem lesz jó itt, 2.5x size ellen ezekkel a lapokkal sem. Meg mivel adunk még meg akkor? Csak AK és AA? Azért ez baromire readelhető lesz.

Ennyi infóból szerintem nehéz lesz belőni, hogy melyik opció lesz igazán a jobb, post nehéz helyzetben leszünk ennyi infóból OOP szerintem.

A sizeok annyira nem tetszenek nekem, szerintem 2.2x 4bet elég, flop meg 1/3 pot bet/broke.

A 4bet call villain részéről nekem akkor tetszene mondjuk AA-val, ha (jelenesetben) hero maniac lenne postflop, és pre széles 4bet/fold rangedzse lenne.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Preflop
      69 hand sajnos nem igazán minta...

Maximum 6x tudott ellened 3betelni, ha mindig előtte voltál és mindig utánad jött éppen, és Te mindig nyitottál... Szóval ez tényleg kevésnek tűnik...

Plusz ugye MP-re 3betel, még inkább én itt a fold mellett vagyok. Ha 4betelünk, akkor valóban mehet kisebb mérettel 2,3-2,4x at max...

Postflop
      Felesleges nagyot betelni, nem jöhet rossz lap csak Kx (4lapos sor KK lejavul) szóval bővítsük a call ranget második párokra, néha gyengébbekre is, 1/4 potbet teljesen rendben van és persze call...

Itt nem lehet dobni... (de persze már a cold 4betet is túlzónak érzem micron, nl10-en, MP-re jövő 3betre)

GL,
      L.