[SH] NL4 UTG AKo

• Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Party Poker No-Limit Hold'em, $0.04 BB (6 handed) - Party-Poker Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

saw flop | saw showdown

Hero (UTG) ($4)
      MP ($2.04)
      BB ($6.51) 53/7 3Bet: 12,5 Hands: 30
      CO ($2.63)
      Button ($4.65)
      SB ($3.96)

Preflop: Hero is UTG with A, K
      Hero bets $0.12, 2 folds, Button calls $0.12, 1 fold, BB raises $0.76, Hero raises to $4 (All-In), 1 fold, BB calls $3.20

Flop: ($8.14) 8, A, 9 (2 players, 1 all-in)

Turn: ($8.14) 5 (2 players, 1 all-in)

River: ($8.14) 8 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $8.14

Results below:

BB had J, J (flush, Ace high).
      Hero had A, K (two pair, Aces and eights).
      Outcome: BB won $7.74

Megkezdődött az első két session NL4en.... A fisht elég lazának véltem, és ezért döntöttem a push mellett. 4Bet meg a stackem felét jelentette volna...
      (Még bele kell szoknom a limitbe, mert nagyon sok 26/24 és hasonló regulár is van...)
  • 4 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló Leo221! :)

Alapvetően fontos megjegyezni, hogy 100-150 handes minta alatt 3-Bet értéket nem is nagyon kell nézni és számításba venni...

Természetesen 100bb deepen a terv tönkremenni ellene.

Nem hiba így rátolni sem, de a 4-Bet talán helyesebb.

Írod, hogy az a stacked felét jelentené, de ez rendben is van. Mivel eldöntöttük, hogy tönkremegyünk ellene, nem foglalkoztat minket. Ha csak megadja, any2 flopon pusholunk, mert +EV, ha pedig 5-Bet AI tesz minket, vidáman callozunk. Tehát a 4-Bet azért előnyösebb, mert a fish lehet kitalálja, hogy lecalloz minket egy AT-AQ-val, amit shove-ra néha dobna, vagy ilyesmi. :)

GL! :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzést.
      Egyetértek az előttem szólóval:)

Valóban 3bet mintához kell egy kb 100 mintás statisztika.

A 4bet shovet én akkor szoktam alkalmazni AK-val, ha AJ, AQ, vagy Ax callozhat és így be tudjuk tenni 70:30-as favoritként, erre itt látok reális esélyt, ha meg 22-77-et eldob, akkor csak jó, mivel elől vagyunk... Szóval nekem tetszik a push, persze értem a gondolatot a másik line mögött is, de AK-val nem feltétlenül akarok postflop játszani... AA-KK de még QQ-val is végülis tetszik a sima 4bet...

Szóval nekem tetszett így is...

GL,
      L.
    • Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Köszönöm!

A statisztikákat majd legközelebb zárójelesen teszem a mintamennyiség alapján.
      Ha AA - KK - QQ lett volna, akkor én is 4Betet alkalmazok, de AK nehéz helyzetet idéz elő, ezért inkább behunytam a szemem és ment is be a letétem :s_rolleyes:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Nagyon szívesen!

A statisztikák mintaszámait külön előre is köszi;) !

Még egyszer megnéztem a handet: valójában ezt csak azzal a readdel lehet betenni, hogy laza fish, anélkül micron tán szórható is, de ha már láttad mutatni vagy agresszívan játszani esetleg hasonló mérettel 3betelni, onnantól szerintem vállalható a line. A szembehunyás biztosan segít:)