[SH] 2013-05-25 MP emel ÁQo-val BU ból megadok BB 64/49es 35-ös 3bettel squizel

• apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.197
      Helló.
      BB:

http://kepfeltoltes.hu/view/130526/961459178N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pre vállalható így, hogy eredeti emelő / 23/12es / nyugis playa is csak adta.
      Flop nem kérdés.
      Viszont trunt asszem túl levelingeltem- itt belefért volna még a fél potos trun hívás és riveren attól függően mi jön le és mit lép viliyan cselekedni.
      Mert így utólag nézve azért itt beletolhattam volna simán valami kész suited kézbe is.

Full Tilt, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: $13.33 (133.3 bb)
      MP: $10.52 (105.2 bb)
      CO: $7.37 (73.7 bb)
      Hero (BTN): $12.07 (120.7 bb)
      SB: $10 (100 bb)
      BB: $11.13 (111.3 bb)

Preflop: Hero is BTN with A Q
      UTG folds, MP raises to $0.30, CO folds, Hero calls $0.30, SB folds, BB raises to $0.90, MP calls $0.60, Hero calls $0.60

Flop: ($2.75) 6 J A (3 players)
      BB bets $1.20, MP folds, Hero calls $1.20

Turn: ($5.15) 6 (2 players)
      BB checks, Hero bets $9.97 and is all-in, BB folds

Results:
      $5.15 pot ($0.25 rake)
      Final Board: 6 J A 6
      Hero mucked A Q and won $4.90 ($2.80 net)
      BB mucked and lost (-$2.10 net)
  • 7 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Így, hogy MP dobott előttünk a flopon, mivel elég kicsit betelt villain és hatalmas fishnek tűnik én ott emelnék már szerintem, elég sok gyengébb lapja lehet amivel megad.

Így játszva én inkább turn bet-river pushra játszanék. Ch/callozhat turn egy Jx, meg Ax-eket nem akarjuk, hogy elherozza egy ilyen pushra. :)
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló apa100! :)

BB hatalmas maniac. Szemtelenül széles lesz a skálája. Arról nem is beszélve, hogy 96(!) a C-Betje. Így hogy MP dobott, mindenképp emelés lenne a játékom. És ellene természetesen brokelounk is, ha úgy akarja. Illetve ha csak adja, akkor turnön bepréselni a maradékot.

Ahogy játszottad:

Igazából nem tartom hibának ezt a shove játékot sem, mert tényleg maniac az ellenfél és elég sokszor megy el terítésig is. Egy Ax-et, vagy magasabb pikket itt lehet nem engedne el könnyen. De egy turn betben és river pushban talán több érték van.

GL! :s_thumbsup:
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.197
      Oks.
      Thenx.
      Utólag kb ugyan erre gondoltam :)
      Megmondom úgy ahogy volt, magamhoz képest a szokásostól több asztalon játszottam mint egyébként mert elég sok jó playára rátudtam ülni és így nem tudtam megfelelően átgondolni, mert volt vagy 4 asztalom is ahol egyszerre kellett kb döntenem.
      Így szűkre vettem eléggé a skáláját= áx színnel, -pocketek színnel-tehát ha van párja+ flössdrója adja meg a pusht vele.
      Kb ez volt bennem hirtelen.
      De egyébként mindegyik jó lett volna amit írtatok.
      GL
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.160
      Sziasztok!

Szintén Lord elemzi majd le ezt a kezet. Csak olvasgatom az elemzőt és feltűnik nekem 1-2 érdekes dolog.

BB hatalmas maniac. Szemtelenül széles lesz a skálája. Arról nem is beszélve, hogy 96(!) a C-Betje. Így hogy MP dobott, mindenképp emelés lenne a játékom. És ellene természetesen brokelounk is, ha úgy akarja. Illetve ha csak adja, akkor turnön bepréselni a maradékot.

De Dávid? Minek emelsz rá itt a flopon? Pont az a jó, hogy betel/berak itt majd 1 random hülyeséget....

Dobás utáni legrosszabb line itt a flop visszaemelés. Te is ismered a mániákusokat, és amit te írsz az egyszerűen nem optimális itt ellenük:( .

Szóval flop sima megadás....

Turn bet vagy push a kérdés. Az ilyen arcok az 1 lapos random fd-ket is nagyon gyakran hívják, úgyhogy itt kisebb az fd esély. Ezért szerintem jobb a bet, mint a push...
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

De Dávid? Minek emelsz rá itt a flopon? Pont az a jó, hogy betel/berak itt majd 1 random hülyeséget....

Dobás utáni legrosszabb line itt a flop visszaemelés. Te is ismered a mániákusokat, és amit te írsz az egyszerűen nem optimális itt ellenük
      Igen ám, csak villain WTSD-je is aránylag magas - a mellett, hogy maniac. Így semmilyen Ax-et, vagy drawt sem fog elengedni szerintem.

De persze ettől függetlenül lehet, hogy a flop call, turn bet/push-ban több érték van.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.160
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

Dobás utáni legrosszabb line itt a flop visszaemelés. Te is ismered a mániákusokat, és amit te írsz az egyszerűen nem optimális itt ellenük
      Igen ám, csak villain WTSD-je is aránylag magas - a mellett, hogy maniac. Így semmilyen Ax-et, vagy drawt sem fog elengedni szerintem.

De persze ettől függetlenül lehet, hogy a flop call, turn bet/push-ban több érték van.
      Igen... húzót és AX-et valóban nem dob. Ezeket turnon sem szórja! Ergo flöss elleni védekezés sem túl jó érv, hiszen a range csekély része fd, ha meg fd volt nála és leesik turnon, ugyanúgy stackelt volna...

Ellenben QQ,JJ,72o,88,99,JK,JQ és még sorolhatnám, ezekkel mind tovább tolhatja turnon!

Sokkal, de sokkal jobb itt a flop megadás
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket. Külön köszi razor, hogy idődön felül is itt vagy:)

Preflop
      Ilyen arc ellen szerintem vállalható a 4bet is... Reget kiszorítjuk (itt nem lesz különösen erős), fishnek meg 30%-os skálája ellen vezetünk, és van egy olyan gyanúm, hogy nem is nagyon fog dobálni 4betre sem, úgyhogy 4bet/broke is tetszik ellene (deadmoney plusz equity előny)

Postflop
      így játszva sima call flop,
      turnon meg fél potbet...A shove nem jó, mert minden handet, ami második pár, harmadik pár, és esetleg lenne benne value, azokat mind eldobatod így : / és csak a jobbak calloznak, pl ha slowplayel néha valami nagy handet... Ha félpotot betelsz néha veheti gyengeségnek is és Rád tolhatja (mivel maniac)

GL,
      L.