[SH] JJ nl25 2013.05.26.

• tomatoma37
      tomatoma37
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.04, Hozzászólások: 1.386
      Hello!

BB:32/24 3bet:10 bb3bet:13 fold to 4bet:40 wtsd:26 won:50
      Flop cbet 3bet potban:92, turn:48 river:50

Pre broke belefér?

Flopon nem akartam dobatni a blöffjeit, de miután turnon is folytatja, ekkora size-al hiba-e a push? Itt kb mindig overpárra tenném, ekkora betsize esetén fel sem merülne bennem h itt még dobhat. Nem akartam kőrt látni, nehogy ch/f-oljon riveren. Vagy hagyni kellett volna h végiglője?

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $25.30 (101.2 bb)
      Hero (BTN): $29.41 (117.6 bb)
      SB: $32.53 (130.1 bb)
      BB: $59 (236 bb)
      UTG: $48.59 (194.4 bb)
      MP: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with J J
      3 folds, Hero raises to $0.75, SB folds, BB raises to $2.25, Hero calls $1.50

Flop: ($4.60) 9 2 4 (2 players)
      BB bets $3.50, Hero calls $3.50

Turn: ($11.60) J (2 players)
      BB bets $9.25, Hero raises to $23.66 and is all-in, BB folds

Results:
      $30.10 pot ($1.35 rake)
      Final Board: 9 2 4 J
      Hero mucked J J and won $28.75 ($13.75 net)
      BB mucked and lost (-$15 net)
  • 5 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hali,

Nem irod h hany hand alapjan.

Pre be lehet tenni itt ha ez viszonylag nagy minta.

Floppon en neha raiselnek, de itt nekem jobban tetszik a call.

Turnt pusholnam en is itt elegge commitalta mar magat.
    • tomatoma37
      tomatoma37
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.04, Hozzászólások: 1.386
      Több k-s mintákról van szó, néha elfelejtem leírni:)

Itt szerintem a flop raise-nek semmi értelme. Ami megadja, továbbjátszik az szinte mindig ver. Igaz, hogy turnon nem mindig folytatja, de most pl igen.
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: tomatoma37
      Itt szerintem a flop raise-nek semmi értelme. Ami megadja, továbbjátszik az szinte mindig ver. Igaz, hogy turnon nem mindig folytatja, de most pl igen.
      Altalaban en is csak megadok. De ha a dinamika/ history olyan akkor sok villain itt pusholhat 2 overt vagy fd-t, ha elegge az idegeikre mentunk mar.

De alapbol en is calloznek.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop ellene easy 4B/Broke. Kb. 77+, AQ+, AJs+ simán beraknám (88+, AQ+ nagyon STD lenne), mert eddig nem dobált 4B-re sem.

Ő egy Fish, csak kicsit bele kell nézni a statjaiba, hogy lesz-e értelme emelni a flopon vagy nagyon befeszül-e. Nagy a gyanúm, hogy nem fog 80%-ot dobálni a flopon és már ott elkezdhetnénk építeni a potot. A call-al viszont soha nem fogunk hibát elkövetni, ezért a legtöbbször én is csak megadnék, de azért jól megnézném magamnak a pop up-ját, hogy van-e értelme emelni.

Így játszva ha folytatja a cbetet, akkor turntől függően megadnék még egy utcát, (kb a legtöbb turnon), mert igaz hogy tág a rés a Flop és a turn cBet között, de a range-éhez képest hatalmas. Nézzük azt, hogy kb 100% cbetel egy több ezer hand alatt 32/24-et játszó arc, vagyis turnon kb ugyanaz a range-e mint a flopon és csak a turnon kezd el filózni, hogy mit is csináljon. Ekkora size-ra simán rátolnám, de kisebbre is, mert 2FD, SD, megannyi GS lehet nála, amivel oddsa van a callra még úgy is ha betoljuk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Egy ilyen fazon ellen JJ standard 4bet/broke PF, sőt TT is, de már a 99 is belefér.

Flopon pedig én szinte mindig emelnék ellene, mert egyrészt nagyon széles a range-e és nem ártana védekezni a rengeteg húzó ellen, másrészt mivel mi sem adunk elő semmit a flop emeléssel. Hiszen 22, 44 nem igazán lesz nálunk, 99 meg ahogy írtam gyakran már PF betenné ellene. Szóval legtöbbször blöffre fog tenni minket és 9x, TT biztos beteszi a flopon, valamint gyakran az overcard-ok is pusholni fognak. Szóval itt mindenképpen úgy gondolom, hogy egy ilyen laza játékos ellen előnyben fogjuk betenni a flopon.
      Nálam akkor jöhetne szóba a call, ha nem ismerném eléggé az ellenfelet és nem mondjuk kevesebbet 3betelne.

üdv, pborisz