[SH] nl 10 AQs

• trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 3.067
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($57.66)
      BB ($17.15)
      UTG ($9.06)
      UTG+1 ($21.64)
      CO ($10.34)
      Hero ($10.11)

SB: 22/19/11,2 3bet/78 hand/ cbet in 3bet pot 2/2/f-t-r cbet 100%/

Dealt to Hero A:club: Q:club:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.20, SB raises to $0.80, fold, Hero calls $0.60

FLOP ($1.70) 8:diamond: A:spade: 2:diamond:

SB bets $1, Hero calls $1

TURN ($3.70) 8:diamond: A:spade: 2:diamond: 5:club:

SB bets $2, Hero calls $2

RIVER ($7.70) 8:diamond: A:spade: 2:diamond: 5:club: J:diamond:

SB bets $6.40, Hero folds

SB wins $7.35

eddig minden utcat betelt, gondolom calldown, ezen a riveren is call kellene?
  • 7 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló trickstyle24! :)

Nekem még NL10-en nem tetszik ez a 2x-es lopás. Főleg ilyen érték handdel. Persze gondolom azért volt, mert balanszálni akartál - ami amúgy elég felesleges a legtöbb esetben. Simán maradnék 3x-nél BU-ról is.

Pre oké.

És a két utca call downt is helyesnek érzem. Viszont így, hogy ez a river érkezett, ami AJ-t és esetleges húzókat is kiegészített, így biztosan szórnám. Egy ilyen tag játékos ellen szerintem nem leszünk elöl elégszer ahhoz, hogy nyereségesen meg tudjunk adni...

GL! :s_thumbsup:
    • trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      ez is zoom hand egyébként, itt nl 10 en sincs kevesebb 3bet, mint 25 on, ezért a 2x
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Szerintem 2.5x std BTN-ról már 10-en is, simán megéri 50%-ot nyitni BTN-ról regekre, akik sokat védekeznek, azok sem védekeznek közel sem eleget, tuti +++EV. Még szélesebb is király szerintem 2x-elve, de az csak akkor ha képes vagy kezelni a többlet akciót, mert 2x-re lesz aki többet visszajátszik. Balansz viszont kötelező, ha regek ülnek a vakokon, a fishekre meg nyilván úgyis nagyobbat nyitunk. :)

A 10-es tendenciákat ismerve én nagyon meg lennék lepve, ha itt ilyen line után egy reg gyengébb lapot mutatna. Ha valami komoly readünk lenne...de 78 hand és ennyi infó kevés ehhez szvsz.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.160
      Sziasztok!

Ezt a kezet majd Lord elemzi le, de muszáj hozzászólnom. Szerintem óriási hiba NL10-en a 3X BTN lopás! (természetesen ha fish van mögöttünk akkor mehet a 3X, vagy ha nagy fish, akkor akár nagyobb). De ha BB sem valami nagy hal, akkor jó itt a 2X steal(sőőőt... szerintem jobb mint a 2,5X, de a 2,5X is jó... a 3X meg szerintem botrány gyenge)

Maga a hand megjátszása pedig tetszik! Mind pre, mind postflop.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Egyetértek kézelemző társammal:)

Preflop
      Ha vakokban regek ülnek, akkor menjen a 2x, egyszerűen azért mert matematikailag
      (főleg zoomon igaz ez, ahol rengeteget dobálgatnak a játékosok mind pre, mind post, több a reg, rosszabb a fish arány, és a fishek is feszesebbek... Zoomon sztem akár 80%-100%-os rangel is simán lehet lopni)

Postflop
      Nekem nagyon tetszik a line. Nagy read kellene itt, hogy calldownolni tudjuk... A gond azzal van, hogy riveren kizárt hogy a miénknél gyengébb lappal vbetel (pl AT vagy rosszabb Ax), azt is kizártnak tartom, hogy pure blöffel 3 utcát lőjjön Axx-en ahol a feltételezett rangünk mindig Ax, csak nem gondolja, hogy eldobjuk... Szóval innentől én AJ, (AQ, AK-t is ritkán) és szetteket plusz FD-t adnék Neki, ez ellen a range ellen meg nyilván nincs meg az odds...

Gl,
      L.
    • trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Sziasztok,

Egyetértek kézelemző társammal:)

Preflop
      Ha vakokban regek ülnek, akkor menjen a 2x, egyszerűen azért mert matematikailag
      (főleg zoomon igaz ez, ahol rengeteget dobálgatnak a játékosok mind pre, mind post, több a reg, rosszabb a fish arány, és a fishek is feszesebbek... Zoomon sztem akár 80%-100%-os rangel is simán lehet lopni)

Postflop
      Nekem nagyon tetszik a line. Nagy read kellene itt, hogy calldownolni tudjuk... A gond azzal van, hogy riveren kizárt hogy a miénknél gyengébb lappal vbetel (pl AT vagy rosszabb Ax), azt is kizártnak tartom, hogy pure blöffel 3 utcát lőjjön Axx-en ahol a feltételezett rangünk mindig Ax, csak nem gondolja, hogy eldobjuk... Szóval innentől én AJ, (AQ, AK-t is ritkán) és szetteket plusz FD-t adnék Neki, ez ellen a range ellen meg nyilván nincs meg az odds...

Gl,
      L.
      Sajna ez már nem működik, én is így indultam neki, de olyan szinten agroznak pre, csak úgy röpködnek a blöff 4 meg 5betek is, nl 10 en :evil:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      érdekes: / az biztos hogy pár hónapja/fél éve még működött... Erősödik a mezőny:)