[SH] NL10 QQ (pre rangek) [2013.05.28]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($10.50)
      BB ($10.19)
      UTG ($10.91)
      UTG+1 ($10.60)
      CO ($10)
      Hero ($11.04)

Dealt to Hero Q:spade: Q:club:

fold, fold, CO raises to $0.30, Hero raises to $0.90, fold, fold, CO raises to $2.10, Hero raises to $11.04 (AI), CO calls $7.90 (AI)

FLOP ($20.15) A:diamond: 3:diamond: 5:spade:

TURN ($20.15) A:diamond: 3:diamond: 5:spade: 8:spade:

RIVER ($20.15) A:diamond: 3:diamond: 5:spade: 8:spade: 4:diamond:

CO shows K:diamond: K:spade: (Pre 82%, Flop 91.7%, Turn 95.5%) Hero shows Q:spade: Q:club: (Pre 18%, Flop 8.3%, Turn 4.5%) CO wins $19.24

CO 28/23 1.7k hands
      fto3bet 59% (41) 4bet 22% 4b range 4.8%
      Steal CO 22%
      35/45/33/18
      to/fl/tu/riv
      wtsd 33%
      wwsf 46%
      w$sd 39%
      cbet 54% turn cb 42%

BB 34/5

Az arcot a közvetlen ezt megelőző handen is 3beteltem + statok miatt mindenképp 3bet/5betre akartam itt menni, de a fish miatt felmerült bennem a flat is.

Általánosságban milyen rangeket lenne érdemes itt kialakítani villain ellen?
      3bet/5bet JJ+, AK ?
      3bet/fold ? mit lehetne ide venni? Lenne érdemes ide venni bármit is IP? OOP gondolom mehetne AJ, AQ is, mert IP szélesebben fog callozni. <- ezekkel esetleg lehetne bizonyos sizeig callozni a 4betet? >>
      3bet/4bet call range esetleg IP 2-2.1x sizeig?
  • 7 válasz
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.04, Hozzászólások: 1.717
      villain statjai kicsit furák, de lehet egyes szitukban, pozikban még ekkora mintán se álltak be. főleg a steal co 22%fura, az olyan nitty-tag os. ilyenkor megnézheted pl a többi pozis openraise ét, és ha pl utgből magasabb a szokásos 13-15%nál jóval, akkor nem kell elhinni, h co ból csak ennyi. bizonyára szeret c/r elni, mert magas a wwsfje, pedig nem cbetel és barrellezik sokat, és a river afqja is alacsony. a sok c/r miatt, ha nincs mogötted a fish, talán nem kellene túl sokat flatelni ellene

postflop se valami agresszív, riverre eléggé leáll. ez alapján én azt gondolnám, hogy ő valami max közepes reg, aki nem mindig összeszedett

sztem co vs bu alapvetően nyugodtan lehet 3bet/5betelni JJ AK+ot, de egy kicsit többet is, miért ne, hisz statja alapján 4betel a lelkem

mivel laza nem érdemes túl sok 3bet/fold ranget belevinni ellene. ebben a helyzetben Axs ek a mögötted levő fish, és az ő nem túl acélos statjai miatt nyugodtan flatelhetők, meg az alacsony párok is (meg még ez meg az, attól függően milyenek valójában a vakok), nem a fishek szoktak tudatosan,jó mérettel sqzelni. tulajdonképp nem nagyon fontos itt blöff 3betelnünk, mögöttünk a fishhell, és azzal a tudattal, hogy 4betel rendesen, inkább flatelgetni kéne és benn tartani a fishet. de ez nagyon szitu függő, egy ilyen 35 vpipes lehet akár nagyon ritkán breakeven, meg hatalmas vesztő is

viszont a standard, erős, kicsit szélesített value rangevel nyugodtan 3betelheted, mert a fish, ha olyan meg majd jól megadja mögötted azt is oop. persze te tudod, hogy milyen. szóval én nem nagyon gondolnék arra h QQ val itt csak flateljek, mert az pont egy olyan kéz, amivel nyugodtan játszhattsz mindkettő ellen 3bet szituban, és csak akkor kell eltérni az alap játéktól, ha abban már biztos vagy, és tudod, h milyen irányban térnél el

végülis lehet olyan min4bethez közelit megadni ip ilyen poziban, az AJ és AQ se rossz erre, ha összevissza 4betel. de ha te is laza statokat produkálsz, ellene is lazán játszol, akkor 3bet/5bet rangebe mehet az AQ is minden további nélkül. itt is azt mondom, hogy ha hiányosságokat érzel a 3/4/5bet dinamikádban, akkor inkább 3/5betelném az AQt, mint 4bet callozásra gondolnék, mert ott meg arra is figyelni kell megint, hogy ne legyen capped, és ha az AAt is callozod itt néha, és esetleg nincs összeállt 3bet ranged esetleg abban van valami nagyobb hiba, akkor arra hamarabb lecsapnak, szóval ez az 1ik legkevésbé fontos dolog micron, hogy 100bb deepen 4betet csak callozz, az már viszont szinte életbevágó, hogy egyben legyen a 3bet ranged, amennyire csak lehet
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Wow, először is nagyon köszi, hogy ilyen részletesen kifejtetted! :)

Az arc EP rfije csak 9%, a loose statját szerintem csak az adja, hogy BTN-ról 70% minraisel, SB 55%, de ellenem úgy tűnt még ennél is többet próbált nyitni. Postflop viszont elég könnyen feladta a handeket bvb, szóval nekem sem tűnt egy erős játékosnak az arc (széles range vs széles range baromira el van tévedve postflop szerintem, mint a legtöbb játékos 10 környékén). Érdekes a magas wwsf (variancia?), mert a ch/r is csak 7%/4%/9% utcánként.

Ilyen arc ellen ha a fish hátul ül a vakon akkor A2s+ callozhatunk már BTN-ról ellene (és ha fish nincs?)? Ezeket a flat rangeket is kicsit nehezen tudom belőni BTN vs CO.

Akkor nagyjából TT+, AQ+ az ami itt IP mehetne ugye? BTN vs CO valszeg flatelni sem fog annyit OOP, hanem inkább fog 4betelni, így valószínű, hogy még szélesebb 4bet/fold range lesz itt nála, mint SB vs BTN szituban.

OOP is érdemes lenne ilyen ranget betenni ellene? Feltételezem, hogy ott IP egy kicsit többet fog flatelni és kevesebbet 4betelni. Nehezen tudom belőni a value 3bet ranget itt ellene SB vs BTN, mert rengeteget nyit, elég keveset dob, viszont a magas 4bet miatt utálnék elégetni ilyen AJ vagy KQ-féle lapokat. Flatelni meg nehezen fogunk tudni vs minraise, mert BB-ről elég sokszor meg is leszünk sqzelve.

Még annyit, hogy egy ilyen statú ember BTN minraise ellen BB-ről nagyjából milyen rangekkel lenne érdemes flatelni és 3betelni? Az átlag (értelmesebb regek) 45-50% körül nyitnak 2.5x BTN-ról, szóval ez a 60%+ 2x elég extrém 10-en, ezért sem érzem igazán, hogy mi az amivel ilyen arcok ellen védekezni tudok, viszont a minraise miatt baromi jó oddsokat kapok mindennel, ráadásul elég széles ranget kell megvédenem, hogy ne érje meg any2-val nyitogatnia.

Én is úgy érzem, hogy a 3bet rangek megfelelő kialakítása, és a 3betek elleni védekezés baromira fontos, és sajnos itt érzem még mindig a legnagyobb hiányosságaimat, ezért próbálom most megtalálni jobban a rangeket. Ugye magas 3bet foldoló arcok ellen annyira nem nehézkes, de azok ellen akik sokat fognak callozni vagy 4betelni, már nehezebb helyzetben vagyok.
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.04, Hozzászólások: 1.717
      nem tudom, nem sokat c/r el, de azér szokott. lehet hogy akkor ip is szokott raiselgetni flopon meg turnon. vagy upja volt és abból is lehet a wwsf. néha, ha nagyon furák a statok, meg lehet néni, a winningset is, hátha valami nagy upról v sok bi s downól tanúskodik, persze azt alapvetően még egy 20-30ks mintán se szabad beálltként teninteni, esetleg kis támpont lehet pont ilyen 1k hand környékén, h nem e valami nagy variancia volt, én másra annyira nem használom, max arra szoktam rendszeresen, h megnézzem, nem e bukott sokat valami fish az utóbbi pár percben és akkor kevesebbet dobok, v többet vbetelek ellene

a flatekkel, meg 3/4betekkel én úgy vagyok, h nem szoktam összevssza rangevel, vacak lapokkal, de ha úgy adódik, egy nagyon kicsit lazábban, vagy feszesebben nyugodtan lehet, a dinamikát figyelembe véve (persze aki botszerű, az ellen meg lehet kb mindent, mert ilyen limiten lehet napokig nem veszi észre h te 40/40etjátszol, és nem az átlag statodat, csak mert csak nitek vannak az asztalon -habár olyanon sztem egyáltalán nem érdemes 1 orbitnál többet maradni micron, max az lesz majd h lesetelnek véletlenül :) -, vagy mert nem várható senkitől ellenállás)

Wakinak van ebben a témában egy két részes videója, 2 sráccal beszélget (valami promócióra csinálta nem rég), részletesen a poz vs poz rangekről betméreteket is tárgyalva, szóval sok válasz van benne a kérdéseidre, jó lenne neked, kár h azt hiszem arany vidi. habár sztem bőven megér 1 havi arany előfizetést is, nagyon jó összeszedett cucc :)

a többit majd megmondja, aki jobban érti
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Nagyon hosszúak lettek ezek a hozzászólások:) , viszont köszönöm szépen a hozzászólást és a befektetett energiát.

A nyitó post kérdéseire reagálnék:
      3bet/5bet JJ+, AK?
      Úgy működik, hogy megnézed a 4bet ranget (valszeg azzal itt be is teszik), tehát top 5%-ot nézel és megnézed, milyen skála hogy áll ez ellen, de még érzésre 99+, AK is plusszos ellene... Szóval elég feszes, amit írtál...
      {99+,AKs,AKo} ez a Tied (ha nagyon kényelmetlenül érzed Magad, akkor TT-ig vidd csak le)
      {88+,AJs+,KQs,AKo} ez meg az 5%...

De ilyen számolgatásra vannak jó kis excel táblázatok is, amik segítenek rangeket belőni és egy idő után érzésre megy... Valszeg egyébként BU-ról lazábban is megy tönkre...

3bet/fold ? mit lehetne ide venni? Lenne érdemes ide venni bármit is IP? OOP gondolom mehetne AJ, AQ is, mert IP szélesebben fog callozni. <- ezekkel esetleg lehetne
      Nézd meg milyen skálával calloz be és nézd meg, hogy az ellen milyen rangel vagy még pont elől! (openraise BU * call to 3bet at bu)
      ez ellen a skála ellen keres sajátot, na most nézd meg, hogy ebből a skálából egy 4betre mit tudsz betenni 5bettel és a maradék meg dobás nyilván...

bizonyos sizeig callozni a 4betet? >>
      Akkor tudod callozni a 4betjét, ha jó oddsokat ad és megfelelően széles és polarizált mondjuk...

Ezt meg nem értem:D

Utána picit félrementünk és úgy érzem túl sok a kérdés és túl általánosak... Ha picit konkretizálod és egyértelműsíted, akkor nagyobb eséllyel fogsz válaszokat kapni:) és jobban tudok reagálni... De ez kezdi picit a kézelemző kereteit kimeríteni : (

GL,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Ja és ebben az esetben depolarizált skálákkal dolgozunk/3betelünk, mert az ellenfél túl keveset dob 3betre, hogy plusszos legyen a blöff (ezért is van a számítás, és így picit egyszerűbb is, mintha blöff rangeket is fel kellene venni és balanszálni szépen...)... Ez így exploitív...
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Bocs a késői válaszért, csak kicsit sűrűbb volt a program :) Ezzel tudok számolgatni, most úgyis dolgozok a pre játékon, 3bet rangeken. Előtte nem gondoltam, hogy ilyen szélesen be lehet tenni.

Eredeti hozzászólás: LorD231984
      bizonyos sizeig callozni a 4betet? >>
      Akkor tudod callozni a 4betjét, ha jó oddsokat ad és megfelelően széles és polarizált mondjuk...

Ezt meg nem értem:D
      Erre már megadtad a választ előtte, meg közvetlen az elején a hsznek, én polarizáltabb ranget számoltam nála, ezért gondoltam, hogy ha túl kis sizingot használ akkor lehet ellene callozni is IP.

De ez kezdi picit a kézelemző kereteit kimeríteni : (
      jogos :) figyelek majd rá, hogy konkrét handeket tegyek be, konkrétabb kérdésekkel, akkor könnyebb válaszolni is.

Köszi mégegyszer!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Semmi gond és nagyon szívesen!

Nekem is picit sűrűbb a progim, mint gondoltam, de mindjárt letolom a kézelemzőt:) ahogy szoktam...

Ha megadtam a választ a kérdésedre akkor oks, bár most nem tudom, melyikre gondolsz:)

Pre rangeken dolgozni soha nem hiba/késő, rengeteg időt el lehet vele tölteni szerintem.

A többit én köszönöm!
      GL