[SH] NL50 AKs SpeedPoker

• Fidel22
      Fidel22
      Black
      Regisztrált: 2008.12.05, Hozzászólások: 1.879
      Villain: 25/19/4,5
      BTN RFI: 54
      Ft3b: 47 (BTN ft3b: 20 (5))
      4b: 7

Ftcbet 3b p: 50 (6)

AF: 4,8 (3,00; 6,00; 10,00)
      AFq: 40 (31, 52, 45)
      WTSD: 13
      280 hand

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $134.27 (268.5 bb)
      UTG: $113.11 (226.2 bb)
      MP: $87.97 (175.9 bb)
      CO: $77.55 (155.1 bb)
      BTN: $53.20 (106.4 bb)
      SB: $63.77 (127.5 bb)

Preflop: Hero is BB with K A
      3 folds, BTN raises to $1, SB folds, Hero raises to $4, BTN calls $3

Flop: ($8.25) 8 4 2 (2 players)
      Hero bets $4.75, BTN raises to $12, Hero calls $7.25

Turn: ($32.25) 7 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $37.20 and is all-in, Hero ?

Van egy olyan sejtésem, hogy őrültségnek gondoljátok a gondolatmenetem, de mennyire lenne durva itt egy call? :f_ugly: Villain feltételezett range kb: 88-JJ, AQ, KQ, esetleg AK, Axs és egyéb suited broadwayek. Egy 88-JJ sima calldown-on van, miért raiselne egy ennyire száraz flopot? Továbbá a flop raise size nagyon rosszul van méretezve, mert turnön marad előtte stack, így overbetelnie kell. Nekem ez annyira AQ, KQ szeru lap, amivel az ellenfél dobatni akar.
      Vagy csak simán túllevellingelem a dolgot és flop fold...
  • 4 válasz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Tök jó amit írsz, csak az ellenfél kb ismeretlen. Csomó ilyen regfish van. Lehet hogy így játszik 99-JJ-t, mert olyan levelen van, hogy becallolja a 3betet, és ha nem jön OC, akkor azt hiszi jó és raisel. Szóval én csak simán bet/foldolnék. Midstakesen ez lehet jó lesz, ahol az átlag reg is sokkal jobb mint NL50-en, de itt még van olyan aki olyan szinten van, hogy adja a pp-vel a 3betet, és ha nem jön OC akkor brokeol, legalább is én elég sok hülye reget látok, néha csak fogom a fejem, hogy wtf, ez hogy jutott túl nl5-ön :D De a gondolatmenet amúgy jó, csak a tapasztalat mást mutat, nálam legalábbis :)
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: Fidel22
      Továbbá a flop raise size nagyon rosszul van méretezve, mert turnön marad előtte stack, így overbetelnie kell.
      Hali,

Vegul is igaz amit irsz, de azert ez a raise azert hatasos, mert floptol kezdve egyertelmu, h legkesobb riverre bekerulhetnek a stackek.

Egyebkent en inkabb a cbet/pusht valasztanam, 2 overrel bd fd val, ha mar nem dobok, mert eleg aggronak tunik. Szeles ranggel indul es keveset dob 3betre foleg BTNrol, cbetre sem nagyon dobott eddig, viszont aggro-- ezt a floppot valuebol meg telleg ritkan raiselik, szal ez bloffosnek tunik igy. (mondjuk en itt ratennek meg egy-ket bb-t pre eppen ezek emiatt, itt erteket nyersz pre hosszutavon)

Azert cbet/pusholnek, mert sztem ahhoz nem lesz eleg eros a lapunk h bloffot fogjunk. Ha vmi kis part, 3.part fordit bloffbe akkor ha lecallozzuk, nem leszunk jok... De a pushal itt ezeket dobatjuk. Illetve en azt sem banom ha egy AQ-t dobatok itt, mert azt sem tudom folytatna-e javulatlanul.

Ha pedig ilyen TT JJ szeru hand van nala akkor el mind a 7outunk, es akkor kerul be a range ezen resze ellen amikor meg van ellene equity. (mert ha callozod a turn pusht a rangenek ezen resze ellen akkor ott mar nyilvan rosszabbul allsz mint floppon)
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      Tök jó amit írsz, csak az ellenfél kb ismeretlen. Csomó ilyen regfish van. Lehet hogy így játszik 99-JJ-t, mert olyan levelen van, hogy becallolja a 3betet, és ha nem jön OC, akkor azt hiszi jó és raisel. Szóval én csak simán bet/foldolnék. Midstakesen ez lehet jó lesz, ahol az átlag reg is sokkal jobb mint NL50-en, de itt még van olyan aki olyan szinten van, hogy adja a pp-vel a 3betet, és ha nem jön OC akkor brokeol, legalább is én elég sok hülye reget látok, néha csak fogom a fejem, hogy wtf, ez hogy jutott túl nl5-ön :D De a gondolatmenet amúgy jó, csak a tapasztalat mást mutat, nálam legalábbis :)
      Egyetértek. Ha már továbbjátszunk, akkor a blöffjeire alapozunk és nem szeretnénk dobatni a 25%-os range-ének azt a részét, amit verünk és akkor már inkább hagynám, hogy Ő tolja rám a turnon az Ax, Ks, Qx szerű kezeit.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Egy dolgot nem látok csak, hogy mennyit emel a flopon. Mert az elég fura, hogy pont a flopon a legpasszívabb, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy ott kevésbé agresszív. Ha nem vitte túlzásba, akkor én csak simán dobnék.
      Viszont mivel nem dob cbetre és ahogy elnézem idióta is mellé, hiszen ilyen turn és river agressziót nem könnyű produkálni, én képes lennék még A high-al is végig ch/c-ozni ellene, hiszen a range-e tele lesz szeméttel.

Ha már cbeteltünk és nem akarunk dobni, akkor már én is inkább a flopon borítanám rá, mert ha csak adod az emelését, akkor a turnön tényleg idiótának kell lennie hogy folytassa és mivel erről nincs különösebb read, ezért alapból nem feltételezném ezt róla.

üdv, pborisz