[FR] NL5 JJ vs. QQ

• pokerstr05
      pokerstr05
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.11, Hozzászólások: 16
      PokerStars - $0.05 NL - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 100 BB (VPIP: 15.50, PFR: 12.18, 3Bet Preflop: 4.55, Hands: 279)
      UTG: 197.8 BB (VPIP: 17.33, PFR: 16.00, 3Bet Preflop: 7.55, Hands: 152)
      MP: 99 BB (VPIP: 13.89, PFR: 10.42, 3Bet Preflop: 6.82, Hands: 145)
      CO: 100 BB (VPIP: 15.28, PFR: 9.72, 3Bet Preflop: 9.09, Hands: 73)
      Hero (BTN): 107.8 BB
      SB: 108.6 BB (VPIP: 11.11, PFR: 3.27, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 463)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has J:club: J:heart:

UTG raises to 4 BB, fold, fold, Hero calls 4 BB, fold, fold

Flop: (9.4 BB, 2 players) 6:spade: 9:spade: 5:diamond:
      UTG bets 4 BB, Hero raises to 10 BB, UTG calls 6 BB

Turn: (29.4 BB, 2 players) 3:diamond:
      UTG checks, Hero bets 25 BB, UTG calls 25 BB

River: (79.4 BB, 2 players) 2:club:
      UTG checks, Hero bets 68.8 BB and is all-in, UTG calls 68.8 BB

Hero shows J:club: J:heart: (One Pair, Jacks) (Pre 18%, Flop 8%, Turn 5%)
      UTG shows Q:spade: Q:heart: (One Pair, Queens) (Pre 82%, Flop 92%, Turn 95%)
      UTG wins 208 BB

Arra lennék kiváncsi, hogy ebben a helyzetben érdemes lenne eldobni a fölépárt?

Pre-Flop: Megadtam az emelést gombról, pozicióból.
      Flop: Fél potnyi nyitását gyengeségnek véltem, és el akartam dobatni rögtön a lapját, nehogy feljavuljon (igazából flöss húzótól tartottam), ezért emeltem vissza.
      Turn: Passzolt, ekkor biztos voltam benne hogy elől vagyok, nem gondoltam, hogy megadja a nyitásom.
      River: Mivel nem jött le a flösshúzó, a statjai alapján pedig kizártam, hogy összehozott volna egy sort, ezért betoltam.

Végig éreztem, hogy benne van a kezében egy QQ+, de igazából flösshúzóra gondoltam, sort is kizátam, 2 párt is (a preflop emelése miatt korai pozicióból, ilyen boardon nem láttam esélyét).

A kérdésem az lenne, hogy a körülményeket tekintve, túl agressziven játszodtam meg a kezet? Érdemes-e fölépárral ennyire erőltetni?

(Sajnos ez a problémám, hogy nagyon nehezen tudok megszabadulni a lapjaimtól ha fölépár van nálam és majdnem az egészet ilyen agressziven játszom meg. :f_cry: )
  • 7 válasz
    • pokerstr05
      pokerstr05
      Bronz
      Amúgy FR-et nyomok csak 3 player sit out volt, szóval jó helyre irtam az elemzést....remélem :D :f_cool:
    • kikeee
      kikeee
      Bronz
      Regisztrált: 2013.05.14, Hozzászólások: 193
      Hát szerintem mivel UTG-ből emelt valószínűleg AQ, Ak és talán Aj lapok vannak nála és párok a range legalja még nála is szerintem. Szerintem a call jó flop előtt, szerintem a floppon a raise se gond, de mivel megadta a visszaemelést ezért a valószínűleg T+ párja lehet illetve :spade: AJ+, esetleg szettje bár az nem túl valószínű, ezért én turnön checkelnék és riveren is, esetleg ha riveren hív egy kisebbet azt lehet tartani de valószínűbb szerintem hogy hátul leszel. Bár várd meg egy hozzáértőbb véleményét mert én is elég kezdő vagyok :D
    • pokerstr05
      pokerstr05
      Bronz
      Ja, ez a bajom, már sokszor észrevettem, hogy túl agressziven játszom turnön és/vagy riveren az ilyen szituációkban eddig még csak kifizetődött összességében, de ez nem lesz mindig igy.

Amugy ja, simán benne volt a kezében az AQ+ de egy magas lappal nem sokra ment volna, azért nem gondoltam, hogy utólag az lett volna, mert ahhoz túl agressziven tolta (ha csak nem :spade: , mert akkor ott a flösshúzó, amiről beszéltem.)
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.29, Hozzászólások: 3.853
      szerintem

pre teljesen std call

Flop a raise nem rosz de a call melett is van érv

turn bet igy hogy a flopon raiseltünk jó FD TT még mindig adhat

river kötelező ch-back ha drawra jött azzal nem calol TT calolhat , de ott vannak a trükös handek amik vernak minket set, overpár bárezeket ritkán játsza igy
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Szia!

Eredeti hozzászólás: wildcatfish
      szerintem

pre teljesen std call

Flop a raise nem rosz de a call melett is van érv

turn bet igy hogy a flopon raiseltünk jó FD TT még mindig adhat

river kötelező ch-back ha drawra jött azzal nem calol TT calolhat , de ott vannak a trükös handek amik vernak minket set, overpár bárezeket ritkán játsza igy
      Egyetértek.
      Riverig jó így, de ott már nem tudunk értékért nyitni.

Ami nem jó, az a gondolkodásmód a megjátszás mögött:
      Flop: Fél potnyi nyitását gyengeségnek véltem, és el akartam dobatni rögtön a lapját, nehogy feljavuljon (igazából flöss húzótól tartottam), ezért emeltem vissza.

Nem azért emelünk vissza, hogy eldobassuk az esetleges flösshúzót, hanem, hogy értéket nyerjünk belőle.

River: Mivel nem jött le a flösshúzó, a statjai alapján pedig kizártam, hogy összehozott volna egy sort, ezért betoltam.

Attól, mert kicsi az esély egy sornak, még nem kell betolni. Mi az a rosszabb lap, ami itt megad? Ha nics ilyen lap, akkor nincs értelme all-in menni.
      Ezzel a pushsal blöffbe fordítottad a lapodat, ami jelen esetben nem működött. Rosszabb lap itt már nem fog megadni.

Üdv,
      Zoli
    • pokerstr05
      pokerstr05
      Bronz
      Hello!

Köszi az elemzést, véleményt wildcatfish, zol19.

1 kérdésem lenne Zol19,

Nem nagyon értem ezt: "Nem azért emelünk vissza, hogy eldobassuk az esetleges flösshúzót, hanem, hogy értéket nyerjünk belőle."

Ha mondjuk tényleg flush húzója van és tudjuk, ha lejön a flush Villain-nak, akkor hátul leszünk, akkor nem jobb inkább megpróbálni eldobatni a lapjait?

Köszi a választ előre is ;) :f_thumbsup:
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Nyilván, ha tudjuk, hogy lejön a flöss, akkor jobb dobatni, de ezt nem tudhatjuk, a számok pedig mellettünk állnak, mert turnig csak 5 esetből egyszer fog javulni a flöss húzó és riverig is csak 3 ból egyszer.

Itt olvashatsz a póker matematikájáról:
      Póker matek