[SH] NL5 AQo

• Scoszaft
      Scoszaft
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.26, Hozzászólások: 136
      Sziasztok!

Kis kihagyás után újra itt :)

MP ismeretlen

PRE: Nem akartam 3betelni így hogy ismeretlen. BTN nit a vakokon fishek, szóval a callban láttam a legtöbb értéket.
      FLOP: Borzasztó draw heavy, szóval valószínűlega a call túl passzív és egy raise jobb választás. Ha emelek akkor pedig broke, amit bevállaltam volna ha kicsit többet tudok róla.( valószínűeg tönkre megy rengeteg draw, pár+draw stb.)
      TURN: Ha flop raise nem volt, akkor legkésőbb itt kellett volna, hatalmas blank ez a négyes tonna draw fizet.
      RIVER: std.

Az egész handben az zavart hogy nem tudtam eldönteni hogy mit tegyek akkor ha reraiset kapok, ezért választottam a passzív megoldást.

Hero (CO): $5.70
      BTN: $2.63
      SB: $2.50
      BB: $5.29
      UTG: $7.94
      MP: $12.65

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with A :club: Q :diamond:
      1 fold, MP raises to $0.22, Hero calls $0.22, 3 folds

Flop: ($0.51) Q :heart: 9 :heart: T :club: (2 players)
      MP bets $0.35, Hero calls $0.35

Turn: ($1.21) 4 :spade: (2 players)
      MP bets $0.70, Hero calls $0.70

River: ($2.61) 8 :heart: (2 players)
      MP checks, Hero checks
  • 1 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia Scoszaft!

Jó újra látni;) ! Üdv itt!:)

Handre térve
      tetszik, hogy pontokba szedted és leírtad a gondolatmenetedet. Piros pont!

A preflop résszel 1000%-ig egyetértek és azonosulni tudok, ugyanígy játszanám... Annyival egészíteném ki, hogy ha megnézel egy MP nyitó skálát, ami olyan 15-17% körül van at max!!! (17% már elég laza) és megnézed, hogy ha ebből 60%-ot dob, akkor marad 7%-8% környéke range, ami ellen már hátul vagyunk és ha egy call range ellen hátul vagyunk akkor nem tudunk valueból 3betelni ellene.

flopon ugyanez a helyzet, nézzük meg mit cbetel:
      {KJs, 99+, QJ+ egy két FD: A:hJ, A:hT, A:hK, T:hJ} ez ellen hátul vagyunk

Túl sok drawt nem adhatsz a rangebe, mivel MP emel, tehát nem std hogy pl egy K:h2 ott legyen Nála vagy random Jx-ek... így túlságosan védekezned sem kell...

Egyébként beraktam végül equilatorba:
      {99+,AKs,KJs+,QJs,AhJh,AhTh,AKo,KQo} pont 50%-unk van, vicces:) ettől függetlenül lehet hogy QJ nem cbetel vagy dob, ha raiset kap, és ha feszesebb akkor lehet QKo-t pl dobál, szóval maximum ennyink van...

turnon változatlan a range, lehet hogy egy két gyengébb handet pl QJ, QK-t nem is cbetel turnon már, tehát valószínűleg még rosszabbul állunk egy kicsivel a barrel range ellen...

river std, levultak az FD-k, de szerencsére még mindig verünk egy két Qx-et, azonban badarság lenne az feltételezni, hogy túl sok jobb lapot dobatunk, jó a chb...

GL,
      L.