[SH] AA vs flop donk (2013.05.29)

• deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Sziasztok!

Az izo a bálnára gondolom std,de így hogy nem is vele lettem HU érdekesebb a szitu.

Ellenről akkor még csak 25 handem volt így a pre flop statjaiból gondoltam,h nem lehet annyira hülye,illetve csak 4-1x ment terítésig eddig azt meg nyerte.

A flop donkban itt gondoltam 1-2 setre,top párra,drawkra.
      Mivel ismeretlen nem akartam berakni flopon (hiba?)
      Turnön viszont már csak a jobb fog fizeti?

Ezt hogy kellene játszani?

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BTN): 112.2 BB
      SB: 125.6 BB (VPIP: 22.56, PFR: 13.13, 3Bet Preflop: 2.94, Hands: 308)
      BB: 139.6 BB (VPIP: 20.65, PFR: 9.78, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 92)
      UTG: 101.4 BB
      MP: 83.4 BB (VPIP: 80.13, PFR: 25.55, 3Bet Preflop: 4.79, Hands: 326)
      CO: 135 BB (VPIP: 19.73, PFR: 11.21, 3Bet Preflop: 2.11, Hands: 230)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has A:club: A:spade:

fold, MP calls 1 BB, fold, Hero raises to 6 BB, fold, BB calls 5 BB, fold

Flop: (13.4 BB, 2 players) 2:club: 8:diamond: Q:club:
      BB bets 6 BB, Hero calls 6 BB

Turn: (25.4 BB, 2 players) 4:diamond:
      BB bets 15 BB, Hero raises to 42 BB, BB calls 27 BB

River: (109.4 BB, 2 players) 5:heart:
      BB bets 85.6 BB and is all-in, Hero calls 58.2 BB and is all-in
  • 5 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Reg ellen ez szerintem hasonló szituban ez call-call-call, mert ez rengetegszer lesz húzó... de nemigen hiszem, hogy ez itt megállná a helyét.

Hogy miért? Ez a flop cbet méret elég sok mindent elárul a gazdájáról -> valszeg gyenge arc lesz és ezt a későbbi statjai igazolják is.
      Így kezelve pedig flopon mindenképp adnám, de turnön már kissé aggasztó lehet a helyzet, mert a "semi" fishek hajlamosak sizing telleket átadni és míg a flopon 1/2 pot alattit betelt, ezt turnön már kissé jobban megnyomta.
      Plusszba jön még az, hogy a A :club: és Q :club: blokkol egy csomó (értelmes/reális) FD handet, így turnön már el lehetne gondolkodni egy dobáson, de ettől függetlenül én valszeg mégsem tenném, annyira hülye méretűt hív, hogy ez nekem nagyon sandít, hogy nem értékből teszi.
      A raise-nek semmiképp sincs értelme ismeretlen ellen... sokszor dobatod vele a blöffjeit és izozod magad a jobb handjeivel.
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Köszi a hozzászólást!

Igaz ő floppon donkol,de gondolom csak rosszul írtad.
      Egyébként egyetértek azzal,hogy ismeretlenül nem jó a turn raise,de én arra gondoltam,hogy ha húzója van,akkor itt nagyon rossz megadása lesz,ami nekem jó,ha meg set van nála vszínűleg visszatolná és dobok.

Értelmes húzó tényleg csak pár lehet nála
      Kb ilyesmi ranget adnék neki,ami flopon és turnön is megállná a helyét.

Asztal: 2:club: 8:diamond: Q:club:  4:diamond:  5:heart:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        38.00%  36.00%     2.00% { QQ+, 88, 22, AQs, KcJc, KcTc, AQo, KcQh }
      MP3        62.00%  60.00%     2.00% { AsAc }

Persze AA KK vszínűleg 3 betel pre,de a nagy fish miatt még az sem elképzelhetetlen,hogy most úgy gondolta h nagyot játszik :)

Flop és turn ugyanez az arány,csak akkor ő van elől 60-40ben

Ha rakunk bele egy két gyengébb húzót pl 7c8c,8c9c,ami pár+ draw,akkor riveren jobb a helyzet,csak kérdés,hogy blöffbe fordulna-e ezekkel?

Persze itt nincs mintám,de ha egy river AFQ 50 felett van és mondjuk csak 40-50%ban nyerné a terítést,akkor sima call?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

elég nagy fish az ellenfeled, valszeg flopon raise/brokolom ellene... (fishek sokszor slowplayelnek) mondjuk annyira boldog nem lennék ha 3betelne a flopon, de itt már nem tudnék dobni a board és a sizing plusz deadmoney miatt...
      turnon is raise/broken vagyok a fish ellen...
      riveren így játszva callozom, nem kell Neked 40-50% equity, mivel van benn deadmoney és a potnak a felét kell megadnod, ezért ~25% equity bőven elég (de még picit kevesebb is annál 24% kb.), tehát ha 4ből egyszer jó vagy, akkor már ok a call... És mivel minden besül plusz a lineja is elég fura (turn csak call, river shove) ezért nálam call mindig...

Ha nem akarod betenni valami miatt flopon vagy turnon, mert passzívabb,vagy hasonló read, akkor menjen a calldown, !!!!ez esetben nem emelnék ellene turnon sem!!!, mert passzívak drawwal csak callozgatnak és a turn betméret valóban erősödik...

GL,
      L.
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984

És mivel minden besül plusz a lineja is elég fura (turn csak call, river shove) ezért nálam call mindig...
      Pont emiatt nem sokat gondolkoztam riveren

A :heart: Q :heart: ?(

Az uccsó mondat sokat segített. Köszi
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Nagyon szívesen!

Igen, ez azért nagyon furi, ha belegondolsz, hogy minden draw kinn és Ő monster vagy erős kézzel csak megad, ez általában draw szokott egyébként lenni, de nagy fisheknél ez is lehet... Mindenesetre WP a river!