[SH] NL QQ post flop döntések

• Eva45
      Eva45
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.02, Hozzászólások: 192
      Gondolkoztam itt a 3beten is, de 140 vakért, nem tudom mennyire lazán lenne hajlandó itt betenni. Végig kellett volna callolni vagy hamarabb feladni? Flop rendbe van, a turn blank szerintem, szóval néha value betelhet is gyengébbet, bár ha néha a blöffből játszott vissza a donk-ra, akkor a király is jó lehet neki néha.

PokerStars Zoom No-Limit Hold'em, $0.50 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Hero (Button) ($69.53)
      SB ($72.96)
      BB ($62.81) 20/14/5 call bb steal: 34(29) gyengébb passzívabb reg 408 hand
      UTG ($148.23) 21/16 4bet: 17(12), rf ep: 20, fold to 3bet: 50 (12) 223 hand
      MP ($53.37)
      CO ($25.50)

Preflop: Hero is Button with Q, Q
      UTG bets $1.50, 2 folds, Hero calls $1.50, 1 fold, BB calls $1

Flop: ($4.75) 2, 3, 3 (3 players)
      BB bets $3.25, UTG raises to $9, Hero calls $9, 1 fold

Turn: ($26) K (2 players)
      UTG bets $12, Hero calls $12

River: ($50) 8 (2 players)
      UTG bets $23.50 Hero?
  • 7 válasz
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Szia

Tetszik a pre call, főleg ha SB szeret sqz-elni.

Miután az eredeti emelő 3way raiselte a passzív BB donkját, biztos hogy erősebb lesz nálad ezért flop fold pláne, hogy utánad még cselekszik BB, de legkésőbb turnon szórnám.

pedro
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      223 hand alatt a pozíciós statok nem állnak be, úgyhogy valószínű oké a call pre. Ha viszont nagyobb mintán produkálja ezt, akkor mindenképpen value 3bet, mert csomó rosszabb adni fogja, főleg hogy kicsit deepen is vagytok. Az meg, hogy 3beteled, hogy rosszabb calloljon, nem jelenti azt, hogy be is kell tenni preflop. Gyengébb játékosok ellen nem kell balanszálni, max value-ra kell menni.

Flop játékhoz jó lenne tudni mennyire aggró, mert 3 way nem vagyok benne biztos, hogy sokszor fogja raiselni TT-JJ-vel ezt a nagy donkbetet, de IP valszeg jó lesz a call, ha nem túl passzív, végül is nem túl sok hand ver, AA,KK,22. Mondjuk JJ alatt meg nincs értelme raiselnie, ezért ha passzívabb, akkor lehet dobni is.

Ha flopon calloltunk, akkor turnön se dobhatunk ennyiért, ez a K blank, és a sizing miatt sokszor számítanék river checkre, így viszont hogy betel, fold.
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Valahogy én is így gondolkodtam, hogy sok minden nem lehet nála, ami ver, főleg ,hogy a3s-el vagy 22-el nem biztos, hogy raiselné a donkot. Az meg, hogy 3way vagyunk nem zárja ki a blöfföt, mert utg-ből emelt és nagy erőt mutat, a fishy reg donkja meg elég sok közepes pár lehet, amivel nem tud adni és én se 3 beteltem, szóval eleve gyengébbnek néz ki a range-m. Turn még adtam, a riveren elengedtem, mert itt már nem fog JJ, TT betelni, ha néha blöffölt, akkor a K turn callom után nem hiszem, hogy egy fél potnyi pénzt égetni akarna.

Pre 3 bet szóba jóhet, de értelmesnek tűnő reg, nem túl gyakran fog oop callolni, ha meg 4betel, akkor az kellemetlen.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

PF ok a call ilyen kevés infóval 140bb-vel.
      Postflop játékhoz viszont nem írtál semmilyen infót UTG-ről, pedig az nagyon fontos lenne itt.
      Mivel BB reg, ezért ő itt legtöbbször valami közepes PP-vel fog donkolni és szinte biztos donk/foldon van. Éppen ezért UTG nagyon sokszor emelheti a donkot blöffből. Így részünkről ok a flop call.
      A turn neki nagyon jó blöffre, úgyhogy nyilván jó a megadás ott is. Viszont az eddigi játék alapján mi mg mindig csak közepes párt tudunk előadni és Kx sose lesz nálunk. Úgyhogy ő itt nagyon sokszor betelheti a rivert is blöffből, hiszen alig van olyan kéz a range-ünkben, amivel megadhatunk. Úgyhogy mivel ennyire alul reppeljük a kezünket, én megadnék a riveren is.
      Ha netán valami korábbi read, vagy stat azt mutatja, hogy passzívabb postflop, akkor viszont már a flopon dobnék.

üdv, pborisz
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Itt van pár plusz infó a post flop játékáról: wtsd 18 (28), wonsd 80 (5), agg%: 43, 42, 25,
      cbet: 100 (8), raise donk 50 (2). Kicsi a minta sajnos.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: Eva45
      Itt van pár plusz infó a post flop játékáról: wtsd 18 (28), wonsd 80 (5), agg%: 43, 42, 25,
      cbet: 100 (8), raise donk 50 (2). Kicsi a minta sajnos.
      Ez nekem elég. Adnám végig.
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Köszönöm mindenkinek!