[SH] NL 50 river sor

• Eva45
      Eva45
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.02, Hozzászólások: 192
      Ellenfél: 22/18 45 leosztás, post flop semmi statisztika nincs, egyé infó, hogy csak egy asztalon játszott, nem biztos hogy regulár és nagyon kicsi a minta is.

Elég furcsa volt itt a check/call line, hogy ha valami szettel játszott így, akkor nem hiszem, hogy ilyen, turn, river után őrülne meg vele, esetleg lehet over pár vagy káró jx, amivel blöfföltetni akar, más regektől láttam már hasonlót. Flush ellenére szerintem kötelező itt value bet.

PokerStars Zoom No-Limit Hold'em, $0.50 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Hero (Button) ($80.31)
      SB ($62.76)
      BB ($79.90)
      UTG ($22.65)
      MP ($60.77)
      CO ($96.08)

Preflop: Hero is Button with 9, 8
      1 fold, MP bets $1, 1 fold, Hero calls $1, 2 folds

Flop: ($2.75) J, 10, 2 (2 players)
      MP checks, Hero bets $1.75, MP calls $1.75

Turn: ($6.25) 7 (2 players)
      MP checks, Hero bets $4.75, MP calls $4.75

River: ($15.75) 3 (2 players)
      MP checks, Hero bets $9.75, ]MP raises to $23.50 Hero?
  • 17 válasz
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Szia

Ha a vakok között ülnek aktív regek akkor inkább dobnám ezt preflop.
      Flop, turn szerintem oké. Ugy gondolom turnon 1-2bb-vel lehetne nagyobbat nyitni. Nem lesz jó játékos ha egy asztalozik, szerintem a nagyobb betet is adni fogja.

Ha már így alakultak a size-ok, river $11 bet/fold-ot tartom a legjobbnak. Ha flopon nem cbetelt egy FD-t abból arra következtetek, hogy passzív. Ezen a riveren szerintem mindig verve leszel egy c/r után és mindig egy flush-t fog mutatni. Pláne, hogy sem a board, sem a te handed nem blokkolja az erős flush kombókat.

pedro
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én riveren lepasszolnám, mert a line-ja alapján max Jx, KQ, AQ, AK...és FD-re tenném, vagyis a range-e két részből áll. Az egyiknek Flush-e van és ch/R-en van, vagy ch/C-on, a másik része pedig nem tud megadni már egy kisebb betet sem. Ami meg tudna adni, azzal már emelnie kellett volna. Szóval amit verünk, az nem tud megadni, ami meg ver az ellen nem szeretnék továbbhívni, csak izoláljuk magunkat egy erős range ellen.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Ha Jx-el választotta a check/call linet, akkor riveren se fog dobni. Főleg, hogy ha más read nincs is, de 2bb MP open miatt én gyengébb játékosnak kezelném. Overpár se kizárható egyébként, nem akar raiset kapni a húzós boardon. Flushdrawval meg 2x calloljon nagy betet oop, hát, elképzelhető, de én azért nem nagyon ijednék meg ettől a river laptól. Szerintem sima vbeted van, raisere meg dobnék.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      Ha Jx-el választotta a check/call linet, akkor riveren se fog dobni. Főleg, hogy ha más read nincs is, de 2bb MP open miatt én gyengébb játékosnak kezelném. Overpár se kizárható egyébként, nem akar raiset kapni a húzós boardon. Flushdrawval meg 2x calloljon nagy betet oop, hát, elképzelhető, de én azért nem nagyon ijednék meg ettől a river laptól. Szerintem sima vbeted van, raisere meg dobnék.
      Szia!

Egyetértek. Én is inkább Jx-re félős overpárra tenném legtöbbször, úgyhogy riveren sima vbetünk van. Annyi, hogy én a turnön potolnék, riveren meg csak 1/2 pot körül betelnék, hogy könnyebben rábeszélje magát a callra.

PF pedig ha mögöttünk aktív regek ülnek, akkor inkább 3betelek. Eddig nem tűnt túl lazának, IP jó lap ez egy blöff 3betre.

üdv, pborisz
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Köszi a hasznos tanácsokat mindenkinek!
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Ha nem ijedsz meg a river laptól, akkor miért dobnál itt egy emelésre?
      Nem ad elő semmit csak KdJd,AdJd-t. Ennyi. Néha c/r-elhet gyengébb kezet és néha blöffbe is fordíthat így valamit. Nem hiszem, hogy ezt ilyen oddsok mellett ilyen line után lehetne dobni, mert csomó flush kiesik a range-éből.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Ez azért elég optimista, hogy blöffbe fordíthat valamit, így ismeretlenül, ilyen sizinggal, amiből eléggé az látszik, hogy megadást szeretne kapni.
      Settel legkésőbb turnön jönne már a check/raise szerintem, úgyhogy vagy blöffbe fordít valamit, vagy képes volt megadni oop FD-vel turnön is. Mivel más infó nincs a 2 bb pre openből gyengébb playa lesz, szóval én elképzelhetőnek tartom, hogy így játszotta a drawját. Legalább is river check/raisenek én hitelt szoktam adni, ha csak nincs vmi infó amiért ne tegyem.
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Én is nagyon gondolkoztam a callon, csak NL 50-en egy-két játékost láttam hasonló helyzetbe blöffölni, bár tényleg elég kevés flush lehet nála és az én megadó skálámba is vagy 4 kombó van kb. qdjd, kdqd, néha kdjd, adqd. Hmm...
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Ez azért elég optimista, hogy blöffbe fordíthat valamit, így ismeretlenül, ilyen sizinggal, amiből eléggé az látszik, hogy megadást szeretne kapni.
      Settel legkésőbb turnön jönne már a check/raise szerintem, úgyhogy vagy blöffbe fordít valamit, vagy képes volt megadni oop FD-vel turnön is. Mivel más infó nincs a 2 bb pre openből gyengébb playa lesz, szóval én elképzelhetőnek tartom, hogy így játszotta a drawját. Legalább is river check/raisenek én hitelt szoktam adni, ha csak nincs vmi infó amiért ne tegyem.
      Szerintem te vagy pesszimista. Ha FD-vel c/c-t képes játszani, akkor arra is képesz, hogy itt szettel elől érezze magát és c/r-eljen value-ért, mert egy fish és nincs tisztába azzal a fogalommal, hogy asztal textúra.

Potodds 21%

Asztal: T:diamond: 2:diamond: J:club:  7:club:  3:diamond:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        50.00%  50.00%     0.00% { 9h8h }
      MP3        50.00%  50.00%     0.00% { JJ-TT, AdKd, AdQd, KdQd, AdJd, KdJd, QdJd }

Ki van csukva, hogy ez egy fold. Ha meg reg, akkor nem lehet nála nagyon flöss, viszont A :diamond: Tx-el meg nutFD blokkerrel kitalálhatja, hogy blöffbefordítja.
      De ahogy látszik 50% EQ-nk van a range-e ellen, ha ezt megcsinálja flop slowplay-el és nem is kell blöffölnie.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      JTXs-en azért a slowplay elég meredek lenne, ráadásul úgy, hogy riveren check/raiselné a setet, amikor SD és FD is egészült, én legalább is nem nagyon emlékszem hogy sűrűn ilyet láttam volna (vagyis inkább extrém ritkán, nem is jut eszembe konkrét eset). Ez a line alapján JdXd lesz leginkább, én alapból azért nem feltételeznék itt slowplayt, EQ számításnál esetleg 1 db top setet ha beleraknék. De 22/18, 45 hand alatt, ennyiből nem hiszem hogy nagy fish lenne, és aszerint kéne eljárni.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Ha meg reg akkor foleg nem dobnek. Eload JdXd-t es ezert dobunk? Ez 3 kombo ossz-vissz. Egyebkent te irtad, hogy lehet nem kompetens a pre minraise miatt.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Pot odds 21% minusz rake. Mondjuk az egyszerűség kedvéért kerekítsük fel a rake levonás miatt 25%-ra. Tehát a river check/raiseinek 4-ből 1x blöffnek kéne lenniük, hogy callozhassunk. Igazából a river check/raise range balanszálásba nem ástam bele magam, átlag nl50 arcnak szerinted van ilyen blöff range? (magamból kiindulva, nekem nincs)
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Nem mondtam, hogy blöfföl, csak lehetséges az is, ahogy az is lehetséges, hogy JJ-vel így tolja.
      De itt a range-ed legtetejét készülsz eldobni. Mivel callozol itt? Csak flössel? ?(
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Ja, elég sick emiatt. De csak mert a rangeünk teteje, akkor ha bepushol azt is adnád?
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Nem, tuti nem adnám. De ez egyértelmű. Szerintem teljesen más a 2. Oddsok is rosszabbak és annak is kevesebb az esélye, hogy blöfföl.
      Meg mondom, itt az is lehet tényleg, hogy szettel thin valueraisel akár. Nem kizárt.

Kíváncsiságból amúgy betettem angol kézelemzőbe is mbml-nek. Ő NL500 zoomon tolja és eléggé veri a mezőnyt, szóval lehet adni az ő véleményére is.

Szettet tuti dobna azt írja, de ez is közel van a foldhoz szerinte.
      Szóval lehet én vagyok spewy az ilyen szitukban, de én fogtam már így blöfföt és ez is közrejátszhat. :)
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Ti aztán belelendültetek, köszi még egyszer! A gondolat menetek miatt már mindenképp érdemes volt betenni.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Ejha ezt a handet jól kiveséztétek :)

Nos, nálam az egyetlen ok amiért nem adnám meg ezt a kisebb emelést sem, hogy az ellenfél teljesen ismeretlen. Nyilván blöffölhet így, de azért a NL50 nem arról híres, hogy sokan blöffölnének így. Szettel meg megint elég értelmetlen játék lenne slowplayelni, aztán amikor esik a sor és a szín akkor emelni.