[SH] NL50 A8s Speed

• Fidel22
      Fidel22
      Black
      Regisztrált: 2008.12.05, Hozzászólások: 1.879
      Villain: 24/24/14
      AF: 3,0
      22 hand

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $56 (112 bb)
      UTG: $50 (100 bb)
      MP: $47.63 (95.3 bb)
      CO: $11.73 (23.5 bb)
      BTN: $52.45 (104.9 bb)
      SB: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with A 8
      UTG folds, MP raises to $1, 3 folds, Hero calls $0.50

Flop: ($2.25) 2 3 8 (2 players)
      Hero checks, MP bets $1.12, Hero raises to $3.75, MP raises to $8, Hero raises to $15, MP raises to $46.63 and is all-in, Hero calls $31.63

Turn: ($95.51) Q (2 players, 1 is all-in)
      River: ($95.51) T (2 players, 1 is all-in)

Túljátszás vagy belefér?
  • 6 válasz
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Szia
      Tetszik a pre passzív védekezés
      Nem értem a flop c/r-t. Ezzel elég nagy erőt mutatsz. Dobatni miért akarnál mikor TP-d van és a flushtől sem kell félned. Ha itt beteszed gyakran csak a kőr-ök és az A-ok fognak segíteni, ami így is elég sok, de szerintem felesleges eldobatni a range nagy részét, ha meg erős akkor miért akarnád "eldobni" a top pár értéked és egy FD-vel betenni?

Persze lehet, hogy én gondolom rosszul :) Kíváncsian várom az elemzést

pedro
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

TPTK + nut FD van nálunk. Ilyenkor érdemes elővenni az equilatort és megnézni hogyan állunk különböző range-ek ellen.
      Nem is gondolnátok, hogy itt egy 99+ range ellen is 50%-unk van és akkor nem vettem bele a 8x-eket, FD-kat, esetleges overcardokat amikkel megőrülhet.
      Bizony itt ezen a flopon mi értékért ch/R-elünk és a cél pontosan az, hogy bekerüljön.

üdv, pborisz
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Ha egy ilyen (elég optimista ) range ellen megyünk akkor láthatjuk, hogy nem állunk rosszul. Kérdés, hogy beteszi-e ezzel a range-el? Valamint szeretnénk-e ekkora varianciát vállalni? Nem lehetne optimálisabban játszani egy flop donkkal (ezen a boardon a széles rangeétől nem mindig várhatunk cbetet) vagy egy c/c-al és a turnon értékért tudunk menni azon lapjai ellen amik az adott boardon fizetnek. Ha pl flush esik, akkor kisebb flush ellen könnyedén tudunk nyerni, szetek fizetni fognak. Ha egy A-al ő is javul abból is tudunk értéket nyerni.

Mit gondoltok erről a gonolatmenetről? Esetleg túl sok mindentől függ és egyszerűbb ha flopon egy varianciadús de +EV AI-al elintézzük? (Azt vegyük figyelembe, hogy véleményem szerint egy optimista ranget allítottam fel)

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: 2h3h8c
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 42.19% 42.05% 0.14% { 88+, 33-22, K8s, Q8s, KhQh, KhJh, QhJh, 5h4h, K8o }
      MP3 57.81% 57.67% 0.14% { Ah8h }
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Ha a flopon betesszük előnyben az nem varianciadús. Az akkor lenne, ha hátrányban lennénk a range-e ellen és már csak az odds miatt adnánk meg.
      Egyébként az a range túlzottan optimista, szóval ilyen K8o szerű kezeket nem feltételeznék nála. Ellenben gyakran lehet olyan, hogy visszajátszik ránk pl., mert hogy nem adunk elő sok mindent a flopon. Vagy pl. csak megad rosszabb FD-kal.

Viszont ami fontos és ez az elsődleges szempont. Akkor tedd a legtöbb zsetont a potba, amikor elől érzed magad. Nos ha megnézed az equilatort, akkor láthatod, hogy akár a felállított range ellen is csak a flopon vagyunk előnyben. Már a turnön is visszaesik az eq-ink. Ezért lenne jó még a flopon bepakolni.
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Te milyen érték ranget adnál neki, és milyen arányban tennél a kezébe érték:blöff handeket?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: PedroRobertooo
      Te milyen érték ranget adnál neki, és milyen arányban tennél a kezébe érték:blöff handeket?
      Azt elég nehéz lenne egmondani egy ismeretlen játékosról, hogy milyen arányban lesz nála érték és blöff kéz, szóval erre nem tudok válaszolni.

Azért írtam eredetileg azt, hogy már egy 99+ range ellen is jól állunk, mert azzal a játékosok nagy része tönkre fog menni a flopon. Ehhez jönnek még a szettek és jöhet hozzá néhány 8x, valamint a húzók. Mivel egy ilyen range ellen nagyon jók vagyunk, minden további hülyesége a játékosnak a mi eq-ket növeli. És abban biztos vagyok, hogy fognak elkövetni néhányan hülyeséget is ilyenkor.