[SH] NL 50 JJ river döntés

• Eva45
      Eva45
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.02, Hozzászólások: 192
      Ellenfél ismeretlen: 35/20 21 leosztás

Egyébként itt lehetne 3bet/broke-lni is, valamiért csak megadtam. Valószínű valami aggresszívabb 3betelő ült mögöttem.

Jó a turn bet/river check back elképzelés? Ha blöffölök, akkor valószínűleg folytatnám A-n legtöbbször, valami 9,8 x és húzók adhatnak. River donk az elég kellemetlen, nem sok mindent tud előadni, csak az a baj beteltem a turn A-t, utána már nem nagyon fog blöffölni besült színhúzóval, a sor meg odaért, meg néha lehet két pár is nála, bár a river betsize vagy nagy blöff vagy nagyon erős hand amivel sokat akar nyerni.

PokerStars Zoom No-Limit Hold'em, $0.50 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Button ($49.25)
      SB ($84.05)
      BB ($117.50)
      UTG ($21.78)
      MP ($52.85)
      Hero (CO) ($55.16)

Preflop: Hero is CO with J, J
      1 fold, MP bets $1, Hero calls $1, 3 folds

Flop: ($2.75) 9, 8, 2 (2 players)
      MP checks, Hero bets $2, MP calls $2

Turn: ($6.75) A (2 players)
      MP checks, Hero bets $4.25, MP calls $4.25

River: ($15.25) 7 (2 players)
      MP bets $12.50 Hero?
  • 8 válasz
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Szia

Én preflop 3betelnék $4-ig. Ez a játékos sosem lesz jó ha MP-ből 2x-et nyit.

Jó turn bet, river chb elképzelés, mivel így nagyon jól balanszált tudsz maradni. River fold. Vagy busted braw lehet, (de ebből J-vel blokkolsz FD-t, a 7-es miatt jó pár sor kiegészült) vagy valami erős kéz. Ax FD-je is lehetett amit ilyen bután játszik meg. Sok blöffnek kellene a range-ében lennie, hogy nyereséges legyen a call.

pedro
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Eredeti hozzászólás: PedroRobertooo
      Szia

Én preflop 3betelnék $4-ig. Ez a játékos sosem lesz jó ha MP-ből 2x-et nyit.

Jó turn bet, river chb elképzelés, mivel így nagyon jól balanszált tudsz maradni. River fold. Vagy busted braw lehet, (de ebből J-vel blokkolsz FD-t, a 7-es miatt jó pár sor kiegészült) vagy valami erős kéz. Ax FD-je is lehetett amit ilyen bután játszik meg. Sok blöffnek kellene a range-ében lennie, hogy nyereséges legyen a call.

pedro

Egyetértek! Preflop 3B/Foldolnék egy ilyen OR ellen még ismeretlenül is.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Pre 3bet/fold. Fishy arcok adni fogják sok rosszabbal. Flop/turn ok. River érdekes, mert JT-t blokkoljuk, minden más meg busted, de mivel ismeretlen, jobb lesz a fold.
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Váó, ez azért érdekes, hogy ismeretlenül 3bet/foldolni egy JJ-t. NL 25-ön másabb, de azért 50-en szerintem nagy luxus lenne 3bet/foldolni JJ-vel, főleg, hogy Zoom-on többet 4bet-elnek. mivel nincs dinamika, itt meg flop előtti megadás azért elég jó indukálás lehet, ha mögöttem agresszívabb játékosok ülnek, min raise, amire csak egy call jön.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Ha lazább fishnek néz ki (mint pl ő, a statjai alapján), akkor én depolarizáltan 3betelem, mert valószínű meg fog adni sok rosszabbal. 4bet blöfföt meg nem sokat feltételeznék fishektől CO vs MP, úgy hogy alig ismerjük. Viszont callozgatni szeretnek. De a flat is ok, csak szerintem van érték a 3betben laza fishy arc ellen.
    • Eva45
      Eva45
      Bronz
      Stat 21 leosztás, ami kb. semmi, azért hogy min raise-elt még nem biztos, hogy fish, nyilván így utólag a post flop játék alapján, valószínűleg az, de flop előtt nem indulhatok ki teljesen ebből, de ha egy lazább fish, akkor megörülhet 99, TT, AQ-val is, szóval annyira rosszul nem állok ellene és ritkán ő is játszhat 4bet/fold-ot. Egy TT, Aq az már tényleg laza lenne, viszont JJ+, Ak-t bekerül flop előtt nagy hiba nem lesz.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Pedig szerintem pont, hogy igen, hiba lesz betenni, úgy hogy egy 3bettel alig invesztálsz be valamit. A profit itt abból jón ha te 3betelsz, és ő callol, nem abból hogy 3betelsz és beteszed. Utóbbi könnyen lehet hogy -EV.
      Zoomon amúgy minden kicsi információ morzsa fontos, tehát a nagy gap a vpip/pfr közöt, és a minraise, már elég szerintem, hogy fishnek, semifishnek kezeljük, és aszerint játsszunk tovább.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

21 leosztás után kissé nagy hangsúlyt fektettek a statokra. Én ismeretlenként kezelem és ismeretlen ellen nem fogok 3bet/foldolni egy JJ-t.
      Postflop ok volt így és riveren dobnám. Nyilván sok a BD, de ismeretlen ellen ilyen line után nem szívesen adnék meg riveren. Azt viszont biztos felírom hogyan játszott.

üdv, pborisz