[SH] nl2 AQo turn/river?

• kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Full Tilt, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (UTG): $2 (100 bb)
      MP: $5.20 (260 bb)
      CO: $2.74 (137 bb)
      BTN: $1.19 (59.5 bb)
      SB: $1.58 (79 bb)
      BB: $3.02 (151 bb)

Preflop: Hero is UTG with Q A
      Hero raises to $0.06, 3 folds, SB calls $0.05, BB folds

Flop: ($0.14) 3 8 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.09, SB calls $0.09

Turn: ($0.32) 3 (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($0.32) 2 (2 players)
      SB bets $0.14, Hero folds

Results:
      $0.32 pot ($0.01 rake)
      Final Board: 3 8 4 3 2
      Hero mucked Q A and lost (-$0.15 net)
      SB mucked and won $0.31 ($0.16 net)

Sziasztok!

SB: 100/0 (2 h)

infó: 1. handben openpostolt és áttolt 1,6$-t egy floppolt sornak (9JT turn A river 8-o n KQ-ba Q4o-el riverig callozott, majd c/c-t játszott overbetre)
      2. handben 0,07$-al duplázott BB-n, és erre a körre rebuy-olt

Ilyenkor fishy ismeretlen ellen menjen a 2nd barell vagy ne?
      (Jó kártyákon löttem volna, pl any :spade: , T+)
      Igazából az a kérdés, hogy mennyire számíthatunk blöffre riveren?
      (mert ügye 2nd barell-el megvásárolhatjuk a river check-et)
  • 5 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Itt is az a baj, hogy semmi, de semmi infónk nincs az ellenfélről.
      Alapjáraton szerintem itt már flopon elkövettünk egy hibát, mert ez a flop kb telibe találta az ő range-ét, így se értékért, sem blöffből nem tudunk hívni... ráadásul IP vagyunk, ami egy kis örömöt ad azért nekünk.

Így játszva ez a turn kártya pocsék a second barellre és mivel mi még mindig IP vagyunk, ezért simán kikérném az ingyen rivert.:)
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Szerintem egy KT2 FD-s flop sokkal rosszabb lenne.
      Legtöbbször itt 2 élő lapja lesz ellenünk.
      A flop feladást kicsit weak-nek látom. (mivel ismeretlen simán felbátorodhat riverre hogy blöfföljön egyet vagy "érték" nyisson egy 52s-el mert leesett a 2-ese, amit mi nem fogunk tudni megadni találat nélkül, vagy csak simán hagyjuk a potot és lejavul minket miközben betre dobott volna)
      Az oké hogy pp-ket nem dob, de abból nincs olyan sok kombináció az egyéb lapokhoz képest (Ax-ek,BW-k,sc-k...)
      Ha megad 2 fölé lappal (kvázi nem dob semmit) akkor azért van érték is a cbetben. Vagy ez rossz gondolatmenet?

szerk.: azt tudom hogy pározodás rossz helyzet a blöffre, illetve ha nem változik lényegesen a board, akkor is felesleges barell-ezni (az esetek nagy részében)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

@kopek22:

Itt a gond nem azzal van, hogy nincs érték a betben, mert valószínűleg van...

A nagy gond az az, hogy legtöbbször az a forgatókönyv, hogy Te cbetelsz egyet találat nélkül flopon, majd turnon checkelsz, riveren az ellenfeled betel anytwoval kb, és Te lehet a jobb lapokkal is dobsz... Ezzel van a gond... Szóval végülis találat nélkül simán lehet késleltetett cbetet lőni turnon, pl pározódás esetén drawk ellen, riveren csekkelni...

De amíg nem ismered teljesen jó, hogy ha talalát nélkül (se pár, se FD, SD, se GS) feladni ezeket a flopokat, túl sokat nem fogsz azért feladni, és néha terítésig is mehetsz és kárpótolva leszel, amikor betalálsz és kifizet 2.3. párral több utcán keresztül.

Ha turnon cbeteelnék, mert nagyon nagyon lazán ad meg, akkor a sizingot picit kisebbre venném szerintem (passzív ellen) 8 cent 18 cent talán, hogy MINDENNEl adjon meg...

De ennyi infóból a feladás tetszik a legjobban!

GL,
      L.
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Értem, köszönöm!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szívesen.