[SH] nl2 87s vakharc

• kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Full Tilt, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $2 (100 bb)
      MP: $4.02 (201 bb)
      CO: $3.17 (158.5 bb)
      BTN: $1.30 (65 bb)
      SB: $2.25 (112.5 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 7
      3 folds, SB raises to $0.06, Hero raises to $0.18, SB calls $0.12

Flop: ($0.36) K 5 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.20, SB raises to $0.50, Hero folds

Results:
      $0.76 pot ($0.03 rake)
      Final Board: K 5 9
      Hero mucked 8 7 and lost (-$0.38 net)
      SB mucked and won $0.73 ($0.35 net)

Sziasztok!

SB: 30/27 (42 h) steal: 43% (CO: 1/5 BTN: 2/4 SB: 2/3) CB: 3/3

Lazának tűnt, gondoltam IP inkább 3bet-elem. Bár lehet a megadás is jó IP, viszont 100% CB-el nem szeretnék ismeretlen ellen floatolgatni.
      Call-ja után mehet a cbet ilyen száraz board-on? Van egy gutterünk ha callozna. (CB méret elég ekkora 3bet potban?)
      visszaemelést igazából nem értem, itt elvileg nem szabadna semmivel se így játszania... Szóba jöhet esetleg a blöff-raise? (Így ismeretlenül azért eléggé marginálisnak gondolom :D )
  • 5 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Az a baj, hogy 42h van róla és kb azon kívül, hogy PF lazának tűnik (amiről lehet később kiderülne, hogy szikla), nem tudunk róla semmit.
      A 3bet ilyen handdel jó lenne, de csakis több infóval. Alapból egy lazán nyitogató + 3betre sokat dobó arc ellen érdemes BvB megadni olyan handekkel, amivel lehet egy erős párunk és 3betelni olyannal (értéken kívül), amivel nem tudunk megadni... ilyenek pl a suited connectorok is.

Szerintem mehet a cbet, mert e a flop a te range-edet jobban eltalálta, mint az övét, de itt megint problémás az infóhiány.

"visszaemelést igazából nem értem, itt elvileg nem szabadna semmivel se így játszania... "
      NL2-ön azért nem hiszem, hogy mindig lesz az ellenfélnél konkrét gondolatmenet 1-1 fura line mögött:D
    • Leo221
      Leo221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.02, Hozzászólások: 169
      Hali!

42 hand nagyon kevés, hogy infója alapján jól behatároljuk az ellenfelet, itt én általában a saját "asztalimidzsemet" is figyelembe veszem, ha laza agresszív játékosra 3betelek; ha feszesen játszottam nagyon és maximum csak 1x 3beteltem, akkor szerintem belefér a helyzetbe BvB.
      Általában én ilyenkor 77+, A9s+, KJ+, QJs-al próbálnák meg játszani ellene, ha nagyobb minta lenne, akkor kitágítanám valószínűleg.
      CBetnél én lehet nagyobbat hívnék, 0,24- 0,28 gyengeségnek veszik a 1/2 pot körüli hívást az aggresszívabbak és 98-al is visszaemelnének.
      Visszaemelés egyértelmű dobás.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket. Jók lettek.

Preflop
      42 hand valóban kevés...
      Micron szerintem jó az a stratégia, hogy addig nem blöff 3betelünk, amíg nincs információ, hogy nem dobál legalább 67,5%-ban (innentől insta profit), tehát 87s is blöff lenne, mert value nincs benne... Call viszont simán jó egy std nyitó sb skála ellen...

Ez egy nagyon téves koncepció, hogy szélesen kell floatolni és movelni, nem azért adunk meg hogy szétmoveljuk magunkat, hanem mert nagyon jó oddsot kapunk: 12 centbe kell 4centet megadni 33%, az meg egy erősebb range ellen is megvan.

Postflop
      Ilyen ultra száraz flopon fél pot cbet bőven elég...

Alternatív line:
      Ha most több infód lenne, akkor mondanám, hogy callozzunk (raisel Te sem sokat adsz elő) és majd következő utcákon csekkre betelünk, de ennyi infóból és micron, ahol passzívak ez nagyon nem lenne jó opció!!!
      Sima dobás!

Gl,
      L.
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Sziasztok!

Pre:
      ezzel a pre 3bet skálával azért nem értek egyet: 77+, A9s+, KJ+, QJs, mert jól floppolnak, viszont szerintem dominálva lehetünk egy kompetens call skála ellen, viszont jól floppolnak, és könnyen dominálhatjuk a range-ét.

Legtöbbször nem flopolunk monstert, csak egy 2. vagy 3. párunk lesz.
      Csomószor kiblöffölhetnek, 2 betet lényegében nem tudunk megadni.
      Az oké hogy jó az odds, de terv nélkül szerintem felesleges játékba avatkozni.
      Nem jobb akkor már pre megpróbálni megszerezni a kasszát?

pl egy példa: K82r, megadunk turn 3 betel dobunk/ turn J betel dobunk.
      másik lehetőség K75 FD megadunk, turn blank c-c, any river betel, megint dobunk?

Abban bízunk hogy feladja, ha passzívak leszünk? :(
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Szia kopek,

Bocs, hogy csak most.

Hol írtam az általad felvetődött stratégiát (a nagyon laza 3bet skálát, feljebb lehet jó lehet SB-ről egy hasonló range, micron felesleges)?
      Micron szerintem jó az a stratégia, hogy addig nem blöff 3betelünk, amíg nincs információ, hogy nem dobál legalább 67,5%-ban (innentől insta profit), tehát 87s is blöff lenne, mert value nincs benne...
      postflop meg micro passzív, és sokat is dobnak (túl sokat), nem értem mi a gondod ezzel, szett miningolni is azért szet miningolunk mert oddsunk van vagy IO és nem kezdünk el 22-vel raiselgetni össze -vissza meg blöff barrelezni...

33% oddsunk van és nézd meg a stovet, hogy hogyan állsz egy lopó skála ellen plusz pozíciód is lesz

potodds, pozíció, postflop skill, faceup micro játék ---> $$$$

Nem mondom hogy a 3bet feltétlenül rossz, de ha sokat ad meg 3betet (ami a jellemző), akkor nem biztos hogy túl jó lesz... Persze ha tudod hogy sokat dob 3bet potban a cbetre, az megintcsak okés...

Szóval nem abban bízunk hogy feladja, hanem hogy pozink van, equitynk és tudásunk... Jobban nem tudom magyarázni...

Az a logika, hogy 3betelni csak ilyen suited lapokkal szabad és nem pl KTs, az meg csak akkor igaz, ha az ellenfeled nagoyn sokat dobál 3betre, de erről itt szó sincs : S
      Ellenkező esetben MINDIG felülről kell bővítened és nem alulról a 3bet skáládat.

GL,
      L.