[SH] NL10 - AJs

• zolkosz
      zolkosz
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.21, Hozzászólások: 660
      Hero (BTN): $10.15 (101.5 bb)
      SB: $20.95 (209.5 bb)
      BB: $10.04 (100.4 bb)
      UTG: $3.67 (36.7 bb)
      MP: $10 (100 bb)
      CO: $9.90 (99 bb)

Preflop: Hero is BTN with A:spade: J:spade:
      3 folds, Hero raises to $0.30, SB raises to $1.10, BB folds, Hero calls $0.80

Flop: ($2.30) 5:heart: A:heart: T:club: (2 players)
      SB bets $1.90, Hero calls $1.90

Turn: ($6.10) 2:diamond: (2 players)
      SB bets $4, Hero raises to $7.15 and is all-in, SB calls $3.15

River: ($20.40) 2:heart: (2 players, 1 is all-in)

Results: $20.40 pot ($1.02 rake)
      Final Board: 5:heart: A:heart: T:club: 2:diamond: 2:heart:
      Hero showed A:spade: J:spade: and won $19.38 ($9.23 net)
      SB showed 9:diamond: 9:club: and lost (-$10.15 net)

Ellenfelünk egy agro fish, nagyon szeret 3 betelni vakokból, sokadik 3 betet kaptam tőle viszonylag rövid időn belül. Azon voltam hogy ha betalálok egy TP-t akkor tönkremegyek vele, ha flösshúzót a flopon akkor is raise cbet/broke. A kellő dinamika már kialakult hozzá.

Vélemény?
  • 5 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem korrekt volt így! :f_cool:
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Te érzed a dinamikát, így ilyen spotokban, csak Te tudsz jó döntéseket hozni.
      Btw az volt a terved, hogy ha TP-t flopolsz, akkor berakod. Ez esetben miért a turn-ön tetted be és miért nem a flopon? A FD-val inkább ott fog fizteni. (De ez már nyilván kukacoskodás. :) )
    • zolkosz
      zolkosz
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.21, Hozzászólások: 660
      Szia Sziszkok0313,

Köszi az elemzést.

Nem feltétlen tettem FD re, mivel elég széles lesz a range-e és a flopon a sok trash handet nem akartam minden áron dobatni, bíztam benne hogy amilyen agro barellezik mégegyet.
      A dinamikát igen Én érzem (meg aki ugye játszik a spotban), eléggé aktív vakvédőnek tűnt és ugye pre nem akarok 4 betelni ezzel a handel, mert több a value a callban, én így látom.

Szerintetek jobb ha már a flopon raise/broke olok?
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Szia zolkosz!

Ha a fish range-e ilyen tág, az azt is jelenti, hogy tele van egy csomó szemét draw-val. Én azt tapasztaltam, hogy ilyen baordokon sokkal könnyebben tönkre mennek a flopon, mint a turn-ön.
      De ez persze részlet kérdés, és Te is láttad, hogy neki is mind1 volt. Én is csak poénnak szántam a végét. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket.

valóban std így a hand, hogy ennyi read és dinamika összegyűlt már...
      Ilyen handeket valóban nehéz leelemezni, mert nem másoltál be semmi statisztikát vagy readet, handet... Úgyhogy csak az ítélőképességedben bízhatunk : )

Ha nem lenne stat, akkor természetesen a pre fold lenne az std (nagy a 3bet méret)

@Flop vs turn broke:
      attól függ:) nyilván ha soha nem folytatja a blöffjeit turnon csak value handdel, akkor flopon éri meg betenni... De nem így szokott lenni, és ilyen dinamikával én hagynám, hogy gyengébb kézzel vagy airrel (pl Kx, Qx, 89, etc) beteljen a turnon még... Ha az ellenfeled rendesebben beosztaná a stackjét, akkor jó lenne ott is a call, de így hogy gyakorlatilag alig marad előtte, így nekem is tetszik a shove.

GL,
      L.