[SH] NL50 Q9s

• DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $50 (100 bb)
      SB: $125.11 (250.2 bb)
      BB: $86.66 (173.3 bb)
      CO: $51.60 (103.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q 9
      CO raises to $1.50, Hero calls $1.50, SB calls $1.25, BB calls $1

Flop: ($6) 9 4 8 (4 players)
      SB bets $1.50, BB calls $1.50, CO folds, Hero raises to $6.50, SB calls $5, BB calls $5

Turn: ($25.50) 6 (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $16, SB calls $16, BB raises to $42, Hero folds, SB calls $26

River: ($125.50) K (2 players)
      SB checks, BB bets $36.66 and is all-in, SB folds

CO 22/17, CO r1 27, foldto3b: 62
      SB 60/3 fish
      BB 25/19, afq 35,33,24, check/raise turn 8%, wtsd 27

Pre call a fish miatt. Flopon szerintem nálam van a legjobb hand miután a reg deepen csak callozta a fish donkját, így value raise. Turnön még mindig FD-k és OESDk előtt vagyok, csak GS egészült, így bet/fold. Szerintetek? Sizingok?
  • 10 válasz
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      Hy,
      pre nem tetszik a call.
      Flop sztem ok, azok miatt amit leírtál.
      Miután megadtak feladnám.

El nem tudom képzelni ebben a szituban mi lehet a BB-nél. 66? T7 vagy 57el calloz pre?
      Mert azt fixnek venném, h ez nem blöff.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Legjobb pozban vagyok, és SB óriási fish. Ha 3betelek akkor is megad valószínű, és jön CO is, vagy 4betel és ki kell hogy szálljak. Szóval szerintem inkább játsszunk egy nem felfújt potban. Q9s amúgy fish nélkül is jó flatre, valahol kb ez határ a flat és a 3bet rangem között. Q8s-sel már nem flatelnék.

Ha flop szerinted ok, akkor miért adnád fel turnön? 57, T7 egészült csak. 66 nem túl valószínű.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pre szerintem teljesen STD egy 60/3-as Fish miatt a call.

Flop jó gondolatnak érzem, hogy nálunk a legerősebb lap, de az emelés mérete nekem a pothoz képest túl alacsony. A Fishre alapozunk és Ő erősebb betekre is fizetni fog. Egy pot méretű emelés 12$ lenne. Ennyit mondjuk lehet nem emelnék, de olyan 9-10$-t biztosan. A turn folytatás is tetszik és ott már a size is (talán egy picit nagyobbra venném, de ezt már messze nem tartom olyan alacsonynak, mint a flop emelést) és STD B/Foldon lennék mert BB range-ében jó pár T7, 57 lehet és a Fish miatt erősen value range-re tenném (bár lehet pár húzóval is betolja, de nem itt akarnám kideríteni).
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Na csak jó hogy betettem (eddig kb ahány ember annyiféle sizingot hallottam), a bet méreteken lesz itt érdemes elgondolkodni valóban. Ha itt nagyobbat emelek, akkor turnön már nem tudok bet/foldolni, és ezen a turnön már nem tudnánk dobni, mert nem sok minden egészült ki. Viszont ehhez meg nem lesz elég erős a Q9 (?) talán a 6,5$-hoz sem elég erős (?)
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi

Ha flop szerinted ok, akkor miért adnád fel turnön? 57, T7 egészült csak. 66 nem túl valószínű.

Kb azért mert miután 2en megadták 98%-ban nem nyered a potot.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      wolv3rine +1

flop nagyobb raise nekem a pot is tetszene es ezen a turnon így hoy mindketten megadtak betolnam

ha csak a fish ad meg akkor turnon még tudsz bet/foldolni
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Eredeti hozzászólás: 1Cranberries1
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi

Kb azért mert miután 2en megadták 98%-ban nem nyered a potot.
      Szia!

Itt védelemből megy a bet. Fish range-e előtt vagyunk bőven és a reg mivel nem sqz-elt preflop, ezért sosem lesz nála TT+. Szinte kivétel nélkül valami drawn lesz ő is és mivel 4-ikként callozott preflop, ezért lehet nála jó sok.
      Turn easy bet/fold.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Érdekes helyzet az egyszer biztos.
      Engem csupán az zavar itt, hogy a reg is deep, a kezünk pedig annak ellenére hogy valószínűleg flopon a legjobb, annyira azért nem acélos, hogy hatalmasra növeljem vele a potot 3way. Mert az itt a probléma, hogy a fish miatt a reg is sokkal lazábban fog megadni a flopon egy emelést, mert mindketten deepek. Ha a reg előtt is csak 100bb körül lenne, akkor sokkal jobban tetszene az emelés és abban az esetben nagyobbat is emelnék, hogy a reg ne kapjon túl jó oddsot. De így valahogy nekem nem annyira tetszik az emelés. Aztán lehet csak túl beszari vagyok :)

Ha már emelés ebben a helyzetben, akkor viszont szerintem elég ekkora vagy max picit nagyobb, mert a reg arra úgyis dobja az egy pár típusú kezeit, húzót meg nem fog dobni nagyobbra se. Turnön pedig a flop csak megadások után ok a bet/fold.

üdv, pborisz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Köszi! Arról mi a véleményed, hogy itt a hand erősségünk függvényében válasszunk raise sizeot? Nekem ilyen eddig nem volt a játékomban, nem ez alapján válaszottam sizeot, csak hallottam ilyen véleményt is, hogy Q9-cel pl 4,5$ raise, de mondjuk egy A9-cel már kb ilyesmi 6,5$, vagy picit nagyobb, TT+ meg akár ennél is nagyobbat.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Azt amit írsz HU szoktam alkalmazni, vagy akkor lehet még, ha Te vagy a fish mögött és utánad jön a 3. játékos, mert ő már akkor se kap jó oddsot, ha Te kisebbet emelsz.
      Mondjuk jelen esetben a $4,5 már nagyon kevés lenne. Akkor már tényleg nem lenne értelme az emelésnek, hiszen azzal nem védekezel, csak növeled a potot fölöslegesen egy elég gyenge kézzel mway.