[FR] Nl5 77

• crisabsynt
      crisabsynt
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.03, Hozzászólások: 7.112
      Ennél a hand-nél pre call, sztem ok lehet set-re. De még valami van amiért megadtam. Mert regulár. Teháth valószínű fix range koraiból. Aminek egy részét flop-on igaz hogy meghívja, de turn elszórja, és valószínű csak olyan hand-ekkel folytatja, amiknek nem kellett javulnia.

Flop:

Gyakorlatilag sztem sokmindet c-bet-elhet. AJs+,88+KQs

Nos ezt az alacsony c-bet-et én gyengeségnek véltem, mert sztem nagyobbat betelt volna, TT+,al vagy kész kezekkel mint pl set,vagy ilyesmi.

Szóval inkább valami AJ+, brodway lapra tettem, amiken ez a board nem segített.

Nem, tudom jó-e flop-on visszahívni, viszont azt tudom hogy nem akartam megadni, mert jöhet turn rossz kártya, és ha rajta segíthet, és akkor ugyanúgy tovább emelhet. És nem fogom tudni hol állok a leosztásban.

A lényeg, hogy itt gyengeségnek véltem a kis hívást, ezért is hívtam vissza,

A 3-bet itt viszont tőlem nagyobb erőt is jelez. Még ha TT+ is van nála, akkor is egy ilyen száraz board-on kapni egy raise-t, nem nagyon jó dolog. Teháth simán tehet set-re is akár.

Teháth összességben itt láttam fold equity-t.

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 7 players - View hand 2224811
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $4.62 - VPIP: 16, PFR: 6, 3B: 0, AF: 1.2, Hands: 382
      UTG+1: $5.00 - VPIP: 10, PFR: 8, 3B: 4, AF: 1.6, Hands: 1710
      MP: $7.76 - VPIP: 11, PFR: 8, 3B: 2, AF: 4.3, Hands: 144
      CO: $5.28 - VPIP: 16, PFR: 15, 3B: 3, AF: 1.0, Hands: 183
      Hero (BTN): $5.66 - VPIP: 15, PFR: 11, 3B: 4, AF: 2.3, Hands: 344860
      SB: $8.15 - VPIP: 15, PFR: 8, 3B: 4, AF: 1.3, Hands: 223
      BB: $5.00 - VPIP: 20, PFR: 10, 3B: 6, AF: 2.5, Hands: 257

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with 7 :spade: 7 :club:
      1 fold, UTG+1 raises to $0.20, 2 folds, Hero calls $0.20, 2 folds

Flop: ($0.47) T :club: 2 :spade: 8 :heart: (2 players)
      UTG+1 bets $0.20, Hero raises to $0.60, UTG+1 folds

Final Pot: $0.87
      Hero wins $0.83
      (Rake: $0.04)
  • 4 válasz
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

Jó a gondolatmenet.

FE-d biztos, hogy van viszont olyan lapokat tudsz eldobatni, amiket egyébként is megversz. Az emelésnek az az előnye, hogy egyből elviszed a potot és jó eséllyel nem esel el további $-tól, mert általában nem fognak turnön blöffölni.

Ami még szintén az emelés mellett szól az az, hogy így nem fog lejavulni ha jön egy overcard.

Összességében ha van jegyzet, hogy az ilyne kis betek után dob emelésre, akkor szinte mindig emelnék flopon.

üdv: IF
    • fmobil
      fmobil
      Platina
      Regisztrált: 2010.02.20, Hozzászólások: 1.929
      Erre a kis betre az emeles szinte kivankozik. Ha ez egy read h az ellenfel gyenge akkor kicsit betel akkor nem rossz az emeles.

Mellesleg ha itt az ellen jol balanszal, akkor valljuk be h nagyon konnyen behuz a csobe, mivel az UTG emelo range teli van kozepes es magas kezbeparokkal.

Meg pontositanek h a party soran nem volt 3bet.

GL
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      10/8as játékostól nem várnék balanszálást.
    • crisabsynt
      crisabsynt
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.03, Hozzászólások: 7.112
      Sztem fit or fold játékos lehet. Teháth ha betalál akkor tövig nyomja a gázt, ha pedig nem akkor pedig simán dob.

Ha a visszaemelésemre megadott volna, akkor turn gondolom check/fold, mert akkor valóban szinte csak TT+ lesz nála.

Ha pedig még a visszaemelésemre is visszaemel, akkor pedig megintcsak fold. Mert valószínű nem AJ+- al teszi hanem inkább TT+-al.