[SH] NL30 - A8s

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      On Game, $0.15/$0.30 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $27 (90 bb)
      CO: $15.80 (52.7 bb)
      Hero (BTN): $79.92 (266.4 bb)
      SB: $30 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with 8 A
      CO raises to $0.90, Hero raises to $2.85, 2 folds, CO calls $1.95

Flop: ($6.15) 8 T 2 (2 players)
      CO checks, Hero checks

Turn: ($6.15) 6 (2 players)
      CO bets $6.15, Hero raises to $24.60, CO calls $6.80 and is all-in

Ellenfél teljesen ismeretlen. 26/17 hand alapján.

Lehet, hogy ismeretlent inkább békén kellene hagyni ilyennel, de nem érzem hibának a pre 3betet.

Mivel SD képes lapom van, és jobbat nem tudnék dobatni, ezért nem cbeteltem. Mivel Turnre maradt a 2nd pár, és dupla húzós a board, nem dobtam, de nem is vártam meg a Rivert. Vélemény?

(Bár könnyen lehet, hogy a potbet tőle itt nem nagyon lesz blöff... Ha kisebbet betel, 1 utca call, és River felad?)
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop Fold, vagy maximum call-on lennék ismeretlen-nem full stack (valószínű Fish/semiFish) ellen és egy tágabb depolarizált range-el 3betelném (főleg) poziból.

Postflop fogalmunk sincs milyen típusú játékos, ezért egyszerűen cB/Foldon lennék, mert azt azért nem várnám el, hgy OP elkezd majd AQ, AJ megadogatni egy ilyen boardon.

Így játszva nekem a turn PB túl erősnek tűnne, hogy bármilyen formnában is folytassam. Egy kisebb emelésre még megadtam volna a flop x/x után, de így dobnék.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.572
      egyetértek a tágabb depolarizált 3betelő range-el! nálam ez már túl laza, a call sztem teljesen rossz lenne!
      viszont ha csak fél stack nem értem mi ez a giga size 3b (több mint 3x), 2.4$-ig elég lenne 3b-elni. olcsóbb a blöf, ha meg erős vagy ill jól betalálsz akkor is be tudod pakoltatni a stackjét!

flop jó sutem, turn potbetre dobnék!
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.073
      Sziasztok!

A 3bet mérettel abszolút egyetértek, hogy 50bb ellen fölösleges így méretezni, főleg ha polarizáltan 3betelünk. A 2,4$ nekem is tetszik IP ilyen stack ellen. Maga a 3bet egyébként teljesen vállalható, nincs vele semmi probléma (jobb, mint a call szerintem is). Ismeretlen játékos ellen sokkal könnyebb kezdeményezéssel játszani, mint anélkül.

Posztflop én inkább cbetelnék, mert nagyon sokszor miénk a legjobb lap itt, így védjük is a kezünket és értéket is nyerhetünk: 98s, 87s, 77-66, fd, QJ, J9 lapokból.

Ha így alakult, akkor törn potbet után inkább gyenge játékosnak gondolnám (+ 50bb stack), ezért nyereségesnek tartom a push-t. Nem fog dobni fd-t, abból pedig elég sok lehet nála, így 50%+ EQ-nk lesz itt.

GL:
      novy