[SH] AK broke

• Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Jó, tudom, ez nem volt túl profi, de kicsit már tilten voltam, előtte vagy hatszor vitték el a teljes stack-emet mákolással (Összesen 11,5 beülőt buktam egyetlen nap alatt, és abból sztem max 3 volt a hibás játékom miatt - majd az elemzésből kiderül). Viszont nem tudom, itt mikor kellett volna feladnom a kezemet? Az ellenfelek fishek voltak, az egyikről ráadásul csak 16 hand-em volt. SB-ről pl. van egy note-om, miszerint egyszer 98s handjét így játszotta meg: A95 flop call, A turn call, T river allin raise. Na nem, mintha a játék hevében ráértem volna böngészgetni a note-jait.

Köszi,

Zsoooolti

SB (505 hand):

BB (16 hand):

Boss No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

SB ($30.74)
      BB ($8.20)
      UTG ($10.94)
      MP ($10)
      Hero (CO) ($16.04)
      Button ($13.75)

Preflop: Hero is CO with K, A
      1 fold, MP checks, Hero bets $0.40, 1 fold, SB calls $0.35, BB calls $0.30, 1 fold

Flop: ($1.20) Q, J, A (3 players)
      SB checks, BB bets $0.30, Hero raises $1.20, SB calls $1.20, BB calls $0.90

Turn: ($4.80) 6 (3 players)
      SB checks, BB bets $2.45, Hero raises $6, SB calls $6, BB calls $3.55

River: ($22.80) 8 (3 players)
      SB bets $7.40, BB calls $0.60 (All-In), Hero calls $7.40

Total pot: $38.20

Results below:

SB had J, Q (two pair, Queens and Jacks).
      BB had 6, A (two pair, Aces and sixes).
      Hero had K, A (one pair, Aces).
      Outcome: SB won $12.92, BB won $23.45
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló Zsoooolti! :)

Először is az elvesztett BI-nekre térve, szerintem ilyenkor legyen stop lossod. Főleg azért, mert írod is, hogy észrevehetően már tilty volt a játékod. Ilyenkor pénzégetés tovább játszani makacsul... Inkább zárd be az asztalokat és igyál meg egy sört. Utána meg gyere a kézelemző boardra. :)

Handre térve:

Pre és flop rendben van. Optimális.

Bár BB-ről nem mellékeltél statokat, de itt nem remélhetünk semmi jót turnön. Leadelt egy 3 way potban már flopon is (még ha gay sizeal is), majd folytatja.

Én az emelést itt egyértelműen túljátszásnak tartom. A dobás pedig lehet elég weak-nek tűnik, de én a mellett tenném le a voksomat...

Riveren pedig ez biztosan egy tiltmonkey-call volt. Itt egyszerűen szinte sosem leszel elöl! Amiután SB végig callozta a világot és riveren bepusholja a maradékot, itt egyszerűen nem tudsz megadni szerintem nyereségesen. Túl sok kombó lehet nála, ami ver.

U.I.: Amúgy a statok el vannak csúszva. Vagy a leosztás, vagy te írtad el a printscreenek felett...

GL! :s_thumbsup:
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Köszi az elemzést.
      Stop loss-t azért nem csináltam, mert egyrészt volt rá esélyem, hogy ha sokat tolom ma, akkor elérem a következő státuszt + drágakövet kapok, és egészen a vége feléig nem voltam tilten (ez a hand már az utolsó lestack-elődésem volt, ekkor már azért kicsit könnyebben járt a kezem az allin gombra...). Ez után a hand után viszont gyorsan kiposztoltam az összes asztalon a zárórát.
      Bocsi, a statokat elírtam valójában SB és BB voltak, már javítottam.
      Igaz, hogy BB leadelt, de állat nagy fish, mint kiderült, eléggé hátul is állt ekkor még.
      Hát igen, talán, most, hogy mondod, talán a turn fold lett volna a legjobb, bár az ellenfelet ismerve (bár kevés handem van róla), lehet, javulás nélkül is megcsinálta volna.
      Riveren meg úgy voltam vele, hogy blank lapok jöttek, nem gondoltam, hogy változtatott valamit is, és 30,30-ba kellett 7,4-et megadnom, ezért nem tudtam feladni.

üdv,
      Zsoooolti
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Nem gondolom úgy, hogy 30 centre dobnod kellett volna, dehogyis. Írtam is, hogy a flop játék és az emelésed teljesen rendben van.

Én a turn betjének a folytatására értettem. Jelentősen megerősödött a size, és egyértelműsíthető, hogy 3-way itt így nem leszel elégszer elöl. És mutatás alapján nem is voltál, mivel turnölte a két párt. Itt kell tehát szerintem feladni...
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      :D Ne haragudj, már össze-vissza látok :) Közben már rájöttem, hogy értetted, csak pont elbeszéltünk egymás mellett. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Köszi DavidDorky a tiltes tanácsokat... Valóban célszerű, ha tiltelsz vagy érzed Magadon, hogy nem optimális a játékod egyből kiülni, mert később nagyon sokba fog ez fájni : ( feljebb azért jóval nehezebb visszaszedni az eltiltelt beülőket...

Kicsit zavaros ez a hand nekem sajnos. Nem tudom, hogy kiről van pl. ez a note:
      A95 flop call, A turn call, T river allin raise.
      de ha SB-ről, akkor nyilván nem tudunk dobni a riveren Neki ilyen potoddsnál, mert random gombnyomogatónak néz ki, aki Tx, Kx vagy random Ax-el be fog pusholni...

6 meg semmit nem egészít ki és 80/20-as arc donkol valszeg én se tudnék dobni, a raise talán picit erős, mivel túl sok infónk nincs és nem tudjuk belőni a skáláját pontosan... Csak call tetszene... Szerintem itt még weak lenne 80% vipinek dobni, mint írtam nagyon blank a 6...

Pre meg 5x raise azaz 50 centnyi emelés.

És flopon már jó az emelési méreted....

GL.,
      L.