[SH] JTo

• Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.24, Hozzászólások: 708
      Villainről tudtam, hogy nagyon aggro, és szerintem a flop-on kívül a megjátszásom jó volt. Flopon a Gutshot + két fölélapra adtam meg, bíztam az implikált esélyben, talán ez egy kicsit erős volt, bár azt sem tudhattam, hogy villain kezében nem két air lap van-e.
      Turn-ön 15,34-hez kellett megadnom 5,66-ot (37%), ehhez megvolt az oddsom szerintem (39% esélyem volt turn-ön). Persze nem jött be...

Köszi,
      Zsoooolti

Villain (53 hand):

Boss No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

UTG ($10.88)
      MP ($13.66)
      CO ($10.84)
      Hero (Button) ($9.71)
      SB ($7.29)
      BB ($11.40)

Preflop: Hero is Button with 10, J
      UTG bets $0.30, 1 fold, CO calls $0.30, Hero raises $1.20, 3 folds, CO calls $0.90

Flop: ($2.85) 9, 5, 7 (2 players)
      CO bets $2.85, Hero calls $2.85

Turn: ($8.55) Q (2 players)
      CO bets $6.79 (All-In), Hero calls $5.66 (All-In)

River: ($19.87) 9 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $19.87

Results below:

Hero had 10, J (one pair, nines).
      CO had 7, J (two pair, nines and sevens).
      Outcome: CO won $20.01
  • 13 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      :club: Helló Zsoooolti! :)

Fuhhh, hát itt nagyon nem tudok értelmezni több lépést és elgondolást sem. Lássuk tehát...

Egyszerűen mi a fenét akarunk mi JTo-val egy UTG opennel és egy óriási calling station megadásával szemben? Kérlek indokold meg, hogy itt miért döntöttél az emelés mellett?!

Ez a lap borzasztó ebben a spotban erre a movera. A cold call után az emelés a legrosszabb lépés szerintem, amit itt tehetsz. Egyszerűen nem érsz el vele semmit. a CO 10-ből 9.5x nem fog dobni. Ott állsz majd egy spekulatívnak is nehezen nevezhető kézzel és csak égeted postflop a pénzt, mert dobási részesedéssel sem számolhatsz CO ellen.

A post flop játékról már nem is beszélve. Nagyon, nagyon, de nagyon nem jó a gondolatmenet, amit vázoltál.

Iszonyat -EV 100bb effektív stackekkel (de még deepen is) gutshottal megadni egy flop leadet 3-Bet potban. Főleg egy ilyen bálna ellen.

És írsz a fölé lapokról. Mégis hogy?! JT igaz, hogy nagyobb a boardnál, de akkor is csak J magasod van! Nem hogy egy A, vagy K magas, de még egy Q magas is ver téged! Ilyenre még csak gondolni sem szabad, hogy belevesszük az outjainkba, mint két magas lapot.

Tehát összességében minden ponton hibázik ez a leosztás. Gondold át párszor, amiket vázoltam és nézz utána pár dolognak, mert itt vagy eszméletlenül nagy tilten voltál és bármi jött, te toltad befelé a pénzt, vagy alap leakek vannak a játékodban, amely esetén NL10-en nem is lenne még szabad játszanod.

És kérlek ne értsd félre, nem bántó szándékkal írtam ezeket, még ha néhol rettentően meg is lepett a játékod. Azért vagyunk itt, hogy fejlesszük és segítsük egymást. Csak muszáj volt tudatosítanom benned, hogy itt egyszerűen minden egyes lépésed egy óriási pénzégető hadművelet volt...

GL! :s_thumbsup:
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Köszi az építő kritikát. NL10-en még tényleg nemrég tolom, bár egyelőre sikerrel, de tudom, hogy nagy hibák vannak a játékomban. Preflop azért squeeze-eltem, mert az eredeti emelő 55%-ban dob 3bet-re, én pozícióban voltam, a fish ellen meg értékért ment, 77%-ban cold call-ozik, 70-30%-ban elől voltam preflop, így elvileg ez +ev-s is lehet, nem? CO meg 63%-ban dob cbetre, így még flopon is dobathatok vele esetleg.
      A postflopról tényleg ne beszéljünk...:)
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :club: Nem, én még ezt sem tartom jó gondolatmenetnek...

Amennyiben az eredeti emelő 55%-ban dob 3-Betre, és nekünk a dobatás a célunk - mert JTo-val ugye mi más - akkor nem jó spot. Főleg, hogy UTG skála a legfeszesebb a legtöbb játékos esetében. Tehát minden érv a 3-Bet ellen szól. Az is, hogy a bálna calling station partiban van, mert ellene sem tudunk dobási részesedést realizálni.

És a fish 77%-ban cold callozik - ezt írod is, mi nem fogunk ellene sem azért JTo-val ÉRTÉKÉRT menni, ahogy Te írod. Egyszerűen ez nem jó. Post flop iszonyatos hibákhoz vezet ez a koncepció. És vezetett is, ahogy a mellékelt ábra mutatja. Nagyon nem volt ez így jó.

Sima fold pre és következő hand...

Amúgy ha megfogadod a tanácsom, sokkal több kezet posztolsz ezután ide a kézelemző boardra, mert úgy érzem rengeteg a gyomlálni való... De ha kitartó leszel, radikális változások állhatnak be a játékodban. :)
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Rendben, én hiszek neked, csak leírtam az elgondolásomat. Egyelőre ilyen szintre sikerült jutnom, de igyekszem kitartóan gyomlálni :) (és többet elemeztetni).
      Amúgy ha nem lett volna raise, csak a bálna belimpel, akkor sem jó JTo-val a raise?
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :club: Hát ha suited lenne még esetleg. De így nem igazán.

Ekkora fish ellen top pár szerű handet szeretnénk kialakítani postflop és minél több pénzt nyerni ebből. Na már most, JT-el Te ilyet nem nagyon fogsz tudni. És ha sikerül is, a T nem elég jó kicker. Arról nem is beszélve, hogy a bubi top pár nem is tart ki a végtelenségig és rengeteg lehetőséged lesz majd hibázni... :)
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky

Ekkora fish ellen top pár szerű handet szeretnénk kialakítani postflop és minél több pénzt nyerni ebből. Na már most, JT-el Te ilyet nem nagyon fogsz tudni. És ha sikerül is, a T nem elég jó kicker. Arról nem is beszélve, hogy a bubi top pár nem is tart ki a végtelenségig és rengeteg lehetőséged lesz majd hibázni... :)

Lord elemzi majd le a kezet. Csak ez a hsz szerintem annyira koncepció hibás, hogy muszáj erre reagálnom!

Pont az a játék lényege, hogy főleg pozícióból, minél szélesebb rangel izoláljuk a fisht. Óriási hiba lenne itt limper fisht JTo-val nem izolálni BTN-ről! Edgünk van, pozban vagyunk, mi irányítjuk a partyt>>sima, de nagyon sima izolálás ez preflop!!!!!!!

Amit meg írtál indoklásnak az nagyon rossz szerintem! Ekkora fish ellen 2. párokkal is nagyon gyakran elől leszünk! Rakás sportban postflop 2.(akár 3.) párokkal minimum!!! 2 utca vbetünk lesz!

Azt írod, hogy Cs, semmi nem dob, de nem elég a range ellen a T kicker? Ha semmit nem dob miért nem elég ellene a T kicker? (ugyanez igaz a 2. pár vbetelésére).

Ha a fish ilyen spotban 40-50%-os skálával limp callozik, akkor nekünk 40-50%-os skálával izolálnunk KELL.

Játék lényege az, hogy pénzt nyerjünk... ha 1 fish van a partiban arra kell törekednünk, hogy ez a pénz hozzánk kerüljön. Ergo ez a dobok és jöjjön a következő party rossz felfogás....
    • nfgabor
      nfgabor
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.14, Hozzászólások: 830
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

Lord elemzi majd le a kezet. Csak ez a hsz szerintem annyira koncepció hibás, hogy muszáj erre reagálnom!

Pont az a játék lényege, hogy főleg pozícióból, minél szélesebb rangel izoláljuk a fisht. Óriási hiba lenne itt limper fisht JTo-val nem izolálni BTN-ről! Edgünk van, pozban vagyunk, mi irányítjuk a partyt>>sima, de nagyon sima izolálás ez preflop!!!!!!!

Amit meg írtál indoklásnak az nagyon rossz szerintem! Ekkora fish ellen 2. párokkal is nagyon gyakran elől leszünk! Rakás sportban postflop 2.(akár 3.) párokkal minimum!!! 2 utca vbetünk lesz!

Azt írod, hogy Cs, semmi nem dob, de nem elég a range ellen a T kicker? Ha semmit nem dob miért nem elég ellene a T kicker? (ugyanez igaz a 2. pár vbetelésére).

Ha a fish ilyen spotban 40-50%-os skálával limp callozik, akkor nekünk 40-50%-os skálával izolálnunk KELL.

Játék lényege az, hogy pénzt nyerjünk... ha 1 fish van a partiban arra kell törekednünk, hogy ez a pénz hozzánk kerüljön. Ergo ez a dobok és jöjjön a következő party rossz felfogás....
      nem tudom egy handet nézünk-e, de én még mindig DavidDorky hozzászólását találom épkézlábabbnak, és NL10en ne squeezeljünk UTG-re JToval úgy hogy CSAK 55%-ban dob(mert sztem az éppen kevés), meg tényleg TPTK-t akarjunk meg sűrűn nem lesz elég a JTo.
    • Zsoooolti
      Zsoooolti
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: nfgabor
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b

nem tudom egy handet nézünk-e, de én még mindig DavidDorky hozzászólását találom épkézlábabbnak, és NL10en ne squeezeljünk UTG-re JToval úgy hogy CSAK 55%-ban dob(mert sztem az éppen kevés), meg tényleg TPTK-t akarjunk meg sűrűn nem lesz elég a JTo.

A kérdés két részből állt. Az egyik, hogy megéri-e JTo-val 55% foldto3bet ellen blöffből squeeze-elni, a másik pedig, hogy megéri-e 77%-os cold call range ellen JTo-val partyba kerülni. Emellé még jött egy utólagos kérdésem is, hogy a 82%-os limp range ellen megéri-e. Szerintem r4zor9b erről az utolsóról beszélt.
      Üdv,
      Zsoooolti
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.189
      Helló.
      Nekem ez sima fold.
      Szerintem az 1 alap, hogy NL10 nem blöffből kéne megélni.
      J10o meg egyáltalán nem az a lap amivel nyomni kéne ebben a szituban még ekkora bálnával a partiban sem.
      57% flodtu3bet az pedig kevés-minimum 70% ellen már jó.
      Amennyiben utg nem emelt volna, akkor már mehetett volna simán az izó ellene.
      GL
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :club: Sok-sok +1...

Van ráció abban is, amit Razor írt, oké. De csak abban az esetben érheti meg (és még ebben sem vagyok halál biztos), amennyiben Hero iszonyat jól játszik és tapasztalt post flop is. Na már most, itt Razor még csak ki sem tért arra, hogy post flop mekkora hibákat is vétett Hero. Ergo pénzt égetett. Flop+turn is. Én azt mondom inkább ne ajánlgassuk itt a játékosoknak az ilyen fancy játékmódot, mert nem fognak belőle jól kijönni.

Ha Te ezt ki tudod hozni pluszosra, akkor csináld! De a legtöbbet szerintem nem fogják tudni. Nem fogjuk tudni. Szerintem én sem.

Én még mindig úgy tartom, hogy micron nem ebben lesz az érték, hanem abban, hogy megkímélve magunkat ilyen necces szitukból dobunk, és a következő leosztásban simán stackeljük ezt a bálnát TPTK-val.

No de várom LorD véleményét is. Most már nagyon...

Jó kis thread lett ez. :)
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Szándékosan leírtam, hogy majd Lord elemzi a kezet. Ezért a konkrét megjátszásra nem is reagáltam.

Arra a kérdésre válaszoltam, hogy mi van akkor ha utg dob, fish limpel és JTo-val van a kezünkben gombon. Véleményem szerint JTo-val kötelező izolálásunk van, de már kifejtettem, hogy miért.

Olyat, hogy squezeljünk itt pre, nem írtam!
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      totál jó postflop ha maniac, marpedig annak tűnik :)
      turnon amúgy rosszul szamolsz potoddsot 5,66/19,87 = 28% eq kell csak sima call

///

preflop

ha csak limpel egyértelmű izoraise buról 2 broadway lapunk van 1 maniac ellen...
      mindenfélével izozni kell a spotot az asztalnál, az ilyen hatalmas fisht minél lazábban
      itt j7o ami már kérdéses lehet, nem pedig jto...

utg ha lazabb akkor jó a call, sqz nem jó csak akkor ha utg pl 75% dob 3betre. de nem rossz az elgondolás, hogy izoláljuk a fisht, de mivel utg nem dobál sokat így a nagy fish miatt még többször fog callozni főleg mivel tőled lazább izo3betekre számít
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Preflop
      @Razor másról beszélt nem a sqz-ről ami persze 55% fold to 3bet ellen nem is volt jó...

És teljesen, 100%-ban egyetértek Vele... Nem véletlenül mondta ezt az izolálást:) Teljesen std a fisheket szélesen izolálni pozból--->
      pozíció, kezdeményezés, postflop advantage ---> $$$$

Nyugodtan meg lehet nézni hogy állunk egyes lapokkal 80% range ellen... hihetetlenül szélesen lehet izolálni ilyen széles skálákat...

67,5%+ fold to 3bet ellen nyugodtan lehet ATo, A9o, KT, QT és tsai lapokkal sqzelni ilyen spotban ekkora fish ellen...

Postflop
      Postflop valszeg std, legalábbis turnon, a flop call egy picit meleg nekem, de elhiszem, ha chicken mondja, hogy jó... Mindenesetre a legtöbb passzívabb meg sima micros fish ellen sztem sima fold a flopon...

Equity meg: (amennyit meg kell adnod)/(összes pénz amit nyerhetsz)

GL,
      L.