[SH] nl50 speed JJ

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      villain: 23/18/ steal BU 57%/ Fto3bet 71%, BU 80%/ Ftocbet 3b pot 50% (2)/
      .........AF 3,1/0,9/1,7/ WTSD 23%/ WonSD 42%/ bet IP vs missed cbet 50% (4)/ 1k hand

Sokat dobál 3betre, nyilván jobb a call, bár ez csak 4handed play

Psotflop rossz szitu, nem nagyon fog itt semmit dobni, erös a call range.

Sima ch/fold szóba jöjet? passziv a késöbbi utcákon, de ha cbet után 2x is checkelek könnyen ráveheti magát már egy blöffre riveren

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $21.81 (43.6 bb)
      CO: $17.60 (35.2 bb)
      BTN: $53.45 (106.9 bb)
      Hero (SB): $50 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with J J
      CO folds, BTN raises to $1, Hero raises to $4, BB folds, BTN calls $3

Flop: ($8.50) 5 T Q (2 players)
      Hero?
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.332
      A ch/fold szerintem nagyon gyenge lenne ebben a szituban. Oké, hogy elég sokat dobál 3betre, de azért BTN-ről sokat is lop, szóval ha feltételezzük, hogy QQ+/AK-t beteszi, és dob 80%-ot, akkor is calloz (0,57 x 0,175) 10%-os range-el, ami ellen nem állunk rosszul.

Board: Q:club: T:heart: 5:heart:
             Equity     Win     Tie
      BU     44.26%  43.40%   0.87% { JJ-88, AQs-A9s, KTs+, QTs+, JTs, T9s, 98s, AQo-ATo, KJo+ }
      SB     55.74%  54.87%   0.87% { JhJc }

Cbetelnék flopon, ezen a boardon sokmindennel megadhat, és turnön ch/calloznék a floatjai ellen.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop a 4betet is megnézném. Ha keveset 4B-et, akkor ez egy sima Call pre, mert egyszerűen csak blöffbe fordítjuk a kezünket.

Flop kellemetlennek érzem. Én nem adnék neki ennyire tág defend skálát. Szerinem kb. AQ, AJs, KQ, talán KJs, QJs, JTs és ha nagyon tágítani akarom, akkor 98s, 87s, ritkán AJo, KTs, QTs. A range-e nagy részének segített a flop és csak ezt tartanám szem előtt. SD value-t nem hiszem hogy blöffbe fordít és blöffölni is kb azzal tud, amit a range-e aljába tudnék rakni. Flop cB/Foldon lennék és kész.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Van, hogy 1k hand alatt nekem is 71% a foldto3betem és alapból sem dobok sokkal kevesebbet 65%-nál, szóval ez BU-SB elég sima 3bet/5bet még 4bet infó nélkül is nálam egy std TAG ellen.

Flop cbet/fold nálam is, hacsak nem raiseli a flop cbetet kiugróan sokat.
      Amúgy el lehet gondolkodni J :heart: -vel a c/c-on, ha van infó, hogy nem nagyon barrelezget, de általában a cbet jobb lesz itt.
      Blank turnön én is c/c-oznék és c/f-olnék A turnön, mert ott már nem ad meg rosszabb és ott már túl sok minden verne. Blöffölni meg nem nagyon szoktak, ha scare cardot elcheck-elsz.

K turnön c/c-oznék OESD-vel egyet, mert a betnek ott sem látnám értelmét.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: bisovic
      Sziasztok!

Van, hogy 1k hand alatt nekem is 71% a foldto3betem és alapból sem dobok sokkal kevesebbet 65%-nál, szóval ez BU-SB elég sima 3bet/5bet még 4bet infó nélkül is nálam egy std TAG ellen.

Flop cbet/fold nálam is, hacsak nem raiseli a flop cbetet kiugróan sokat.
      Amúgy el lehet gondolkodni J :heart: -vel a c/c-on, ha van infó, hogy nem nagyon barrelezget, de általában a cbet jobb lesz itt.
      Blank turnön én is c/c-oznék és c/f-olnék A turnön, mert ott már nem ad meg rosszabb és ott már túl sok minden verne. Blöffölni meg nem nagyon szoktak, ha scare cardot elcheck-elsz.

K turnön c/c-oznék OESD-vel egyet, mert a betnek ott sem látnám értelmét.
      Szia!

Korrekt! Egyetértek

üdv, pborisz