[SH] NL5 KK gáz board

• chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Regisztrált: 2011.12.01, Hozzászólások: 1.742
      Sziasztok,

River?

$0.02/$0.05 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($5) 100bb
      chipsoher (UTG+1) ($5.84) 117bb
      CO ($5.45) 109bb
      BTN ($5.55) 111bb
      SB ($7.17) 143bb
      BB ($5.47) 109bb

Pre-Flop: ($0.07, 6 players) chipsoher is UTG+1 K:heart: K:diamond:
      UTG raises to $0.15, chipsoher raises to $0.50, 4 folds, UTG calls $0.35

Flop: 9:heart: 10:spade: 4:heart: ($1.07, 2 players)
      UTG checks, chipsoher bets $0.50, UTG calls $0.50

Turn: Q:heart: ($2.07, 2 players)
      UTG checks, chipsoher bets $1, UTG calls $1

River: 10:diamond: ($4.07, 2 players)
      UTG bets $2.35,
      chipsoher folds

Final Pot: $4.07

UTG wins $6.25 (net +$1.90)

chipsoher lost $2
  • 10 válasz
    • lmr1983
      lmr1983
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.04, Hozzászólások: 1.717
      1: fish ellen végig nagyobb betsizeokat használnék, a 10 bb nagyon kevés 3betnek, még akkor is ha nem olyan nagy fish. egy nagyot meg biztos nem izgat ha pozból is 12bbvel 3beteled
      2: egy micro reg river donkja ellen szinte biztos h végün van, szóval statok nélkül ezt sztem nem érdemes callozni, már csak a poz vs poz 3bet call rangebe belegondolva sem, kb nem valuebetel nálad rosszabbal

de a betsizeokból itélve ezt lehet egy nit ellen játszottad. és nem merted jobban behívni, akkor sztem a turn second nut fd vel akár checkbehindolhatsz is, abból nem lesz baj
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Reg-szerű arc volt, bár kevés handem volt róla, szóval nem releváns egyik stat sem. A betsize pedig azért kicsi flopon, mert az a board nem nagyon talál el 3-bet megadó range-et, amit eltalál az pedig set.

Ezért nem láttam a flop 3/4 pot betben value-t, rosszabbal nem fog jönni, így meg engedem hogy javuljon az AQ-ja, esetleg KQ, KJs vagy egyéb broadway amivel egy gyengébb reg calloz néha 3betet OOP.

Turn nagyon gáz, szintén a fentiek miatt kicsi bet, fokozottan igaz hogy kevés rosszabbal jön, de nem akartam check behindolni, hátha elviszem a potot. Ha megad, akkor pedig csak akkor fogja a rivert betelni ha jobb nálam, mert már 2-szer is erőt mutattam.
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: lmr1983
      1: fish ellen végig nagyobb betsizeokat használnék
      Igen, én is pont ezt szoktam tanácsolni emberkéknek hasonló szitukban. Mivel nem volt fish, több value-t láttam benne kisebb flop bettel, inkább egy AK-szerű lapot toltam volna erősebben.
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Üdv chipsoher! :)
      Mielőtt hívsz kérdezd meg magadtól miért teszed.
      Azt írtad flopon azért hívtál kicsit mert vagy dob vagy setje van. Ez koránt sem így van, gondolj bele:
      AKs, AQs, QQ, JJ, néha AJs valszeg így játszaná és tökéletes range az értékért nyitásra
      ha tényleg reg szerű arc volt nem valószínű hogy setre megfog adni 7bb-t pozíción kívül, és ha mégis jelentősen kis része a kombinációinak ha 10,10 és 99 et számoljuk.
      Itt bőven elől vagy a call range ellen, nyugodtan hívj 0,80$ körülit de ha nagyon unszimpatikus legalább 0,70-0,75$ öt kötelező. Elvégre pénzt akarsz keresni. Ennél jobb alkalomra ne legyen szükséged!
      Turn: Ahogy előttem is írták checkbehind, potkontroll. Ebbe így már tényleg nincs 3 utca value
      És ha ez után donkol nagyon szituáció függő. De így note és stat nélkül.. a range AKs, QQ, 1010, 99, és nekünk jó, JJ szerintem ezen a ponton dobható, lesz ennél jobb lehetőség is pénzt szerezni.
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Utólag, friss szemmel nézve tényleg gyenge a flop bet, 3/4 pot kellett volna. FD is kint van stb.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

pre std, de lehet no 3bet stratégiával is játszani
      flop mehet nagyobb méret 3/4 túlzás 70 cent elég
      turnon kötelező beted van minden reg ellen (ha fish ellen lennél, akkor még inkább de akkor végig nagyobb méret), óriáis nagy hiba a chb...
      riveren nagyon necces, de nem látok drawt ami besül, statok segíthetnek, hogy betelhet-e így JJ, JQ-e vagy néha 78 blöffölhlet-e és benne van-e call rangeben, de ha átlag micros passzívabb arc akkor belefér a fold... Szóval egyedül river kérdéses nálam...

GL,
      L.
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984

riveren nagyon necces, de nem látok drawt ami besül, statok segíthetnek, hogy betelhet-e így JJ, JQ-e vagy néha 78 blöffölhlet-e és benne van-e call rangeben, de ha átlag micros passzívabb arc akkor belefér a fold... Szóval egyedül river kérdéses nálam...

GL,
      L.
      Igen, én is pont a rivert kérdeztem :D Szerintem nem nagy +EV a call riveren.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      "de ha átlag micros passzívabb arc akkor belefér a fold"

BOcs, hogy nem volt egyértelmű, de ennyi infóból nálam river dobás.
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      koszi en sem irtam le villaint az eredeti postban
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      szívesen, igaz, átlag villian passzív micron...