[SH] nl5 8set (3way) drawheavy flop

• NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Üdv
      Elég nehéz helyzetbe kerültem a reggeli session alatt, az emelőről összesen 7 handem van értékelhetetlen minta minden esetre 17/17 ot játszott (azért nem any-val tolja :) ), melletem bb-n egy nagy fish ült 68/34 et játszott 84 hand alatt.
      Preflop nem 3beteltem mert bent szerettem volna tartani a fisht.
      Flopon a donk mellett döntöttem véleményem szerint ez volt a helyes, mert egy ilyen flopon az eredeti emelő a rangenek csak kis részét fogja hívni, de nagyon sok minden fizet.
      A betsize nagyon rossz 0,40$ ig kellet volna hívnom.
      A minirrnek nagyon örültem amíg a BU rá nem emelt, itt szinte biztos voltam hogy nem lesz ebben hatalmas érték.
      Véleményem szerint itt a push a helyes, mert bár ezt a line-t csak valami nutshoz hasonló kéz (sor, drill) vagy esetenként QQ+ csinálja, ezek ellen több mint 50% om van, és néha mutathat duplapárt, AJ és flushdraw + GS ot is.

Kicsit elgondolkodtam a callon is hogy jöjjön a fish, de szerintem ehhez túl sérülékeny kezem van.
      A fold pedig eléggé weak lett volna.
      Ti mit csinálnátok?
      Válaszokat előre is köszönöm!

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $5.04
      MP2:
      $5.60
      MP3:
      $6.59
      CO:
      $4.86
      BU:
      $5.00
      SB (Hero):
      $5.49

Preflop: Hero is SB with 8, 8.
      3 folds, BU raises to $0.15, Hero calls $0.13, BB calls $0.10.

Flop: ($0.45) 8, 9, J (3 players)
      Hero bets $0.30, BB raises to $0.60, BU raises to $1.95, [COLOR=black]Hero ???
  • 3 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Preflop
      Nagyon jól gondolkodsz itt megint:) csak nem sok kézelemzőt olvasol?:D
      Ugyanígy játszanám, hiba kizárni a fisht!

[B] Postflop [/b]
      Szuper std donk, a méret meg jól írtad, de akár 43,44 cent is lehetne simán, nyilván soha nem fognak többet dobni micron 44centre mint 40 centre, tehát drawk, Jx-ek ugyanúgy adnak....

3betre simán beteszem (lehet ez monster draw, néha Jx, QQ+ is, mivel mégiscsak mikron vagyunk és mivel BU range ellen vagyunk, ezért két párok is ott lehetnek 89, 9J pl... ha kisebbet raisel, akkor lehet csak call, hogy fish benn maradjon, de nagyon nehéz igazából úgy játszani... Szóval flop broke, könnyű broke:)

GL,
      L.
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Üdv,

Köszönöm az elemzést :D , igyekszem nagy hangsúlyt fektetni a fejlődésre. Rájöttem hogy jelenleg ez a legfontosabb, mert kellő tudással akár egy két hét alatt kivégezhetek egy limitet, de tudás nélkül hónapokat fogok szenvedni.

ui: sajnos igyekezetem ellenére vissza kell lépnem egy limitet :facepalm: elég rossz időszakon mentem át, így egy kis időre nem is fogok posztolni, csak ha visszamegyek nl5re :(
      Addig is
      GL! :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Nagyon szívesen az elemzést(összeset, ha nem írnám)!

Nagyon egyetértek azzal, hogy az elején, amíg az embernek sok std szituáció is gondot okoz, addig inkább a fejlődésre áldozza az idejét és később a grindre (amikor már 5-7+ bb/100-al is crusholható a mezőny)...

Sajnálom a downswingedet:(

De fontos megjegyeznem, hogy attól függetlenül hogy lejjebb ülsz egy limittel, attól még ugyanúgy szükséges és fontos az elemzés és a tanulás, tehát azt javaslom, hogy ne hanyagold el a kézelemzőt NL2-n sem!
      Várom továbbra is a hozzászólásaid és handpostolásaid;) !

Best of Luck & Kitartás!
      L.