[SH] J8s

• doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.14, Hozzászólások: 74
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $25.00
      SB:
      $7.50
      BB:
      $39.15
      CO:
      $17.10

Preflop: Hero is BU with J, 9.
      CO folds, Hero raises to $0.75, SB folds, BB raises to $2.75, Hero calls $2.00.

Flop: ($5.6) 2, J, 8 (2 players)
      BB bets $2.75, Hero raises to $5.50, BB raises to $36.40, Hero calls $16.75(All-In).

Turn: ($64.25) 6 (2 players)

River: ($64.25) Q (2 players)

Final Pot: $64.25.
      Results follow:

BB shows a pair of kings(K K).
      Hero shows a pair of jacks(J 9).

BB wins with a pair of kings(K K).

28/22/29/17.4 78hand
      ellene jó így bepakolni? Ha nem akkor mi a helyes játék minden utcán?
  • 8 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Nincs minták villainról, így a preflop fold a legjobb választás.

Postflop, gyengébb Jx nem nagyon lesz nála, szval eléggé domináltak vagyunk. A flop emelés fel sem merülne bennem, mert soha nem fogjuk előnyben bepakolni ismeretlen ellen. Egy utcát callolnék, ha turnön nem javulunk és betel tovább, akkor dobnék.

Túl lett játszva a hand.
    • doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      tudom, de mostanában minden cg videoban azt tanácsolják, hogy flopon emeljünk és menjünk tönkre, mert minden hülyeséggel visszajátszanak. Én mindig csak munsterbe futok, pedig ő még aktívan is 3betelt.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Néztem pár videót mostanában, de egyikben sem volt ilyen. Lehetséges, hogy félreértettél valamit a videóban, vagy rosszul rögzült az információ. Kétlem, hogy azt tanácsolná akármelyik videókészítő, hogy ismeretlenbe, dinamika nélkül, egy tök gyenge hand-del toljuk be flopon.

80 handes mintán nem nagyon tudjuk felmérni, hogy mennyire 3betel valaki aktívan. Lehet éppen hotrunja volt.
    • Kimifan93
      Kimifan93
      Bronz
      Regisztrált: 2013.02.25, Hozzászólások: 395
      Nekem tetszik a pre call. Ha 60% körül lopunk, akkor muszáj megvédeni ezt a lapot még, ha nem akarunk túl nagy %-ban dobni és exploitálhatóvá válni restealek ellen. Agro reg az ellenfél, jó lesz a call, de óvatosnak kell lenni postflop. Flop call, turn call, river foldot játszanék ismeretlen ellen. Turnön még sokszor lőhet fd-vel, gutshotokkal, akár 2 overrel, riveren dobnunk kell viszont, mert nem valószínűsíthetjük, hogy 3 utcát blöfföl besült húzókkal, ráadásul ez a Q minket is segíthet akár, szóval nem feltétlenül jó blöff lap neki, hogy pusholjon.

Sajnos túljátszottad igen. Ne felejtsd el a bet (illetve itt raise) alapvető céljait. Jobbat akarunk dobatni, vagy gyengébbtől megadást kapni. Itt azt éred el legtöbbször, hogy a jobbak veled jönnek a rosszabbak kiszállnak, ha belegondolsz.
    • doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      itt azt szerettem volna elérni hogy két over vagy FD visszatolja esetleg 1010 calloljon
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      80hand alatt nem derülhet ki semmi vilalinről, ezért pre foldon lennék.

Flop van egy sima megadásom és nem szeretném izolálni magam egy erős Broke range ellen. Persze lehet visszatolja húzóval, de az ellen is csak flip. A kezei között viszont ott lesz rengeteg jobb Jx és QQ+. TT-t + nem akarok dobatni, mert verem.

Ha turn folytatja, akkor érdekesebb, de statok híján ott már dobnék, hacsak nem jön valami EQ.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Ismeretlenül teljesen felesleges J8s-t megvédeni, ettől még nem leszünk exploitálhatóak. Ha villain láthatóan ránk játszik, akkor callozhatunk szélesebben, de J8s még akkor se fér bele szerintem a calling rangebe. Postflop nálam is 1 utca blöffcatch, aztán fold.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: maksagery
      Szia!

Nincs minták villainról, így a preflop fold a legjobb választás.

Postflop, gyengébb Jx nem nagyon lesz nála, szval eléggé domináltak vagyunk. A flop emelés fel sem merülne bennem, mert soha nem fogjuk előnyben bepakolni ismeretlen ellen. Egy utcát callolnék, ha turnön nem javulunk és betel tovább, akkor dobnék.

Túl lett játszva a hand.
      Szia!

Teljesen egyetértek. 78 hand után telesen fölösleges ilyenbe belemenni. Ráadásul 3bb OR-re elég nagyot is 3betelt, szóval még az odds se olyan hű de milyen jó. Max akkor adnék meg, ha 2bb-t nyitok és ő erre max 6bb-t 3betel.

üdv, pborisz