Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Őszintén a pókerről Sshnurral

• Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.23, Hozzászólások: 39
      Sziasztok!

Először is hadd kezdjek egy rövid bemutatkozással.
      21 éves Budapesti srác vagyok, és idén taposom a 2. évemet a BME gazdaságtudományi karán. Mivel jelenleg az egyetem van az első helyen, ezért a póker mindig attól függ, hogy épp milyen időszakom van az egyetemen, vagyis ha sok zh, vagy sok vizsga van, akkor kevés póker; illetve fordítva. Ettől függetlenül zh-s vizsgás időszakokban is próbálok a pókerrel foglalkozni, plusz játszani egy keveset, így ezekben az időszakokban is tervezek posztolgatni, csak maximum kevesebbet.

Miért is kezdek bele ebbe a naplóba?
      Itt a nyár és ezzel rengeteg szabadidő, amely természetesen nagy részt egyik kedvenc hobbimmal fog telni, ami nem más mint a póker. Van egy skypos csoportunk, ahol jó pár tagnak van naplója, és ezért én is elgondolkodtam, hogy ez jó hely arra, hogy valahova leírjam céljaim és gondolataim a pókerrel kapcsolatban. A pókeren belül NL SH FAST-ot játszom. Augusztus végéig az a tervem, hogy stabilan verem NL50et, illetve stabil bankrollal rendelkezem a limiten, ami nálam 50 BI-t jelenti. Jelenleg NL20on játszom, Titanpoker speed pókerén.

Pókeres előélet:
      A póker már 15 évesen is nagyon lekötött, akkor már haverokkal is sokat játszottunk, meg itthon is mentek az ingyenes 10cent összdíjazású sng-k PKR-n. Aztán mikor betöltöttem a 18at elhatároztam, hogy komolyan veszem a játékot, és akkori freeroll nyereményemmel (kb 40$) elkezdtem NL SH- t játszani NL2-től. Elég gyorsan eljutottam NL50ig, természetesen sok szerencsével, úgyhogy a lejtmenet majdnem hogy ugyanolyan gyorsan zajlott. Aztán tanulgattam, és azóta is NL10 és NL50 között ingázom. Azóta már volt, hogy „végleg” abbahagytam a játékot, de hát gondolom már közületek is sokan tapasztalták, hogy ez nem így megy :D
      Annak ellenére, hogy egy-egy időszak milyen rossz tud lenni, mégis szeretem ezt a játékot, és összeségében szívesen játszom, és nem mellesleg azért ez alatt a 3 év alatt nem kevés pénzt sikerült így is összeszedni, és ez által sok remek dolgot megtehettem.

Tervek Júniusra:
      Május utolsó hetén kb 2 hónapos kihagyás után újra elkezdtem játszani, hogy megalapozzam a júniusom. Ezalatt az 1 hét alatt elértem az arany státuszt PokerStrategyn, ezáltal sok videó anyaghoz hozzáférek, amiből júniusban tervezek tanulni. Plusz megvan a Titan copper státusz, így jobb rakeback visszatérítést kapok.
      Akkor nézzük a júniusi célokat:
      -40k hand
      -Waki zoom póker sorozatát 2szer végig nézni, + kijegyzetelni
      -Minden sessiont kielemezni, és mindenkiről note-ni, amit lehet
      -2-3 naponta posztolni ide :D

Eddig a június elég jól indult. Íme a grafikon.

Eddig pofátlanul lopkodtam a vakokat, btn és sb stealem kb 70 volt, most viszont már elkezdtek alkalmazkodni hozzám, és kapom rendesen a 3bet-ket. Még akinek alapból is kicsi, mondjuk 3as a 3betje, annak is a vs hero 3betje 10-12 xD
      Ez alapjában nem lenne gond, mert így én is alkalmazkodom hozzájuk, így mennek a light 4betek, viszont valamiért folyamatosan kapom a 5bet AI-kat , valószínűleg pont a top range-be 4bet-lek bele. Emiatt kicsit feszesebben is játszom most, a kezdeti 23/20ból most 20/17 lett. De folyamatosan note-lok mindenkiről mindent, úgyhogy nem lesz itt gond.

U.i.: A skype csoportba örömmel felveszünk új tagokat, így akinek van kedve az nyugodtan írjon. Jelenleg nl10-50 közötti játékosok vannak a csoportban.

Még végezetül íme az egyik kedvenc számom, főleg nehéz napokon jó meghallgatni párszor. Remélem a nyáron sikerül egy koncertjükre is eljutnom.
  • 21 válasz
    • Varjas24
      Varjas24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.15, Hozzászólások: 6.050
      Szia Sshnur!

Üdv a naplóírók között! :s_thumbsup:
      A terveidhez annyit tennék hozzá, h a 2-3 naponta posztolást bővítsd ki a kézelemző részlegre is. ;) Az is nagyon sokat segíthet a waki videói átnézése mellett!
      Sok sikert!

Üdv!
      Varjas24
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Sziasztok!

Póker tekintetében elég sikeres napot tudhatok magam mögött. Megnéztem waki 4. zoom videóját. A skypos csoporttal volt egy elemzésünk és lement 1300 hand. És reggel még egy vizsgát is sikerült megírnom, ami kész csoda, de erre majd a poszt legvégén visszatérek. Itt van pár érdekes hand a mai napról.

Arc 18/15ös regulár, gondolom megunta a 3bet-ket :D

$0.10/$0.20 No Limit Holdem
      iPoker
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($7.90) 40bb
      UTG+1 ($20.10) 101bb
      CO ($20) 100bb
      BTN Hero ($20.20) 101bb
      SB ($46.41) 232bb
      BB ($8.10) 41bb

Pre-Flop: ($0.30, 6 players) Hero is BTN A: A:
      1 fold, UTG+1 raises to $0.60, 1 fold, Hero raises to $1.80, 2 folds, UTG+1 raises to $3.40, Hero goes all-in $20.20, UTG+1 goes all-in $16.70

Flop: :2c: :9c: :2s: ($40.60, 2 players, 2 all-in)

Turn: T: ($40.60, 2 players, 2 all-in)

River: :9s: ($40.60, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $40.60
      UTG+1 shows
      A: :8h:
      Hero shows
      A: A:

Hero wins $38.58 (net +$18.38)

UTG+1 lost $20.10

Ezt a handet sajnos csúnyán elrontottam, ez egy agresszív reg ellen ment, aki sokat rr-li a cbetem, de ez soha nem lesz blöff egy ilyen boardon, river megadás elég nagy hiba

iPoker
      6 Players

Stacks:
      UTG ($34.66) 173bb
      UTG+1 ($22.96) 115bb
      CO ($14.26) 71bb
      BTN Hero ($46.39) 232bb
      SB ($8) 40bb
      BB ($22.66) 113bb

Pre-Flop: ($0.30, 6 players) Hero is BTN A: T:
      3 folds, Hero raises to $0.50, 1 fold, BB calls $0.30

Flop: A: :3h: A: ($1.10, 2 players)
      BB checks, Hero bets $0.88, BB raises to $2.61, Hero calls $1.73

Turn: :4s: ($6.32, 2 players)
      BB bets $4.42, Hero calls $4.42

River: :8c: ($15.16, 2 players)
      BB bets $14.80, Hero calls $14.80

Final Pot: $44.76
      BB shows
      :3s: :3d:
      Hero shows
      A: T:

BB wins $42.53 (net +$20)

Hero lost $22.33

És a végére hagytam a legérdekesebb handet. 20/15ös regulár, akinek a cbet rr-e 20as. Ez szerintem elég magas, vagyis rr-ni fog, setekkel, flush húzókkal és lesz itt blöff is rendesen( speed-en szeretik blöffölni az ilyen flopokat). Azért 3beteltem ilyen kicsit, hogy a blöffjeit eldobassam, illetve innen tudni fogom hogy milye van, hiszen ha call-t kapok akkor nagy valószínűséggel flush lesz nála, ha meg rám emel akkor egyértelmű set. Callt kaptam így flush-re tettem, és mivel a Turn blank, ezért folytattam az akciót. Na itt kicsit meglepődtem a callon, és emiatt el is bizonytalanodtam, nem tudtam elképzelni mit játszhat így, de utólag bánom és hibának tartom, hogy riveren nem emeltem tovább.
      Aztán lehet, hogy rossz az egész gondolat menet, írjátok meg véleményeteket a handről :)

iPoker
      6 Players

Stacks:
      UTG ($18.07) 90bb
      UTG+1 Hero ($41.57) 208bb
      CO ($27.30) 137bb
      BTN ($7.90) 40bb
      SB ($23.35) 117bb
      BB ($17.03) 85bb

Pre-Flop: ($0.30, 6 players) Hero is UTG+1 A: J:
      1 fold, Hero raises to $0.60, 2 folds, SB calls $0.50, 1 fold

Flop: :7h: Q: :2d: ($1.40, 2 players)
      SB checks, Hero bets $0.84, SB raises to $2, Hero raises to $4.40, SB calls $2.40

Turn: :6c: ($10.20, 2 players)
      SB checks, Hero bets $6.80, SB calls $6.80

River: :4d: ($23.80, 2 players)
      SB checks, Hero checks

Final Pot: $23.80
      Hero shows
      A: J:
      SB shows
      :8h: :6h:

SB wins $22.61 (net +$10.71)

Hero lost $11.80

Visszatérve a mai vizsgámra. Reggel 8kor kezdődött, ami eleve kellemetlen, mert nem vagyok az a korán kelő típus és 1 óra az út normál esetben. Viszont most a Duna ugyebár nem bír magával, és ezért le van zárva az alsó rakpart, így mindenhol dugó van, nekem meg busszal kell eljutnom egyetemre, aminek nem mindenhol van buszsávja. Ezért még 40 perccel előbb is indultam el, hogy tutira odaérjek, hisz fontos vizsga és sokat is készültem rá. Na természetesen 10 perc késéssel értem be...
      Ez még nem lett volna gond, beültem, jön a tanár, hogy bocs épp kifogytak a vizsgasorokból,de felmegy az irodába és keres nekem egyet. Remek, 10 perc után meg is kaptam, még ez se lett volna gáz. Elkezdtem sebesen írni, közben kaptam egy hívást, megszólalt az ébresztő, amiket szerencsére sikerült szélsebesen kinyomni, hisz ha meghallják buktam a vizsgát. Vizsga utolsó 5 perce már csak a feladatokat nézem át, úgy érzem egész jó lett, erre benyögik hogy bocs, az egyiknél rossz adatot adtunk meg, írjátok újra és még 10 percet is kapunk rá. Természetesen így már olyan megoldások jöttek ki, amik egyszerűen nem lehetnek. Úgyhogy életem legszerencsétlenebb vizsgáján túl vagyok, erősen gondolkodtam ezek után, hogy leüljek e játszani :D

És végezetül a mai zene:
    • Varjas24
      Varjas24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.15, Hozzászólások: 6.050
      Szia Sshnur!

A :heart: J :diamond: handnél szerintem nagyobbat kellett volna visszaemelned, mert így túl jó oddsokat kap és nem fog sosem dobni. Mi meg ugye A magassal azt szeretnénk ha dobna.

Üdv!
      Varjas24
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Sziasztok!

Úgy döntöttem újraindítom naplómat azzal a céllal, hogy megtudjam osztani rendkívül „magas szintű” pókeres gondolataim.

Sok idő telt el mióta utoljára posztoltam a naplómba. Ez alatt az 5 év alatt sok minden történt. Akkor eljutottam egy pontra, amikor döntést kellett hoznom, hogy póker vagy élet. Harmad éves egyetemista voltam és rengetek bukott tárggyal a hátam mögött komoly veszélybe került a diplomám, hiszen iszonyú lemaradásban voltam a tantervhez képest. Ez egyrészt betudható volt a pókernek, másrészt meg a lustaságomnak. Úgy gondoltam, hogy én majd megélek ebből a játékból és nekem nem kell diploma. Ehhez képest nem volt meg a szorgalom és a tudatosság, hogy beletegyem a szükséges munkát. Hiányzott a játékhoz való alázat, így a tanulás és fejlődés elmaradt. Csak nyomtam, mint egy gép esztelenül.

Azon a ponton kaptam egy részmunkaidős állásajánlatot, amit egyetem mellett tudtam végezni, így meg kellett hoznom a döntést. Póker vagy egyetem és munka?? Mivel akkor már több éve grindeltem és nl25-ön is legjobb esetben egy BE játékot tudtam hozni, ezért akkor eldöntöttem, hogy leteszem az egeret (örökre??).
      Kemény volt az átállás és az újrakezdés. Azzal a tudattal hagytam abba a pókert, hogy kőkeményen elbuktam. Nem sikerült teljesítenem céljaimat és sok mindent kezdhetek elölről. Új célokat kellett meghatároznom és megváltoztatni a gondolkodásmódom.

Gyors áttekintés, hogy mi is történt azóta:

• Befejeztem a bsc-t, miközben szereztem egy másfél éves munkatapasztalatot.
      • Letettem a felsőfokú nyelvvizsgát angolból.
      • Munkahelyet váltottam egy multiba és elkezdtem levelezőn a mestert, amit tavaly sikerült is abszolválnom.
      • Indultam pár diákversenyen pénzügyi témában. Ezekben sikerült több jobb eredményt elérni. Az egyik ilyen versenyt szponzoráló cég felajánlott egy lehetőséget pályakezdő programjukban való részvételhez, amit én elfogadtam.
      • Beutaztam dél és nyugat Európát.

Utólag úgy gondolom, hogy a póker abbahagyása egy nagyon jó döntés volt, hiszen az utóbbi évek sikerekben és élményekben gazdag volt. Úgy gondolom sokat változott a hozzáállásom és mentálisan jóval erősebb vagyok, mint az az 5 évvel ezelőtti kölyök, aki csak nyomta az egeret, mint a hülye.

És most újra itt vagyok és nl10 zoomon grindelek.

Hogy miért?

Valószínűleg elment az eszem….
    • norris80
      norris80
      Platina
      Regisztrált: 2008.10.04, Hozzászólások: 1.470
      Van élet a pókeren kívül? :D

Grat a magánéletedhez, jó döntést hoztál annó.

Mostani célok? Kis pötyögés hobbiszinten?
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Köszi norris!

Több célom is van most a játékkal. Egyrészt jelenleg „csak” meló van, ezért kellett valami kihívás, ami feldobja a napjaim. Másrészt jó lenne keresni egy kis mellékest és egy jó lehetőség, hogy akkor csináljam, amikor nekem kényelmes. (Vaaagy függő vagyok és, mint egy rossz drogos újra rákattantam a szerre)

És akkor itt rá is térnék az eddigi eredményekre.

Február 20-án kezdtem játszani nl5 zoomon. Gyorsan konstatáltam, hogy a pókeres kerekek jócskán berozsdásodtak, ezért a játékkal párhuzamosan elkezdtem olvasni és tanulni. Úgy éreztem mindent az alapoktól kell kezdenem, ezért elkezdtem Harrington online nl sh könyvét, illetve különböző neten fellelhető cikkeket olvastam. Plusz a pokerstrategy angol szekciójába posztoltam számomra kérdéses leosztásokat.

Ezek alapján beállítottam a pre bet, 3bet és 4bet rangeket. Letöltöttem rég használt HM2-met és kialakítottam a HUD-ot.
      Az eredmények szépen jöttek is. Erről itt egy grafikon. A teljes nl5-ös karrierem. Ez március közepéig tartott.

Jelenlegi BR managment alapján akkor lépek feljebb mikró téten, ha elértem a 40 BI-t, így elég hamar elkezdtem nl10-en pötyögni.

És itt jött képbe az a rész, ami miatt a pókert egy iszonyú kemény szakmának tartom. Masszívan próbára teszi az ember egóját és magabiztosságát. Nl10 fellépésnél eleinte minden folytatódott úgy, ahogy azt már nl5-ön megszoktam. A játék elhitette velem, hogy én egy király játékos vagyok, aki gond nélkül veri a limitet és hamarosan nl25-öt crusholhatom. Amikor már ebben biztos is voltam, akkor a póker istene kigáncsolt, rám köpött és jelenleg is a földön heverve rugdos.

Egy grafikon többet mondd minden szónál. Íme:

Na igen. Nagy szívás downnal tarkítva. Felmerül a kérdés, hogy miért?

Erre több forgatókönyvem is van.
      - Túl magabiztos lettem és belebonyolódom kétes helyzetekbe. Felesleges blöffök, 3bet callok. Ezeket elkezdtem megvizsgálni és kiirtani a játékomból. Az a baj, hogy sokszor elég pontosan be tudom lőni a gyenge regulárok ranget, csak azzal nem számolok, hogy rosszabb lapokkal is képesek tartani, akármennyire is rappelem azt a nutsot.
      - Éppen belefutottam egy downswingbe, amit igazából ki kéne pörgetni és helyreáll az élet egyensúlya. Csak grind és tanulás, elemzés tovább. Az eredmény jönni fog!
      - Nl5-ön volt egy jó upswingem, amúgy meg rosszul játszom és örüljek, hogy egyáltalán volt egy jó 30k leosztásom. Go home fish.

Valószínűleg mindegyik igaz valamennyire. A terv továbbra is az, hogy próbálom fejleszteni a játékom. Bizonyos tematika szerint szeretném ezt tenni, így meg fogom határozni, hogy az adott héten épp a játékom mely részének fejlesztésére koncentrálok. Itt reménykedem a közösség összetartó erejében, ami által segítetek véleményetekkel és tanácsaitokkal :)

Jelenleg éppen egy EV, FE excel kalkulátoron dolgozom, hogy az elemzéseket hatékonyabbá tudjam tenni és jobban megértsem a játék mögött rejlő matematikát. Ha ezzel kapcsolatban bárkinek van egy jó cikke, fájlja vagy tanácsa akkor kérem, ossza meg velem itt alul vagy privátban.
    • potyka007
      potyka007
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.01, Hozzászólások: 3.986
      Szia!

Sok sikert!

Sajnos kevesen maradtak már itt az oldalon.

Érdekes, hogy az NL10 ZOOM sok embert "megfogott" már. :f_mad:
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Köszi!

Igen, feltűnt, hogy kevesen vannak itt. 5 éve még pezsgett az élet. Minek tudható be ez? Kevesebben pókereznek már vagy más platformokra mentek át?
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.09.19, Hozzászólások: 1.709
      Eredeti hozzászólás: Sshnur

Erre több forgatókönyvem is van.
      - Túl magabiztos lettem és belebonyolódom kétes helyzetekbe. Felesleges blöffök, 3bet callok. Ezeket elkezdtem megvizsgálni és kiirtani a játékomból. Az a baj, hogy sokszor elég pontosan be tudom lőni a gyenge regulárok ranget, csak azzal nem számolok, hogy rosszabb lapokkal is képesek tartani, akármennyire is rappelem azt a nutsot.
      - Éppen belefutottam egy downswingbe, amit igazából ki kéne pörgetni és helyreáll az élet egyensúlya. Csak grind és tanulás, elemzés tovább. Az eredmény jönni fog!
      - Nl5-ön volt egy jó upswingem, amúgy meg rosszul játszom és örüljek, hogy egyáltalán volt egy jó 30k leosztásom. Go home fish.
      Hamarabb kapsz választ a kérdéseidre ha nem ilyen 30-60k-s mintákon teszed fel őket.
      pötyögtesd kicsit a cash game variance calculatort és láthatod h minimálisan 100k kell ahhoz h elkezdhess vizsgálni dolgokat, winratet becsülj, és még ez se lesz pontos, mivel van még ott is egy kis esélye annak h akár 4bb/100-al is eltért a valós winrated attól amit jelenleg látsz .
      Zoomon ráadásul sokkal nagyobb a variancia, mert asztalszelektálás híján kisebb winrate hozható sima asztalokhoz képest. Tehát vagy átmész sima asztalozni vagy maradsz zoomozni, de akkor 200k handenként kb nem is nézel rá semmire a rollod alakulásán kívül. Amúgy zoomon 40bb-s BRM-et tolni nl10-től szerintem öngyilkosság.
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      És véleményed szerint mi az a BRM, ami már nem öngyilkosság?
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      zoomon
      nl5-ig 50BI
      nl10-nl100 100BI
      nl200-tól 150-200BI
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.701
      Eredeti hozzászólás: silvirenzo
      zoomon
      nl5-ig 50BI
      nl10-nl100 100BI
      nl200-tól 150-200BI
      Kb egyetértek (bár én 10-re 50bi-t is elégnek gondolok, 25-50-re 75bi)
      Nem azért h egy tapasztaltabb játékossal vitatkozzak, de ha figyelebe vesszük h nem megélhetési játékos akkor simán lépkedhet fel 50bi-nál (ez is elég konzervatív de legalább mire eléri az 50bi-t kb lesz vmit mutató mintája az éppen grindelt limitről) minden limitre és 10bi elbukása esetén visszalép.
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      ja persze ha nem megélhetési akkor amúgy simán elfeleznék itt mindent
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Sziasztok!

Közben már megvan az 50 BI, úgyhogy végülis, akkor nem olyan rossz a BRM. Mivel nem megélhetési játékos vagyok, ezért nem tervezek kivenni egyelőre. Köszönöm a tippeket! :)

Sikerült összedobnom egy kezdetleges ev, fe kalkulátort. Még biztos fogom fejleszteni és csinosítgatni, de az elemzésekhez már így is nagy segítség.

Hétvégén elkezdtem átnézni 3bet szitukat és próbáltam minél több különböző szituációt megvizsgálni, hogy különböző boardokat, hogy érdemes megjátszani. Alapvetően a hétvégét szeretném meghagyni a pihenésnek és a szellemi feltöltődésnek, ezért ezeken a napokon nem játszom. Mivel munka mellett játszom, ezért hétköznapokon szoktam 2 sessiont letolni, amelyeknek hossza 1:15-1:30. Egyiket reggel munka előtt, másikat este fele. Alapvető célom a napi 1500 hand, de minimum 1000.

Így a hétköznapok elég sűrűk és fárasztók. Főleg, amikor nem megy a játék. Ilyenkor úgy érzem, mintha teljesen kifacsarnák az agyam. Érzem, hogy az érzelmeim felülkerekednek ilyenkor és gyakran azon kapom magam, hogy ott pampogok a gép előtt, mint egy ovis, hogy ezt miért adta meg és az rng miért dobta azt amit.

Éppen ezért ezt a hétvégét teljesen a feltöltődésnek szenteltem. Sok alvás, olvasás és edzés volt. Végre sikerült végére érnem Asimov Alapítvány című könyvének. Mivel korábban csúnyán benéztem és a trilógia második részével (alapítvány és birodalom) kezdtem az olvasást és csak a felénél világosított fel haverom, hogy ez a második rész, ezért most azt folytatom. De így már sok dolog világosabb lett a második kötettel kapcsolatban. :D

Sport meg kimerült squashban és futásban. Kicsit elengedtem magam a télen, így jó lenne újra formába lendítenem magam.

Hétfőn meg újból belevetettem magam a munkába és pókerbe. Munkám során operatívabb, fókuszt nem igénylő feladatok közben berakok valamilyen pókeres oktató videót. Pont találtam is egy jót, amely hasznos popup-ok létrehozását mutatta be. Így tegnap meg is csináltam steal, 3bet és cbet statisztikákra. Mivel már kezd számottevő adatbázisom összegyűlni ellenfelekről, így remélhetőleg nagy hasznát veszem ezeknek a jobb döntések meghozatalában.

Adott is egy új lendületet a játékban, de még mindig úgy érzem, hogy minden bb-ért vért kell izzadnom. De ha csak apránként is, legalább nyeregetek. Plusz érzem, ahogy egyre jobban kezd összeállni a játékom.

Mindenkinek kívánok bb-ben gazdag napokat! :)
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Sziasztok!

Az elmúlt siralmas hetek után végre újra megindult a nyerő széria. Nagyon nagy nyerő sessionök még mindig nincsenek, de 1-2 BI plusz mindig kijött, úgyhogy ha apránként is, de haladok. Olyan szempontból jó volt ez a kis down, hogy újra teljesen átgondoltam a játékom és sikerült elég sok hibámra fényt deríteni és kijavítani azokat.

Ezen kívül visszavettem az asztalszámot kettőre. A három asztalnál nagyon elkezdek robot üzemmódban játszani és sokszor meggondolatlan lépéseket teszek. Körülbelül akkor kezdődött a down, amikor 3 asztaloztam. Ezért egy ideig biztos nem fogom növelni. A napi 1500 handet így is tudom hozni, ami egyelőre nekem elég. Remélhetőleg a minőségi játék bevonzza a jó eredményeket is.

Találtam egy nagyon jó videó sorozatot NL SH-ra, amiből minden nap megnéztem egy videót. Ezek alapján változtattam meg a hud popupokat és kezdtem el sokkal jobban odafigyelni a vbet szituációkra. Sikerült a felesleges nagy blöfföket is valamelyest kiirtani a játékomból, de még mindig sokszor nagyon nehéz visszafognom magam. Pedig még így is az átlagnál jóval agresszívebben játszom.

A videók alapján még több változtatást is szeretnék végbe vinni. A popupok-nál még fold to cbetre is ki kéne dolgozni egy újat, illetve amit már elkezdtem az a játékosok színezése aszerint, hogy hány asztalnál játszanak. Ezt folyamatosan csinálom, főleg azok érdekelnek, akik 3 asztal felett játszanak. Őket talán könnyebben tudom dominálni és határeset szituációkban kiblöffölni, vagy rávenni arra, hogy megadják thin vbet-eim rosszabb lapokkal.

Összességében úgy érzem sokat fejlődött a játékom és ez meglátszott az eredményeken is. De lehet, hogy mázlim van és még mindig rosszul játszom. :D Meglátjuk…

Van egy elmélet, egy bizonyos Dave Brailsford úriembertől, aki a Team Sky kerékpárcsapat vezetője. Ő alkotta meg a „marginal gains” filozófiáját. Az elmélete az, ha mindennap csak 1%-kal javítjuk a teljesítményünket, ha tudunk javítani valami kis apróságban, akkor rövid időn belül sikereket érhetünk el. Ezt ő a csapatában olyan tökéletesre fejlesztette, hogy szinte a semmiből többszörös bajnok csapatot csinált. Tudom, hogy tipikus önfejlesztős bullshitnek hangzik, de én már régóta alkalmazom edzésekben, vagy szakmai fejlődésben és nekem bevált Nem gondolom, hogy egy nap alatt meglehet váltani a világot. Így most is próbálok minden nap valami a játékomat fejlesztő dolgot tenni. Egy videó megnézése, érdekes hand posztolása vagy csak egy popup tökéletesítése. Remélhetőleg ez a sok kis napi 1% a hónapok alatt összeadódik és eredményre vezet majd.

Addig is tolom neki keményen. Jó lenne már biztosan verni az nl10-es mezőnyt és tovább lépni.

Mindenkinek sok sikert az asztaloknál!
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Sziasztok!

Már jó ideje nem jelentkeztem. Amikor újrakezdtem a naplómat, akkor úgy gondoltam minimum heti két bejegyzést posztolok majd. Habár hajlamos vagyok idővel ellustulni és skippelni ezeket a dolgokat, azonban ezúttal más oka volt az elmaradt posztoknak.

Igazából megírtam már jó pár bejegyzést, amiket végül nem raktam ki. Az április hónapom összességében egy nulla lett, nagy kilengésekkel és sok szerencsétlenkedéssel. Így amikor visszaolvastam az újonnan megírt bejegyzéseket ezek nagy része panaszkodásról és értetlenkedésről szólt. Ez érthető is volt, hiszen tényleg rosszul futottam és nehezen ment a játék, de nem akartam panaszkodós posztot írni. Úgy döntöttem, hogy inkább nyomom neki, és amikor már a variancia jó oldalára kerültem, akkor írok egy jobb hangulatú, pozitívabb hangvételű posztot.

Szóval áprilisban max annyit tudok felmutatni, hogy teljesen újjá alakítottam a hudomat és sok dolgot helyre raktam a játékomban. Dollárban mérhető eredmény sajnos nem volt, de bukni sem buktam. Ez is valami xD Emiatt április végén/ május elején nem is játszottam szinte. Nagyon nehéz volt visszaülni és rávenni magam, hogy toljam neki. Még barátnőm is megjegyezte, hogy hogy nem játszom már egy ideje. Végül ő öntött belém egy kis lelket és ennek hatására elkezdtem apró lépésekben visszarázódni. Mostanra annyira belelendültem, hogy már 2-3k hand is lemegy egy nap.

Május már érezhetően jobban megy. Pontosan nem tudom, hogy milyen eredménnyel játszom, mert bevezettem azt a szabályt, hogy nem nézem a session eredményeit és a roll alakulását. Ezzel próbálom a stressz faktort visszaszorítni, mert észrevettem, hogy a játékomat nagyon befolyásolja, hogy ha látom, hogy állok. Sokkal könnyebben kerülök tiltre, ha látom, hogy pontosan hány BI ment el akár percek alatt is. De azért tudom, hogy jól állok ebben a hónapban, mert habár a stars lobbijában el lehet rejteni az egyenleget, viszont amikor asztalt nyitok, akkor ott megjelenik és néha akaratlanul is meglátom. De próbálok minél gyorsabban rányomni az okra, hogy ne lássam. :D

Szoktam olvasni a naplókat itt a magyar részlegen és múltkor 4Balage4 kolléga összegző bejegyzésébe betett egy edzés videót. Szeretném itt is külön megköszönni neki, mert úgy érzem nagy hatással volt a játékomra ez a videó. Kicsit sikerült rávilágítani pár dologra a játékomban és új dimenziókat nyitott meg számomra abban, hogy bizonyos szituációkat, milyen szemszögből nézzek. Azóta a 7es 3betem sikerült feltornászni 10re és érezhetően sokat fejlődött a játékom 3bet potokban.

Off topic:

Amíg nem játszottam, addig sem lustálkodtam. Beneveztem egy félmaratonra, ami június közepén lesz. 3 éve volt már, hogy lefutottam a 21 km-t, ezért gőzerővel neki láttam az edzéseknek. Hétköznap intervallum edzések 30 mp sprint, 60 mp lassú tempó, ebből 10 darab. Hétvégén pedig egy hosszú táv Margit szigeten. Kezdek már visszarázódni, múltkor a 11 km már ment 5:35ös átlag km-kel. Úgy érzem a félmaraton lefutása már menni fog biztosan, már csak az idő kérdéses.

Úgyhogy most május végéig munka/póker/edzés megy ezerrel. Utána a pókert júniusban kényszerpihenőre kell tennem és jönnek helyette a könyvek és a tételek.

Mindenkinek sok sikert az asztaloknál! :)
    • Jancsibacsi
      Jancsibacsi
      Bronz
      Regisztrált: 2006.12.11, Hozzászólások: 136
      Eredeti hozzászólás: Sshnur
      Köszi!

Igen, feltűnt, hogy kevesen vannak itt. 5 éve még pezsgett az élet. Minek tudható be ez? Kevesebben pókereznek már vagy más platformokra mentek át?
      Egyértelműen kevesebben. Egyrészt a törvényi szabályozások miatt, másrészt (nem kismértékben a szabályozásoknak) vége lett az online pókert körüllengő hype-nak. Kevesebb új játékos jön.
    • Csoszimester
      Csoszimester
      Bronz
      Regisztrált: 2013.08.26, Hozzászólások: 142
      Ezen (nem) lehet csodálkozni sajnos,ez a visszaeső forgalomnak köszönhető,ez volt a mozgatórugója mindennek.
      2011-es forgalom:
      2018-as forgalom:
    • Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Wow, elég kemény látni ezeket a számokat.

Szép lenne valamikor megélni a póker reneszánszát és látni egy valami póker boomhoz hasonló időszakot újra.
    • 1
    • 2