[SH] NL50 65o Speed

• Fidel22
      Fidel22
      Black
      Regisztrált: 2008.12.05, Hozzászólások: 1.879
      Villain: 29/26/13,6
      UTG RFI: 68
      Ft3b: 63
      4b: 25

Cbet: 87, 79, 67

AF: 4,9 (6,43; 3,33; 4,00)
      Afq: 54 (63, 53, 31)
      WTSD: 28
      500 hand

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $50.75 (101.5 bb)
      UTG: $14.75 (29.5 bb)
      MP: $59.37 (118.7 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      BTN: $19.50 (39 bb)
      SB: $72.73 (145.5 bb)

Preflop: Hero is BB with 6 5
      4 folds, SB raises to $1.28, Hero calls $0.78

Flop: ($2.56) 7 Q 4 (2 players)
      SB bets $1.50, Hero calls $1.50

Turn: ($5.56) A (2 players)
      SB bets $4, Hero calls $4

River: ($13.56) 8 (2 players)
      SB bets $8.50, Hero raises to $22.50, SB calls $14

Tudom, laza a preflop callom, de elég lazán adok meg BvB IP. Sőt Villain csak 2,5x-el...
      Postflop hogy játszanátok meg a handet? Már flopon, de turnön is gondolkodtam egy raise-en. Vagy maradjak a call, call, fold (ha nem esik a sorom) megjátszásnál?
  • 4 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hi,

igen elég laza. Biztos jók a statok?

Floppon nem látom értelmét a raisnek, mert kb semmit nem adsz vele elő.
      Max akkor lenne értelme ha biztosan tudnád, h ha erre villain tovább emel akkor az blöff-és rátolod.

Turnön már inkább lehet jó, mert ez jó barrel lap neki amit ez a playa 100%ban fog cbetelni hu, ráadásul ő sokat barrelezik, kvázi széles és sérülékeny lesz a range úh itt ennek már több hitele lenne, de ha betolja akkor fold

Úh ha már így alakult h megadunk pre akkor én is így játszanám, mint te mert jó eséllyel riveren is betel, úh van implied.
    • dzsoji01
      dzsoji01
      Black
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 362
      Abszolút nem tűnik weak-nek a ranged,hiszen valószínűleg Qx,Ax lapokkal is meg fogsz adni 2 utcán . (nálam 7x is lenne backdoor húzókkal)
      Én ezt az előbb felsoroltakkal és kész kezekkel is így játszanám,meg persze a tiéddel is.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Bvb el lehet gondolkodni raise range kialakításán ezen a boardon is, sőt van akinek bvb majdnem minden boardon lesz raise range, a laza pre rangek miatt. Persze itt akkor raiselni kell erősebb Qx-ekkel is.
      Pre call amúgy szerintem nem jó, mindegy milyen lazán nyit, 65o akkor is trash a játszhatósága is gyenge.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ez a játék egy ilyen agresszív játékos ellen biztos -EV.
      Eleve már PF nincs értelme callozni egy ilyen szemét lappal, hiszen nem fogsz tudni nyereségesen floatolni, mivel rengeteget barrelezik. BB vs SB pedig nem sok flopon emelhetsz, mert nem gyakran fog olyan flop jönni, ahol sok kezet előadhatsz.
      Postflop ez a két utca call szintén masszív -EV lesz. Már a flopon is implied oddsal adsz meg, erre jön egy elég izmos bet újra a turnön, ahol szintén csak implied oddsal tudsz megadni. Csakhogy a probléma az, hogy tele lesz szeméttel a range-e. Vagyis ha betalálsz is riveren, nem fogsz tudni minden alkalommal annyit nyerni, ami a flop és turn megadásodat fedezni tudja.

Szóval én ezt PF 3betelném, mert abból a 68%-os open range-ből lesz mit szórnia. Már ha azt SB-re írtad, mert most UTG áll előtte.
      Postflop pedig turnön raise/foldot játszanék, mert ezt a lapot 100%-ban fogja barrelezni, mint ahogy a flopot is. Vagyis még mindig a 68%-os range-el állunk szemben, amiből rengeteget dobhat.

üdv, pborisz