[SH] NL2 BTN Q8s

• eneremen
      eneremen
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.27, Hozzászólások: 30
      Sziasztok!

Ez az első elemeztetésem, mostantól igyekszem aktív lenni a fórum ezen részlegén. Eddig leginkább csak passzív olvasó voltam.

Az ellenfélről sajnos nem sok kéz volt még (68), ezalatt 30/10/0,0-t játszott, 50 FtoSt-lel. FtoCbet-je 75 (4). Bár ez utóbbi kicsi minta, de emiatt Cbeteltem IP, és az FD-m miatt. A Q8s-el sokkal többet nem is várhattam a flopon. Turn-ön szerintem nagyon megörülhettem a páromnak :D , de alapjában véve tovább hívtam a FD-mat. Utólag nem tenném ezt, mert így, h megadott a flopon, igencsak A-szal vagy J-val tette meg, ez ellen pedig a 8-as párom kevés önmagában és továbbra is csak 9 jóm van. Avagy ha lejött volna a színem és nem hitte volna el, akkor éppen még leadelhetett volna riveren. A river CH-jének örültem, mert így ingyen láthattam a terítést egy párral, ha netán így még előtte lennék. Itt már semmiképpen nem akartam blöffölni. Mit gondoltok erről a line-ról?

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $2.25 (112.5 bb)
      Hero (BTN): $2.88 (144 bb)
      SB: $1 (50 bb)
      BB: $2.94 (147 bb)
      UTG: $2.28 (114 bb)
      MP: $1.94 (97 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q 8
      3 folds, Hero raises to $0.07, SB folds, BB calls $0.05

Flop: ($0.15) 7 A J (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.12, BB calls $0.12

Turn: ($0.39) 8 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.22, BB calls $0.22

River: ($0.83) 4 (2 players)
      BB checks, Hero checks

Results:
      $0.83 pot ($0.05 rake)
      Final Board: 7 A J 8 4
      Hero mucked Q 8 and lost (-$0.41 net)
      BB showed T A and won $0.78 ($0.37 net)
  • 2 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Szia eneremen,

Ne haragudj, hogy csak most : (

Örülök, hogy üdvözölhetlek első leosztásod alkalmából. Remélem, jól fogod érezni Magad itt nálunk. Ahhoz, pedig kétség sem fér, hogy ha rendszeresen fogod látogatni és aktívan használni a kézelemzőt, akkor rohamos léptekkel fog javulni a játékod;)

Nagyon sok jó és segítőkész játékos látogatja a fórumot, tényleg nyugodtan kérdezz bármivel kapcsolatban;)

Meglásd nem csak a póker asztaloknál de a fejlődésed szempontjából is a passzivitás helyett az agresszivitás a nyerő;) !

Handre térve
      preflop mehet 2,5x vagy minraise is akár, Q8s azért túl gyenge hand majd 4x-elni
      postflop szuper std a line, nagy hiba lenne a turn check, valószínűleg nem csak az FD, de minden 8, és Q is nyerővé tesz... És így mind az is jó, amikor betalálsz és az is, amikor dob az ellenfeled a rangeből, pedig szerintem minden Jx-et dobni fog (azzal pedig simán megad egy utcát), és minden 99-TT-t is ha esetleg callozott egyet vele... Szóval kötelező beted van a turnon! River std, itt ha néha rosszabb drawja van, akkor úgyis elől vagyunk Ax-et meg nem fog dobni már.

GL,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Ja és:

Fold equity + Equity ---> $$$$ (lényege a semiblöffnek)