[SH] NL2 CO AJo

• eneremen
      eneremen
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.27, Hozzászólások: 30
      Sziasztok!

Azért emeltem preflop AJo-val, mert megadásra nem találtam jónak (legalább) 3way. Meglepetésemre egy egészen feszes adott meg (18/11/1,9). A flopon hívtam IP a lyuksorhúzómat és az A fölélapomat. Mit gondoltok a félpot (alatti) hívásról? Így utólag veszem észre, hogy a Turn-ön plusz eq-t kaptam, mert most már nem csak a K-ok, hanem a 8-o k is segítenek, emiatt most úgy gondolom, hogy tovább kellett volna hívnom, hogy építsem a potot. A riveren A magassal pedig nem akartam hero call-ozni. Az utólagos gondolatmenetemről mit gondoltok?

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $2.13 (106.5 bb)
      BB: $2.05 (102.5 bb)
      UTG: $1.28 (64 bb)
      MP: $1.29 (64.5 bb)
      Hero (CO): $2 (100 bb)
      BTN: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with A J
      UTG raises to $0.06, MP calls $0.06, Hero raises to $0.26, 2 folds, BB calls $0.24, 2 folds

Flop: ($0.65) Q 2 T (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.30, BB calls $0.30

Turn: ($1.25) 9 (2 players)
      BB checks, Hero checks

River: ($1.25) T (2 players)
      BB bets $0.56, Hero folds

Results:
      $1.25 pot ($0.04 rake)
      Final Board: Q 2 T 9 T
      BB mucked and won $1.21 ($0.65 net)
      Hero mucked A J and lost (-$0.56 net)
  • 1 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Szia,

Köszi a handet

Preflop
      Nem tudom ellenfeledről mennyi mintád van, de a niteket nem nagyon szeretjük 3betelni, mivel nem szoktak dobálni... Nézd meg, hogy overál 11%-ot nyit, és UTG-ből mindenki feszesebb tehát lehet ilyenn 7-9%-ot nyit csak, abból meg szinte alig fog dobni : ( (max 50%-ban) így meg nem lesz plusszos a sqz-ed... Szóval nézzük mindig a fold to 3betet is amikor sqzelünk... Egyébként dobás ha regek ellen vagy...

Tehát azzal egyetértettem hogy AJ túl gyenge UTG range ellen, de többivel nem : (

Postflop
      Szuper std line, valószínűleg pont így játszanám... A gond azzal van a turn barrel kapcsán, hogy legtöbbször szerintem nem fog dobni ezen a turnon : ( amivel flopon OOP callozott, (mert a rangeben Qx-ek inkább vannak mint Tx-ek szóval nem lesz a turnon elégséges FE-d)

Fél potot meg mindig érjük el a cbettel 3bet potban pls!

GL,
      L.

u.i: és pont azért mert nit és feszes a pre range, pont azért ne lepődjünk meg ha callozta a 3beted!