[SH] NL2 - AA postflop fold?

• rieger93
      rieger93
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.31, Hozzászólások: 338
      Sziasztok!

Statok továbbra sem állnak rendelkezésemre.

Floppon lehetett volna nagyobbat betelni, az a maszatolás nem jó.

A turn elég gyomorforgató. Ott jó egy r/f, hogy megtudjuk hogyan állunk? Bár szerintem turnre már kiegészült, de nem tudom. Ott úgy voltam vele, hogy mivel a csekkel gyengeséget mutatok, nyugodtan fordulhat blöffbe, és emelhet, szóval ezért x/c a turn nálam.

A river nem oszt, nem szoroz. A setek még mindig vernek, azaz a fullok, de attól nem tartok. River block bet? De ha már csekkeltünk turnon, akkor baromság lenne, mert most mit is adunk elő? Szóval river x/f, vagy ha minit hív akkor esetleg egy hero call.

A turn játék mennyire gyenge? Ott rontottam volna el az egész linet? Mert itt vérszemet kap minden 77+.

Köszi!

Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2230102
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $4.48
      SB: $2.54
      BB: $2.03
      UTG: $2.62
      Hero (MP): $2.00
      CO: $3.98

Pre Flop: ($0.03) Hero is MP with A :spade: A :diamond:
      1 fold, Hero raises to $0.08, 1 fold, BTN calls $0.08, 2 folds

Flop: ($0.19) 5 :heart: 8 :diamond: 4 :heart: (2 players)
      Hero bets $0.13, BTN calls $0.13

Turn: ($0.45) 7 :heart: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.26, Hero calls $0.26

River: ($0.97) 7 :club: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.68, Hero folds
  • 1 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Szia,

Igen. Nagyon tetszik, hogy gondolkodsz és hogy érzed, hogy hol rontod el... Ez a helyes hozzáállás...

"Ott jó egy r/f, hogy megtudjuk hogyan állunk?" A raise és ezzel az információs emelés, már nagyon sokszorosan meg lett cáfolva mint elmélet, egyszerűen egy call egy bet sokkal eredményesebb és olcsóbb mint egy raise, amivel sokszor izoláljuk magunkat... Erre még kitérhetünk, ha nem érthető egészen...

Itt is inkább betelned kellett volna mint x/r-ni, de igazság szerint a x/f is teljesen rendben van...

A spottal kapcsolatban picit el is térnék a handtől, de csak nagyon röviden---->
      Ilyen szitukban, amikor nagyon érezhető a ranged, azaz:
      soha nem lesz sorod és flushod, mivel azokkal mindig továbbra is betelsz, tehát a ranged itt mindig overpár vagy még gyengébb kész kéz, esetleg totál air amivel vagy egyből dobsz vagy legtöbbször riveren két utca betre, tehát az ellenfeled TÖKÉLETESEN tud ez ellen a range ellen játszani, mert tudja, hogy 99%ban nem vagy erős (és valóban...), ezért a jó játékosok ilyen spotban mindig kétszer betelnek és Te meg...

Nyilván lehetne kétszer x/c-ni blöffhúszárok ellen és floatmesterek ellen, de ehhez read kell, szóval alapesetben itt még szerintem bet és riveren x/f-elhetünk... De ha egyből dobsz az sem baj, szerintem az egy utca x/c az elég rossz...

Gl.,
      L.