[SH] Nl5 88 Bu

• Szianna
      Szianna
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.04, Hozzászólások: 271
      Sziasztok!

Ez a szitu az egyik Wakis NL sulis videóból való ezért kézzel adom meg az adatokat.
      Eredetileg NL25-ön volt játszva,de engem ez NL5-ös szemüveggel érdekelne.

4 player:

SB 5$ 25/25 AF:3 30hand
      BB 5$ 24/15 AF:0,7 34hand
      CO 5$ ismeretlen
      BU Hero 5$ 8 :heart: 8 :spade:

CO fold, Hero raises 0,15$, SB call 0,13$, BB call 0,10$

Flop 0,45$ K :club: T :spade: 7 :diamond: (3 player)
      SB check,BB check,Hero check

Turn 0,45$ 8 :diamond:
      SB raises 0,30$, BB fold, Hero raises 1,10$, SB fold

Mit csinálnék,ha SB 4 betelne?
      Mit csinálnék,ha SB 4 betelne és mindketten 250bb deepen lennénk?

Előre is köszi a választ!
      Üdv,Anna
  • 4 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Már épp mondani akartam, hogy nem a legjobb ez a konverter, mikor olvastam, hogy nem is konverterrel van... :)

Nincs stoveom a gépen, úgyhogy nem tudom hirtelen megnézni, de elsőre tuti broke a turn, ha SB visszaemel. J9s elég valószínűtlen, hogy flatel pre (J9o meg szvsz tuti nem), sokkal kevésbé valószínű, mint KT, ezen kívül meg TT/77 ott lesz. NL5-ön emellett többször fogja elkövetni a hibát még reg is, hogy brokeol itt KQ-t, KJ-t vagy valami hasonló lapot. Szal 5-ön én ezt tuti simán betenném.

250bb deep kérdésekben nem vagyok túl kompetens, de szerintem ott sizingtól függően fold, vagy call, és river újraértékel.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Nálad valahogy kimaradt az üdvözlő postom:) Ne haragudj, most pótolom:D

Örülök, hogy üdvözölhetlek első leosztásaid alkalmából. Remélem, jól fogod érezni Magad itt nálunk. Ahhoz, pedig kétség sem fér, hogy ha rendszeresen fogod látogatni és aktívan használni a kézelemzőt, akkor rohamos léptekkel fog javulni a játékod;)

Nagyon sok jó és segítőkész játékos látogatja a fórumot, tényleg nyugodtan kérdezz bármivel kapcsolatban;)

Handre térve
      Mivel egyik játékosról sincs ~50 handnél több információnk, ezért kiindulhatunk a limitre jellemző sajátosságokról (passzívabbak, kevés blöff raise, főleg value alapú játék, nem rangeket, hanem handeket játszanak és csak saját handjükkel foglalkoznak a játékosok)

Preflop
      Ha csak regek vannak az asztalon, akkor lehet 2,5x vagy minraiselni is, de ha van fish, akkor std a nyitási méreted, egyes esetekben lehet transzparensen is nyitni BU-ról

Postflop
      Std a hand, kötelező emelés van turnon... Nagyon sima broke, már KT, 77, TT range ellen is jócskán vezetünk (mivel 12 kombó ellen vezetünk és 3 kombó ellen vagyunk hátul), de valóban megadhat itt BD FD-vel, JQ-val és rosszabb Kx-el is, szóval van value a raiseben...

250bb deepen - jól írja Click- valóban betsize/raise függő, nagy emelésnél, akár dobhatunk is... 2,5x-3x-nél call és river hand/betsize decide, ha pushol valszeg fold, fél pot és hasonló betre meg call, ha fullosoduk az érdekes lenne:) mert 7-essel lejavult 77, TT eddig is vert, szóval 250-300bb deepen szóba jöhet egyes szitukban a fold...

Gl.,
      L.
    • Szianna
      Szianna
      Bronz
      Regisztrált: 2013.04.04, Hozzászólások: 271
      Köszi az üdvözlést :D és az elemzést. :f_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      :) Nagyon szívesen mindkettőt:)