[SH] NL2 - 66 3bet call deepen?

• rieger93
      rieger93
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.31, Hozzászólások: 338
      Sziasztok!

Villany statjai:
      VPIP: 34, PFR: 29, 3B: 18, AF: 1.6, Hands: 62

Az előzmények:
      Srác elég laza regulárszerűnek tűnt, többször volt konfliktusunk. :D Hol én 3beteltem, hol ő. Ez a hand kb. akkor volt mikor 40 leosztásom volt róla, akkor a 3bet/AF nagyobb volt, bár nem minta, de tényleg nagyon aktív volt.

(Mindkettőnk előtt 250BB+ volt)

Szóval ilyen deepen, hogy pozícióban is vagyok, legitim egy call spekulatív lapokkal? Mert szokásom 3betet callolni JTs-el, meg ilyen húzós lapokkal, de csak deepen, meg nem 3bet pusht. :D Ez mennyire elfogatható?

A handre térve. A fent említett dolgok miatt megadtam a 3betet. A flop nem különösen rossz szerintem, kicsi az esélye, hogy floppolta a flusht, illetve az a 3bet méret nem olyan meggyőző, hogy valami monsterre tegyem, aztán kitudja.
      Ugye ő hív majdnem egy potot, itt kicsit zavarba jöttem, de úgy gondoltam, hogy itt átváltok x/c-ra, nem akarok itt tönkremenni még.
      A turn nem különösebben javított a helyzetén, itt is elég nagyot betel, szintén x/c, mert ha már adtam a floppot, úgy voltam megnézem mi a helyzet, illetve riveren majd eldöntöm, hogy mi legyen.
      Úgy, hogy a rivert csekkelte, jó elcsekkelni? Itt kizárhatjuk az AXs-t. Amivel itt végig betel, talán kisebb flushok, overpárok, ilyesmik. De mivel a K, J kint van, AXs-t nem teszek a kezébe se QXs-t sem, azokkal jött volna tovább, szóval max valami rosszabb flusht tudok elképzelni, vagy egylapos flush drawt, AJ, ilyesmi. Vagy AK.
      Tehát betelhetjük a rivert, vagy örülünk az olcsó terítésnek? Mert lehet lehet itt feladta már a top párját, de egy flush dob egy hero callt.

Köszi!

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $5.81
      BB:
      $2.11
      MP3 (Hero):
      $5.01
      CO:
      $2.45
      BU:
      $1.74

Preflop: Hero is MP3 with 6, 6.
      Hero raises to $0.08, 2 folds, SB raises to $0.18, BB folds, Hero calls $0.10.

Flop: ($0.38) J, 6, K (2 players)
      SB bets $0.30, Hero calls $0.30.

Turn: ($0.98) 3 (2 players)
      SB bets $0.78, Hero calls $0.78.

River: ($2.54) 8 (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Final Pot: $2.54.
  • 9 válasz
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      Nyilván nem x/c, mivel én voltam pozícióban. :facepalm: :coolface:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Szia,

Összegezve, ez azért elég nitty gondolkodás...

Preflop
      Nagyon sima call deepen ilyen kis méretű 3betre OOP, kb mindennel adnám amivel openraiselek.

Postflop
      Az a kérdés csak hogy hol emeljünk, de ha van dinamika, akkor tetszik a calldown, betelhet végig nyilván gyengébbet valueból és néha blöffölhet is, a raisel meg nehéz spotba hozzuk...

Ami nagyon nem tetszik ,hogy riveren!!! SZUPER STD/Kötelező beted van...

Lenne egy feladatom is itt, kérnék szépen tőled egy kézskálát, amivel szerinted a riverre jut, azaz amivel preflop emel és két utcát betel...

Ezt a skálát bontsd le arra, amit dob (x/f-el) és arra a részre, amivel megad...
      Utána jön a következő feladat ezzel kapcsolatban;) !

Köszi!
      Gl,
      L
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      Szia!

Szerintem amivel visszaemel és eljutunk riverig:
      JJ+
      ATs+, bár ez lehet laza range
      AJo +
      Illetve lehet KQ, a KJ már túl laza lenne nekem, de az adhat magyarázatot a sok betre, de nem tartom valószínűnek.

Amit dobna, ha betelnék riveren:
      AJo+, az offban egyik lap pikk, bár lehet, hogy egy AK-tól kapok egy hero callt, amivel a flushra húzott.
      KQo, nem hiszem, hogy top kicker nélkül le callol 2 utca call után.

Amivel megad:
      :spade: AT+
      KK és JJ
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      Meg ugye, ha belegondolunk én beteltem, és calloztam a 3betet, tök egyértelmű, hogy valami húzó van nálam, vagy PP.
      Tehát riveren már simán belefáradhatott a betekbe, mert most az én rangem amivel callolok 3betet deepen:
      22+
      Plusz a jobbfajta suited connektorok, ilyen mint a JTs, 89s stb. Tehát ő nyugodtan tehetett ilyesmikre.

Meg ugye ha olyan kedvem van, és ilyen a villany, akkor suited gap handekkel is, KJ, ilyesmik, bár az meg lehet már túl laza.

Plusz a bet size az inkább olyan, mintha védelemből emelne. :(
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      Közben hülyeségeket írtam, mert mit megadó skálának állítottam be, azok betelnek riveren tovább. :)

Szóval amivel riverre érünk:
      ATs+, AA, KK, QQ, JJ, AQ a SD miatt, KJ esetleg. KQs/o, AJo.

Amit betelne tovább AXs, tehát az kiesik, illetve JJ, KK.
      AA-t feladja, és QQ-t is, elég húzós a flop, max hero call, de szerintem feladja.

Amivel x/c a játéka, KJ, minimum 2 pár kell ide szerintem. Bár lehet egy AK, AA, QQ is megad, de nem tartom hihetőnek. Hát kb. erre gondolok. Talán csak a KJ callol.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Alakul... Ebből lesz a fejlődés, hogy gondolkodsz...

Én is úgy gondolom, hogy nagy részben szetteket és kész flusht tovább betel, amiből egyébként sincs olyan túl sok kombináció nála
      3db JJ
      3db KK
      és 4-6db flush (at max!)

Van még kérdés, nem szabadulsz ilyen könnyen:)
      Néha mehet x/r-re persze egy két flushel, de a std lineja nem igazán az lesz, mondjuk az esetek 20-30%-ban x/r-elhet nutsal (A high Flush), de legtöbbször beteli azokat...

Te ha az Ő helyében vagy, vagy átlag micro játékos veszünk, akkor szerinted AA, AK, KQ esetleg dobni fogsz? TP-vel? Hogy végig csak callozol, és annyira túl erősnek nem mutatod Magad? Gondolod AA-t eldobna?

Ez a kérdésem:)

Egyébként KJ-ből van 9 db, szóval, ha a JJ, KK mindig betel tovább és minden A high flushel x/r-el, akkor is:

9 db handből (KJ) jön érték a 3-4db handel (A high flushok és minden x/r-eli) szemben...

Bocs, hogy csak most reagálok. Próbálok most már jobban idefigyelni...
      (És gondolom, nem árulok el nagy titkot, ha az egészből arra akarlak rávezetni hogy ez nagyon sima és egyértelmű river bet még csak nem is szűk, nagyon sok múlik az ilyen spotokon az általános winrateben, hogy tudjuk, amikor elől vagyunk egy adott range ellen!!! sokkal több mint a coolerekben...)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Egyébként sztem KJ és A high flush is mint írtam általában betel, szóval ez legtöbbször ami x/c-zik az weak Kx, és AA, amivel nem lát már értéket (az már érdekesebb szitu lenne, de még úgyis easy bet (fordított helyzetben))
    • rieger93
      rieger93
      Bronz
      Mindenféleképpen köszönöm, hogy külön tökölsz velem. Gondolom nem az a napod fénypontja, hogy NL2-es handeket elemezz. :coolface: Tehát, tényleg hálás vagyok! Majd egyszer meghívlak egy sörre. :D

Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Te ha az Ő helyében vagy, vagy átlag micro játékos veszünk, akkor szerinted AA, AK, KQ esetleg dobni fogsz? TP-vel? Hogy végig csak callozol, és annyira túl erősnek nem mutatod Magad? Gondolod AA-t eldobna?

Ez a kérdésem:)
      Ha én vagyok a helyében, és épp a fent említett kártyák vannak nálam, akkor a riveren a bet méretétől függően callolok, vagy dobok. Mondjuk, ha az egyik ászom blockolja az A magas flusht, akkor esetleg a riveren blöffbe fordítom egy x/r-el, bár lehet ez már túl gondololás. :D

De most tényleg, (most én vagyok villany) azon a boardon mi az ami callt játszik 2 utcán. Flush, set, a többinek nincs meg az odds, - jó, néha overpárok, de a turnön én spec feladnám az overpárom - tehát egy húzó talán megnézni a turnt, de feladja, de az is -EV.

Itt, így, ezen a riveren szerintem dobható AA, KQ, AK. Én is sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy már floppon feladtam. :D Bár az lehet weak volt.

Szóval esetleg egy félpot bet, vagy picivel félpot alatt, hátha elcsábul a lapjaival.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      A villian ha betel, akkor:

{Kx-ekből KQ, KT, néha K9s, és QQ, egy két Jx-ből várna valuet}

AA, KQ, AK meg néha csekkelhet pont azér,t hogy ha nincs nála az FD, akkor blöffcatcheljen egyet A FD-k ellen és nyilván dobni sem fog...

Szóval a játékosok 90%-a itt nem fog dobni Neked AA, AK-t de sokszor még KQ-t sem, szóval NAGYON sima BETEd van:) , miért is dobna AA-t, vagy AK-t mikor a call ranged nagyrésze Neked is Kx (több kombináció van belőle mint szett, flop flush)

"Mondjuk, ha az egyik ászom blockolja az A magas flusht, akkor esetleg a riveren blöffbe fordítom egy x/r-el, bár lehet ez már túl gondololás. nyihahaha "

Ez mindenképp nagyon túlgondolás és a Hozzád hasonló keveset SD-ig jutó játékosok ellen megfelelő gondolat, de a legtöbb játékos még mindig így is túl sokat ad meg... Aztán van az ellenpólus, aki meg mindig a nutsot látja és ilyen -10bb-vel bukok Nonsd-vel:)

Gyakorlatot adnék fel Neked, jövőhétig postolj be 10 handet, ahol végigviszed a rangeket riverig (Ellenfeled rangeit, hogy mivel játszhat így), ezeket megbeszéljük és mondjuk az lenne a legjobb ha riverig Te lennél a pfr és ott kerülnél döntésbe, hogy van-e value vagy nincs... Megpróbálok segíteni...

GL,
      L.

u.i: Ne aggódj, szívesen segítek és ez a feladatom:) Erre azért fektettünk nagyobb hangsúlyt, mert itt nagyon komoly hiba van a gondolatmenetedben és sajnos ez nagyon sok bb/100-at visz majd el hosszútávon, ha nem foltozzuk be... Ilyen spotok SH-ban nagyon sima betek...