[SH] NL30 - A5s

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      On Game, $0.15/$0.30 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $32.82 (109.4 bb)
      BTN: $37.44 (124.8 bb)
      Hero (SB): $35.49 (118.3 bb)
      BB: $27.75 (92.5 bb)

Preflop: Hero is SB with 5 A
      CO raises to $0.90, BTN calls $0.90, Hero raises to $4.05, BB folds, CO calls $3.15, BTN calls $3.15

Flop: ($12.45) 6 4 9 (3 players)
      Hero checks, CO checks, BTN checks

Turn: ($12.45) 5 (3 players)
      Hero checks, CO checks, BTN bets $1, Hero calls $1, CO raises to $9, BTN folds, Hero calls $8

River: ($31.45) 9 (2 players)
      Hero checks, CO bets $19.77 and is all-in, Hero calls $19.77

CO 23/20 LAG, 3k hand mintán, 68% fold to 3bettel. 4bet range 3,9%. AFreq (F/T/R) 54/50/30, WTSD625, W$SD56
      (a note-okat nem látom róla ezen az op rendszeren)

BU 54/28 hal 44 hand mintán, fold to 3bet 67 (2/3)

Elsőre pure gambling kategóriának látszik, de szeretném, ha megnéznénk, mert volt egy gondolatmenet mögötte.

Pre squeeze elég határeset, valószínűleg már nem választanám a hal BU miatt.

Flopon első körben feladom ezt a multiway potot, pláne ilyen húzós boardon. Igen ám, de úgy tűnik más sem csap le rá. Turnön jön egy nagyon gyenge bet a fishtől, és tőlem egy szintén nagyon gyenge call -> és itt jön az a pont, hogy csak erre a licitmenetre simán le lehet csapni CO helyében.

Csak éppen szerintem itt egyszerűen nem tud képviselni értelmes lapot. Value handként csak olyan tudnék kezébe adni, amin segített a Turn (hiszen ennyire draw-heavy Flopon nem betelt), de egyszerűen azt sem tudom elképzelni, hogy 87s odacheckelne a fish-hez. 55 szintén hihetetlen, ráadásul a nálam lévő 5-ös miatt esélye is igen csekély. Talán 65s, de azzal is neki kellene betelnie.

Ezért itt átértékeltem a handet, és átálltam blöffcatchre. Ehhez a river kártya szinte tökéletesnek mondható. Nálam max. valami draw lehet a játékom alapján, ami tuti nem egészült ki. (Persze ellenem szól, hogy nagyon sok riveren nem tudok még egy utcát x/c-ozni.)

Hangsúlyozni szeretném, hogy nem magyarázom a bizonyítványom, hanem egyszerűen tényleg nem tudtam itt a kezébe value handet rakni.

Vélemény?
  • 3 válasz
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.550
      a pre sqz a fish miatt nem tetszik, ahogy írod is!

utána meg jónak látom a levezetésed, akkor van baj, ha A:c6, 6:c7, 6:c8 handeket blöfbe fordít, mivel te tényleg weakek tűnsz!
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      Sziasztok!

Preflop valóban jobb a sqz A9s+ és ATo+ lapokkal. Ha BB nem agró reg, akkor multiway pot és fish miatt meg is lehet adni még OOP is A5s lappal preflop.

Posztflop az is sokat számít egyébként, hogy a hal mennyire agresszív posztflop, mert lehet, hogy a reg c/r-t akart játszani a flopon miután te feladtad TT-JJ lappal. Azok a lapok, amiket kacsa írt nagyon ritkán lesznek nála, miután 10bb-t ad meg elsőnek 68% fold to 3bet értékkel, ettől függetlenül szerintem vállalható itt a calldown, inkább olyan lapoktól tartanék itt, mint T9s, de olyan lapot, mint AcQc vagy AcJc, esetleg KcQc játszhat így, ezért be lehet vállalni.

GL:
      novy
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Köszi Srácok!

T T -vel játszott így. :f_o: