[SH] NL25 KQs

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $34.89 (139.6 bb)
      CO: $19.91 (79.6 bb)
      Hero (BTN): $25.35 (101.4 bb)
      SB: $25 (100 bb)
      BB: $11.92 (47.7 bb)
      UTG: $19.33 (77.3 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q K
      3 folds, Hero raises to $0.62, SB calls $0.52, BB folds

Flop: ($1.49) Q J 2 (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.05, SB calls $1.05

Turn: ($3.59) K (2 players)
      SB checks, Hero bets $2.53, SB raises to $7.50, Hero raises to $23.68, SB calls $15.83 and is all-in

River: ($50.25) 7 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $50.25 pot ($2.00 rake)
      Final Board: Q J 2 K 7
      Hero showed Q K and lost (-$25.00 net)
      SB showed T A and won $48.25 ($23.25 net)

SB: 20/15/3.6 600hand F2Steal SB:81, mindig csak megadott, F2cB:44/50(4)/100(1), AF:2,4, AFQ:27/33/26, WTSD:37 ch/R: 7/11(9), flop emelgetett párszor

Turn úgy gondoltam megteheti valami turnolt FD, talán Tx is és persze sorokkal. Jó a broke, vagy dobni kellene?
  • 7 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Nem hiszem, hogy lehet itt mást csinálni, dobás kizárt, sok húzó miatt a calldown sem jó, úgyhogy broke. Set nem lesz nála, max 22, de talán az sem. Úgyhogy AT/T9s ver csak.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Hát érdekes, ha matekozunk egy kicsit, akkor nem igazán jó a broke szerintem.

Bár elvileg ugye van a mondás, hogy "mindig van FE", de ebben a spotban igazából minimálisra venném a szerepét, és nem is számolnék vele.

Asztal: Q:diamond: J:heart: 2:spade:  K:heart:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      BU         38.33%  31.67%     6.67% { KsQs }
      SB         61.67%  55.00%     6.67% { JdJs, 2d2s, ATs, KJs+, QJs, T9s, AhQh, QhTh, KJo+, AhTd, AhTc, AsTd, AsTh, AsTc, AcTd, AcTh, AcTs, QsJd, QsJc }

Én valahogy ezt a skálát tudom elképzelni nála amivel F x/c T x/r a játéka, és szerintem ezekkel tönkre is megy. 1 db JJ és 1 db 22 kombinációt tettem bele, mert azoknak kisebb az esélye. Az ATo-k közül csak a lehetséges kombók 2/3-át, mert mondjuk 1/3-át el 4bet/foldolja. (Bele vettem még két QJo-t, de nem tartom valószínűnek,hogy pont ezen a Turn kártyán vadulna meg velük.)

Itt nagyon messze vagyunk attól a 42% EQ-tól, amire szükségünk lenne FE nélkül.

Mivel a 4 tiszta outra nem húzhatunk, így nincs más, csak a Fold.

Hangsúlyozni szeretném, hogy így alaposan átgondolva és kiszámolva engedném el, a játék hevében lehet nem tudtam volna.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

ALCU nagyon jól lőtte be a range-et és ilyen esetben, amikor ennyire határeset szituációba kerülünk, nagy jelentőséggel bírnak a readek és a dinamika. Mert a felállított range-ben ugyebár csak azok a kezek szerepelnek, amikkel értékért fog emelni (vagy félblöffből). Viszont a megadott infók alapján ő egyáltalán nem az a túl agresszív játékos, akitől nagyon gyakran várnék itt random blöfföt, szóval mivel összességében hátul vagyunk a range-e ellen, ezt bizony dobni kell a turnön.
      Persze meredeken hangzik ez top két párral BU vs SB, de azért itt 600 hand van róla és ezalatt egyáltalán nem volt agresszív, ráadásul 37 a wtsd is, ami megint csak arra utal, hogy inkább szeret SD-ig menni.

üdv, pborisz
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Én nem értem a logikát itt. Aki 81-et dob SB-ről steal ellen, annak ATo-t alapból nem vennék itt a flat range-ébe túl sűrűn, de ATs-t sem, csak, ha BB egy fish.
      De, ha BB fish, akkor lehet nem 3beteli KJs,KQs-t sem és, ha ATo lehet nála, akkor KJo meg KQo is.
      AT meg néha 9Ts lesz nála ami ver. Mondjuk ezekkel tényleg fura lenne, ha SB-ről flatelne :rage:
      Én szerintem itt TOP2-vel nem lehet dobni a turnön.

MP2        35.23%  27.53%     7.69% { KsQs }
      MP3        64.77%  57.08%     7.69% { ATs, KJs+, ATo, KJo+ }

Potodds 27%. Ha egyáltalán nem blöfföl, akkor is callozhatunk.
      Ha meg belevesszük a félblöfföket is, ahogy ALCU, akkor csak mégjobb lesz az EQ-nk.
      Igaz, hogy broke-hoz nem elég, de a foldhoz, azért picit sok szerintem. :)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: bisovic
      Sziasztok!

Én nem értem a logikát itt. Aki 81-et dob SB-ről steal ellen, annak ATo-t alapból nem vennék itt a flat range-ébe túl sűrűn, de ATs-t sem, csak, ha BB egy fish.
      De, ha BB fish, akkor lehet nem 3beteli KJs,KQs-t sem és, ha ATo lehet nála, akkor KJo meg KQo is.
      AT meg néha 9Ts lesz nála ami ver. Mondjuk ezekkel tényleg fura lenne, ha SB-ről flatelne :rage:
      Én szerintem itt TOP2-vel nem lehet dobni a turnön.

MP2        35.23%  27.53%     7.69% { KsQs }
      MP3        64.77%  57.08%     7.69% { ATs, KJs+, ATo, KJo+ }

Potodds 27%. Ha egyáltalán nem blöfföl, akkor is callozhatunk.
      Ha meg belevesszük a félblöfföket is, ahogy ALCU, akkor csak mégjobb lesz az EQ-nk.
      Igaz, hogy broke-hoz nem elég, de a foldhoz, azért picit sok szerintem. :)
      Igen, ezen gondolkodtam tegnap én is, hogy a megadás ilyen eq-vel ok lenne, csak ugye felmerül a kérdés utána mit csinálunk riveren. Mert ha pushol, akkor ugyan úgy nehéz döntés előtt állunk és azt nem tudnám megállapítani, hogy riveren csak értékért fog pusholni. Szóval akkor ott is adni kell.
      Mondjuk ez a verzió még mindig jobb mint a push turnön.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Sziasztok!

Fura lenne, viszont valahogy 19%-ban mégis sikerül megnyomnia preflop a call gombot, és az azért nem annyira szűk skála...
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Eredeti hozzászólás: ALCU01
      Sziasztok!

Fura lenne, viszont valahogy 19%-ban mégis sikerül megnyomnia preflop a call gombot, és az azért nem annyira szűk skála...
      Ok, legyen, de akkor ott lehet KJ,KQ összes kombó, ahogy írtam és akkor még 8h9h meg hasonló handeken sem lepődnék meg :) Cbetre teljesen normális frekvenciával dobálgatott eddig, úgyhogy ilyen GS+bd fd-k ott lesznek nála és turnön nem tud más játszani velük mint raise.
      Amúgy blank riveren szeintem meg kellene adni, ha adjuk a turnt és :heart: ,A,9 rivereken lehetne foldolni.