[FR] Nl 2 Jj

• RealRaul21
      RealRaul21
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.18, Hozzászólások: 5.526
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.02(BB) Poker Stars
      SB ($2.37)
      BB ($2)
      UTG ($1.21)
      UTG+1 ($2.03)
      UTG+2 ($2.21)
      Hero ($2.03)
      BTN ($1.13)

Dealt to Hero J:heart: J:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.07, BTN raises to $0.22, fold, fold, Hero raises to $2.03 (AI), BTN calls $0.91 (AI)

FLOP ($2.29) T:club: 3:heart: 6:club:

TURN ($2.29) T:club: 3:heart: 6:club: 5:diamond:

RIVER ($2.29) T:club: 3:heart: 6:club: 5:diamond: 3:club:

nemtom ez miért kell de hogy másnak is meglegyen az öröme...
      100 hand
      43/29 aggró majom
      19% 3bet

fold vagy push?
  • 10 válasz
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Szia!

Nyilván push.
      Ilyen játékos ellen nem dobhatunk.

Üdv,
      Zoli
    • RSD1993
      RSD1993
      Bronz
      Regisztrált: 2012.01.02, Hozzászólások: 329
      Ez a valasz meglepett. Indokolnad kerlek, hogy miert? Milyen gyengebb kezek adhatnak meg? Amugy KK -t mutatott az ellenfel. En ugy latom, hogy legtobbszor itt maximum flipen leszunk es csak ritkan elol.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      CO vs BU ilyen aggro fish ellen nem lehet JJ-t dobni 100bb-ért sem, 50bb-ért pláne nem.
      A srác 19%-ot 3betel eddig. Nem védekezhetünk csak QQ+ AK-val.
    • RSD1993
      RSD1993
      Bronz
      De ez azert csak nl2, nem kell szerintem az ilyeneket bevallalni, mert itt csak azt tudom latni, hogy legtobbszor erosebbel fog callolni. 100 hand alapjan szerintem ez a 3 bet ertek nem teljesen mervado, konnyen benne lehet, hogy csak epp jo handeket kapott.
      Meg mindig csak azt irtad le, hogy jo a lapunk, es hatso pozicios helyzet, de szerintem nem realis az itelet. Mikrolimiten jatszom es az ilyenek eddigi tapasztalataim alapjan vastagon -EV sek.

Ne haragudj, hogy vitazok veled, elvegre megis kezelemzo es egyben edzo vagy (ha jol tudom), de itt valahogy ezt nekem nagyon nem push ezen a limiten.

Meg lehetne e kerdezni ez esetben mas kezelemzot is?
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.29, Hozzászólások: 3.845
      Serintem abszólút std push

A statnál meg ok hogy a 3bet stat nem potos de a VPiP/PFR elöbb beáll -> ebből követketik nagyobb esélyel tükrözi a valóságot és ez alapján is egy loose agresív játékos képe rajzolodik ki

Amit meg irsz hogy NL2 nem kell az ilyeneket beválalni , ha az ilyeneken nem válalod be lesz egy 2-3bb/100-ad ha meg megtalálsz minden +EV helyzetet lesz 10bb/100 igaz az utóbihoz nem feltétlenül táblázat poker kell.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: RSD1993
      De ez azert csak nl2, nem kell szerintem az ilyeneket bevallalni, mert itt csak azt tudom latni, hogy legtobbszor erosebbel fog callolni. 100 hand alapjan szerintem ez a 3 bet ertek nem teljesen mervado, konnyen benne lehet, hogy csak epp jo handeket kapott.
      Meg mindig csak azt irtad le, hogy jo a lapunk, es hatso pozicios helyzet, de szerintem nem realis az itelet. Mikrolimiten jatszom es az ilyenek eddigi tapasztalataim alapjan vastagon -EV sek.

Ne haragudj, hogy vitazok veled, elvegre megis kezelemzo es egyben edzo vagy (ha jol tudom), de itt valahogy ezt nekem nagyon nem push ezen a limiten.

Meg lehetne e kerdezni ez esetben mas kezelemzot is?
      Senki nem fogja Neked azt mondani, hogy ezt el kell dobni.
      Ez egy nagyon standard szitu, ahol be kell tenni a stacket bubikkal.
      Ilyen helyzetben egyszerűen rossz a fold. Az ellenfél range-e elég széles lesz itt. Ok, hogy most belenéztünk a range tetejébe, de ebből nem azt a következtetést kell levonni, hogy ilyenkor legközelebb dobnunk kell.

Egy feszesebb játékos ellen esetleg szóba jöhet a fold, de ő egy 43/29-es fish.
    • RSD1993
      RSD1993
      Bronz
      Amit meg irsz hogy NL2 nem kell az ilyeneket beválalni , ha az ilyeneken nem válalod be lesz egy 2-3bb/100-ad ha meg megtalálsz minden +EV helyzetet lesz 10bb/100 igaz az utóbihoz nem feltétlenül táblázat poker kell.

Egy nl2 -s jatekos eleg nagy eselyel meg kezdo. Egy kezdotol nem varhatod el, hogy minden plusz evs szitut meglasson. En valahogy akkor is tobb olyan lapot latok az ellenfelnel amivel megver vagy max csak flipre jovunk ki, mint amit mi verunk meg. Lehet, hogy ez egy rosz gondolkodasmod, de egyszeruen nem latom azt, hogy itt tobszor tegye be gyengebb kezzel mint erosebbel (a mi kezunknel)
    • crisabsynt
      crisabsynt
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.03, Hozzászólások: 7.112
      Ja tolni kell neki, nem szabad dobni. :D

Ekkora fish ellen? Jó lehet nála monster, de irtó tág a range-e. És mi az hogy itt csak erősebbel callol, meg hogy flip-en leszünk? :D

Én elég sokat játszottam NL2-n, és higgyjétek el a halak nem csak QQ+,AK-val adják a pusht, hanem BÁRMIVEL amit ők épp jónak találnak :)
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.29, Hozzászólások: 3.845
      Amikor pusholunk van FE-nk is utána gyerekjáték megnézni stoveban vagy eqvilabban milyen rangel kell callolni ill menyit kell dobnia hogy jó legyen a push
    • RSD1993
      RSD1993
      Bronz
      Vegulis FE -vel +EV -s lehet, nallam az ilyen szituk sokszor rosszul sultek el, lehet a rossz tapasztalatok miatt nem tolnam ra az ilyet. De legalabb megtalaltam az egyik hibamat amit majd ha ismet cashgamere kerul a sor igyekszem orvosolni.