[SH] NL50 QJs

• DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $50 (100 bb)
      MP: $20.75 (41.5 bb)
      CO: $50.50 (101 bb)
      BTN: $51.84 (103.7 bb)
      SB: $51 (102 bb)

Preflop: Hero is BB with J Q
      2 folds, BTN raises to $1, SB folds, Hero calls $0.50

Flop: ($2.25) 5 6 K (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1, Hero calls $1

Turn: ($4.25) 8 (2 players)
      Hero bets $3, BTN raises to $10, Hero folds

BTN:http://pbrd.co/1a8D4DC

Pre call std. Flopon itt kb 100%ban fog cbetelni, BDFD+BDSD-vel itt védekeznétek? Check/raise elég hihetetlen itt, úgyhogy inkább float volt a terv, és ha jön +EQ akkor donk. Bár már utólag jobban tetszene a check/raise. Csak ez annyira nem jó barrel lap.
  • 4 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hali

én floppon dobnék.

ha már moveolni akarok akkor vmelyik utcán cr, de ezen a boardon nem akarnék, mert tényleg hihetetlen.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Image és ellenfél függő, azt kell eldönteni, hogyan játszanál itt értékért (setekkel, néha slowplayelt KK+/AK-val) ezen a boardon, és ehhez lehetne bluffrange-et is kialakitani. Ez a hand szerintem alapvetően jó itt blöffre, nincs igazán showdown értéke, mint mondjuk egy ász magasnak, viszont sok backdoor lehetőségünk van, minden /9/T/A plusz equity-t ad/barrellezhető.

Ha száraz flopon is chRaiselnél, akkor ezzel is meglépném. Persze visszablöffölhet egy 3bettel, akkor ezt lenote-olnám, vagy megpróbálhat lefloatolni, akkor viszont bőven vannak lőhető turnlapok.
      Ha slowplayelnél (és ellene szerintem ezt csinálnám, mert turnön hajlamos barrellezni), akkor lehet ezzel is ch/callozni, és a fent emlitett turnökön chR-elni (vagy donkolni, ha értékért is donkolnál). Elég erős line, és a range-e nagy részét dobnia kell rá, és még ha meg is ad blöfföt fogni, akkor is lejavulhatjuk riverre.

Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      float volt a terv, és ha jön +EQ akkor donk. Bár már utólag jobban tetszene a check/raise. Csak ez annyira nem jó barrel lap.
      Nekem is jobban tetszene a turn chRaise egyébként, mint a donk. Persze dönthet úgy, hogy nem barrellezik turnön, akkor viszont mi megcsinálhatjuk az oop float-ot, és betelhetjük a rivert értékért ha betaláltunk, vagy blöffből ha nem.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Érdekes hand... :)

Még a teljes range-en gondolkoztam.

Value nyilván 55/66 (6 kombó).

Blöff lehetne 87s,QhJh,QsJs,QcJc,9h8h,9s8s,9c8c (10 kombó), ennyi bőven elég ilyen száraz boardon.

Ha pedig lazán védekezünk minsteal ellen, és 65s/K5s/K6s is a range-ünkben van, akkor a blöfföket is lehet bőviteni néhány QTs/JTs BD kombóval.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Én általában olyan ellenfelek ellen kevés eq-vel nem szeretek floatolni (főleg OOP), akik sokat barreleznek, mert ez a float nekem mindig drága lesz. Az 1bb open miatt itt simán lehet nálunk 65s, K6s, K5s és akár szettek is. Rengeteget cbetel, szóval dobatni bőven lesz mit, úgyhogy én emelnék a flopon.
      Ha pedig már float, akkor turnön inkább a ch/R tetszene, mert nagyon agro.

üdv, pborisz