[FR] Nl5 Tt

• megrab
      megrab
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.09, Hozzászólások: 368
      PokerStars - $0.05 NL - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (UTG+1): 158.6 BB
      MP: 93.8 BB (VPIP: 21.21, PFR: 3.03, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 34)
      MP+1: 111 BB (VPIP: 9.62, PFR: 6.73, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 105)
      CO: 91.4 BB (VPIP: 27.78, PFR: 1.85, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 56)
      BTN: 104.6 BB (VPIP: 26.79, PFR: 21.43, 3Bet Preflop: 37.50, Hands: 56)
      SB: 52 BB (VPIP: 8.93, PFR: 7.14, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 56)
      BB: 107.6 BB (VPIP: 41.82, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 56)
      UTG: 61.2 BB (VPIP: 31.25, PFR: 4.17, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 48)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has T:heart: T:club:

fold, Hero raises to 3.4 BB, fold, fold, fold, BTN raises to 10 BB, fold, fold, Hero calls 6.6 BB

Flop: (21.4 BB, 2 players) K:club: 9:heart: J:heart:
      Hero checks, BTN bets 10.4 BB, Hero calls 10.4 BB

Turn: (42.2 BB, 2 players) 3:diamond:
      Hero checks, BTN checks

River: (42.2 BB, 2 players) 8:heart:
      Hero checks, BTN checks

Hero shows T:heart: T:club: (One Pair, Tens) (Pre 57%, Flop 78%, Turn 89%)
      BTN mucks A:diamond: Q:heart: (High Card, Ace) (Pre 43%, Flop 22%, Turn 11%)
      Hero wins 40.4 BB

37.5% os 3bet stat miatt simán calloztam TT-vel és a flopot is egész jónak éreztem a cbet megadáshoz. Később viszont az overcardok miatt nem mertem hívni. Jó ez így hogy 3bet potban nem erőltettem, vagy túl passzív a line?
  • 9 válasz
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.29, Hozzászólások: 3.845
      Ha 56 hand után belövöd a 3bet rangét te vagy nostredamus ebből még simán lehet 3 vagy 10 3bet érték is . + UTG-ből emelsz és utg-t nem szokás lazán 3betelni. De a megadás végül is pre belefér de ezem a bordon feladnám itt még egy laza 3bet skála lapjainak is túl jó a részesedése ellenünk, csak akkor adnék meg ha nagyon kevesett barelezett. Betelni a handben sehol nem tudunk
    • megrab
      megrab
      Bronz
      Nyilván nem lehet belőni a teljes range-t de azért lazának tűnik a srác. Flopon meg a párral és lyuksorral nem akartam még eldobni, lehet azért nála overcard vagy az enyáémnél alacsonyabb pár is bőven...
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Eredeti hozzászólás: wildcatfish
      Ha 56 hand után belövöd a 3bet rangét te vagy nostredamus ebből még simán lehet 3 vagy 10 3bet érték is . + UTG-ből emelsz és utg-t nem szokás lazán 3betelni. De a megadás végül is pre belefér de ezem a bordon feladnám itt még egy laza 3bet skála lapjainak is túl jó a részesedése ellenünk, csak akkor adnék meg ha nagyon kevesett barelezett. Betelni a handben sehol nem tudunk
      +1

Teljesen egyet értek.

üdv: IF
    • megrab
      megrab
      Bronz
      OK, köszi, de azért kérdeznék még :)

1. Ilyen statokkal vpip/pfr-t is figyelembe véve ennyi hand alapján kb milyen range-re tehetjük? Én azért adnék a kezébe 10-12%-ot ami ellen 55-60% részesedés azért van preflop, de 6% ellen is van 48%

2. Flopon a pár és a lyuksor az akkor most határeset megadás vagy sima fold kellene legyen?

3. Tiszta sor h vbet nincsen, de ha már megadtam flopon, a riveren mindenképp passzolunk vagy lehet blöffel is próbálkozni mivel a callal kb reprezentálhattuk a flösshúzót is flopon? Ezzel esetleg egy AJ-t vagy Kx-et eldobathatnánk itt.
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      1 OOP vagy nem a részesedés a lényeg kb minden 3betet megérne callolni ha rögtön megkapnád a részesedésed kiss tulzásal , hanem a részesedés realizálásával de a pre call határeset de belefér baszott nagy lesz a variancia
      ill jobb lenne ha lenne readed a postflop tendenciájiról (turn barel 3bet potban pl nagyon fontos lenne)

2 ted be eqvilabba menyi eqvitid van ezen a flopon ellene és gondolkodj melyik turnön x-c v. x-p -olsz boldogan

3 az ö rangeben több draw van amin segitet a river ,amit foldolhat és jobb mint te az a QQ szerintem más ellen nincs fe egy sima bettel , overbet push meg fish ellen nem eröltetném mert a végén hiroz egy KQ akkor meg sirás a vége
    • megrab
      megrab
      Bronz
      Ok, 1. kérdés továbbra is áll, milyen range-re tennéd itt villaint? 10-12% az fair estimate? Mert ugye ettől függhet mit kapok eredményül equilabban 2-re.
      12% ellen 51.9% jött ki.

Igazából tízest és A-t nem szeretnék látni, Tízessel van 64%, de eldobna szinte mindent a soron kívül, A esetén meg tényleg nagyon hátul lennék a rangeével szemben. Q viszont nagyon jó lenne, mert bár ritkán jön, jó eséllyel kifizethet egy AA, Kx, AQ...

Egyébként ezen a turnon 12% ellen 49,57%-on állok, riveren 42,8%-om van. (16%-al szemben már végig 50% felett vagyok a TT-vel)

3. Szerintem itt AJ vagy KQ előbb dob azok közül ami jobb nálam mert nemcsak flössre, hanem AK-ra vagy slowplayelt KK-ra is tehet, QQ-t talán kevésbé könnyen engednék el. Az erős PP-hez jobban kötődnek tapasztalatom szerint.
    • megrab
      megrab
      Bronz
      Közben gondolkodtam még a dolgon, nem lesz jó itt a blöff, ha anélkül is lehet 40-50%-unk, ha 20%-al több potot nyerünk is el, akkor befektettünk hozzá mondjuk 20 BB-t azért h kb 8 BB-vel többet nyerjünk a leosztásban...

De hogy milyen range-re tesztek arra azért még kíváncsi vagyok :)
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Én nem feltételeznék nála ebben a spotban 12% ranget , mert oké beállhat neki enyire de az eberek vakharcban 3betelnek rohadt sokat

azért elöröl emelsz
      de egy 88+ ATs+ Aj+ KJs+ QJs+simán lehet nála , de persze lehet ennél sokal lazább lesz csak nincs anyi infod hogy ezt feltételezd ,de akár még feszesebb is lehet itt kb csak találgatni lehet igy egy std-hez közeli megjátszásra vagyunk kényszerülve.
    • megrab
      megrab
      Bronz
      Akkor durva becsléssel lehet 40/30/25% equitynk a három utcán. Plusz a pozícióhátrány ront a helyzeten, fordítva kellemesebb lenne.