[SH] K7s

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $25.95 (103.8 bb)
      SB: $30.81 (123.2 bb)
      BB: $25.60 (102.4 bb)
      UTG: $7.33 (29.3 bb)
      MP: $37.50 (150 bb)
      CO: $17.08 (68.3 bb)

Preflop: Hero is BTN with 7 K
      2 folds, CO raises to $0.75, Hero raises to $2.25, 2 folds, CO calls $1.50

Flop: ($4.85) Q Q 4 (2 players)
      CO checks, Hero checks

Turn: ($4.85) 3 (2 players)
      CO checks, Hero bets $2.50, CO folds

Ellenfél: 29/17/6 Fold to 3bet 67%. Call 3bet 33%.
      Szerintem itt tök okés a 3bet hiszen egyrészt gyakran dob, másrészt amikor nem dob akkor is csak megadott és oop ezt úgy gondolom ritkábban teszi meg és nagyobb lesz a fold range. Flopon úgy gondolom, hogy ez a board rendkívül rosz hiszen AQ, QK, QQ sose mfog dobni. Egy utca cbetre JJ, TT, 99 sem. AK nem hinném, hogy gyakran lenne nála hiszen kis stackből oop inkább 4bet/brokeolna. Egyedül egy AJs-t tudnék dobatni szerintem ami esetleg megadhat pre 3betet oop, ez pedig elég thin.
      Miután turnon ismét passzol, szerintem már be lehet próbálkozni egy lopással hiszen kb semmink sincs és ha esetleg rosszul mértem volna fel a rangeét és tágabb lenne akkor sokmindent tudunk dobatni.

Ez egy elég alap szitu szerintem, igazából arra lennék kíváncsi, hogy magáról a gondolatmenetről mit gondoltok. Köszi
  • 2 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Eredeti hozzászólás: PedroRobertooo
      Szerintem itt tök okés a 3bet hiszen egyrészt gyakran dob, másrészt amikor nem dob akkor is csak megadott és oop ezt úgy gondolom ritkábban teszi meg és nagyobb lesz a fold range.
      Nekem nem tetszik a 3bet. Egy fisht poziból depolarizált skálával szoktam 3betelni (függően attól, hogy milyen széles a range, de alapvetően broadway handek, közepes pároktól fölfelé). Persze lehet olyan fish is, aki szorgosan dobál 3betekre, mintaméretet nem irtál, nekem ehhez nagyobb minta kell, hogy elhiggyem, mert elég ritkán látok ilyet. Illetve az IP OOP különbség sem számit nekik túl sokat általában.

Postflop nagyrészt egyetértek azzal, amit irtál, flopon nem cbetelnék, párt, de lehet ász magast sem dob itt vlszleg, és még backdoor equitynk sincs. Turnön miután megint csekkel, jó eséllyel gyenge a range-e, meg lehet próbálkozni egy lopással, ász magasok, KJ-K8 ellen, vagy legfeljebb dobatunk vmi 6 outos handet ami ellen elöl vagyunk. De eleve nem keverném magam ebbe a szituba inkább.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: duder1n0
      Eredeti hozzászólás: PedroRobertooo
      Szerintem itt tök okés a 3bet hiszen egyrészt gyakran dob, másrészt amikor nem dob akkor is csak megadott és oop ezt úgy gondolom ritkábban teszi meg és nagyobb lesz a fold range.
      Nekem nem tetszik a 3bet. Egy fisht poziból depolarizált skálával szoktam 3betelni (függően attól, hogy milyen széles a range, de alapvetően broadway handek, közepes pároktól fölfelé). Persze lehet olyan fish is, aki szorgosan dobál 3betekre, mintaméretet nem irtál, nekem ehhez nagyobb minta kell, hogy elhiggyem, mert elég ritkán látok ilyet. Illetve az IP OOP különbség sem számit nekik túl sokat általában.

Postflop nagyrészt egyetértek azzal, amit irtál, flopon nem cbetelnék, párt, de lehet ász magast sem dob itt vlszleg, és még backdoor equitynk sincs. Turnön miután megint csekkel, jó eséllyel gyenge a range-e, meg lehet próbálkozni egy lopással, ász magasok, KJ-K8 ellen, vagy legfeljebb dobatunk vmi 6 outos handet ami ellen elöl vagyunk. De eleve nem keverném magam ebbe a szituba inkább.
      Szia!

Teljesen egyetértek. Csak akkor 3betelném ezzel, ha nagy mintán sokat dob, de azért az a 67% se olyan nagyon sok.

üdv, pborisz