[SH] 99

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $29.30 (117.2 bb)
      UTG: $28.46 (113.8 bb)
      MP: $37.52 (150.1 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      BTN: $25 (100 bb)
      SB: $26.47 (105.9 bb)

Preflop: Hero is BB with 9 9
      UTG folds, MP raises to $0.75, CO folds, BTN calls $0.75, SB folds, Hero calls $0.50

Flop: ($2.35) Q 5 2 (3 players)
      Hero checks, MP bets $1, BTN folds, Hero calls $1

Turn: ($4.35) 6 (2 players)
      Hero checks, MP bets $2, Hero calls $2

River: ($8.35) 4 (2 players)
      Hero checks, MP bets $4, Hero raises to $12.50, MP calls $8.50

Ellenfél egy nagy fish. Azonban csak 84 handem van róla és mikor ezt a handet nyomtuk elég regular arcnak tűnt, de most tekintsük reg-nek. Egy ilyen félig meddig ismeretlen regnek ugyanis ebben a szituban biztos rosz a river raise csak kíváncsi vagyok változtatna-e valamit ha egy reg lenne az ellenfél.
      Szerintem UTG openerként csomó Qx lehet nála ami bele is illik a lineba és erre a raisere nem tud callozni egy Qx-el. szerintetek?
      Mostanában sok az ilyen blöffből eredő hibám, próbálok visszavenni magamból, csak gyakran túl hitetlen vagyok vagy el akarok minden áron dobatni az ellenféllel mindent. Még akkor is ha nem reppelek semmit. Mint mondjuk itt sem. Erre valami tanács? Feszüljek be jobban? Ne blöfföljek postflop egy ideig és csak lassan kezdjek újra blöffölgetni? Mivel változtassak ezen? Köszi az elemzést, tippeket.
  • 2 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Ezzel a blöffel három problémám van, egyébként ezeket nagyjából le is irtad a saját elemzésedben:

1./ Tök ismeretlen ellen tolunk egy ilyen bluffline-t... Nemhogy read, statok nincsenek róla, még azt sem tudjuk biztosan eldönteni, hogy reg vagy fish az illető... Amúgy a betméretei alapján nekem eléggé fishgyanús lenne.

2./ Nem reprezentálunk túl sok mindent. Ha az ellenfél gondolkodó játékos, akkor a setek/kétpárok/sor esélyét eléggé lecsökkenti a range-ünkben, szóval maradt a backdoor flöss (az is leginkább csak Q:cX kombinációban).

3./ Egy olyan kezet használunk blöffre, ami még az általunk képviselt backdoor flösst sem blokkolja, mivel egy sincs nálunk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: duder1n0
      Ezzel a blöffel három problémám van, egyébként ezeket nagyjából le is irtad a saját elemzésedben:

1./ Tök ismeretlen ellen tolunk egy ilyen bluffline-t... Nemhogy read, statok nincsenek róla, még azt sem tudjuk biztosan eldönteni, hogy reg vagy fish az illető... Amúgy a betméretei alapján nekem eléggé fishgyanús lenne.

2./ Nem reprezentálunk túl sok mindent. Ha az ellenfél gondolkodó játékos, akkor a setek/kétpárok/sor esélyét eléggé lecsökkenti a range-ünkben, szóval maradt a backdoor flöss (az is leginkább csak Q:cX kombinációban).

3./ Egy olyan kezet használunk blöffre, ami még az általunk képviselt backdoor flösst sem blokkolja, mivel egy sincs nálunk.
      Szia!

Egyetértek, jó gondolatok.
      Továbbá NL25 nem az a limit, ahol az ilyen drága blöfföket kellene erőltetni. Itt még bőven value játékot kellene játszani és ha lehet, csak olcsó blöffökkel begyűjteni a kis potokat.
      Ismeretlen ellen bármilyen blöff hiba, de egy ilyen drága blöff meg főleg.
      Egyébként az még nem jelent befeszülést, ha az ilyen költséges blöfföket elhagyod. Attól még játszhatsz lazán, csak okosan ;)

üdv, pborisz