[SH] NL25 AQs

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (CO): $35.76 (143 bb)
      BTN: $22.25 (89 bb)
      SB: $25 (100 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      UTG: $25.59 (102.4 bb)
      MP: $45.30 (181.2 bb)

Preflop: Hero is CO with Q A
      2 folds, Hero raises to $0.75, BTN folds, SB raises to $2.25, BB folds, Hero calls $1.50

Flop: ($4.75) A 6 4 (2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($4.75) T (2 players)
      SB bets $3.25, Hero calls $3.25

River: ($11.25) 8 (2 players)
      SB bets $8, Hero folds

Results:
      $11.25 pot ($0.51 rake)
      Final Board: A 6 4 T 8
      Hero mucked Q A and lost (-$5.50 net)
      SB mucked and won $10.74 ($5.24 net)

SB: 20/17/5.3 400hand, FSB2Steal:72, ebből call: 8% és 3B:33 (de a hand pillanatában 13% volt a pozis 3bete , erre alapoztam, mert CO-t is 13%-al 3betelte) cB:85/67/-, AF:2,1, AFQ:65/17/13 (ez volt a kéz lejátszásánál, ezután 65/25/20 lett) WTSD:27, WWSF:58, bet vs miss bete kb csak flopon van, T/R: eddig nem hívott

Hibáztam, ha arra alapoztam, hogy:
      - 400 hand-em van róla, van pár statom postflop, AQs úgy gondoltam már mehet a defend és minimum 10%-ot adtam neki amivel 3betelhet
      - nem értem miért nem cbetel egy olyan arc, aki a range-e 100%-át hívja a flopon, ezért nem hívtam flopon és inkább megnéztem mit tesz a turnon
      - alacsonynak tűnt az agressziója, riveren az AF: 0,67, erre meg turn de inkább River elkezd hatalmas betekkel dobálózni, ezért dobtam a riveren, vagy ez a riveren is STD call lenne?
  • 8 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hali, sztem ok volt így, de én riveren azért calloznék, mert simán lehet ez gyengébb Ax amivel pot kontrollozott floppon.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Pre standard call.

Postflop viszont mindenképpen betelnék értékért már flopon, és ha ch/callozgat, akkor három utcán át betolom. Kb. nutunk van, persze elkezdhet néha trükközni settel/kétpárral, de sokszor szerintem azt is cbetelné, vlszleg AK-t is értékért (főleg oop, sokan félnek, hogy nem tudják bevarázsolni riverig), és elég széles a 3bet range-e ahhoz, hogy egy csomó potkontroll hand legyen itt nála (Ax/KK-TT pl.), ami ellen vbetelhetünk.

Ahogy játszottad, én biztos megadnék. Persze előfordulhat, hogy mutat egy AT/TT-t, akkor igy jártunk.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Eredeti hozzászólás: duder1n0
      Pre standard call.

Postflop viszont mindenképpen betelnék értékért már flopon, és ha ch/callozgat, akkor három utcán át betolom. Kb. nutunk van, persze elkezdhet néha trükközni settel/kétpárral, de sokszor szerintem azt is cbetelné, vlszleg AK-t is értékért (főleg oop, sokan félnek, hogy nem tudják bevarázsolni riverig), és elég széles a 3bet range-e ahhoz, hogy egy csomó potkontroll hand legyen itt nála (Ax/KK-TT pl.), ami ellen vbetelhetünk.

Ahogy játszottad, én biztos megadnék. Persze előfordulhat, hogy mutat egy AT/TT-t, akkor igy jártunk.
      +1

Ezt nagy hiba volt itt eldobni.
      Ha már chb-olsz, ami nekem sem tetszik itt, akkor turn,river easy call. Az ő szemében gyenge made handed van és még a blöff sem kizárt nála pláne a valuebetek rosszabb kezekkel.
      400 hand alatt ne nagyon nézzél river afq-t.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Arra vonatkozóan amit írtatok "3 utcán betolom" - nem lesz ez nagyon thin itt?
      Én tuti betelek itt IP flop, meg utána turn is, de egy river push elég vékonynak tűnik nekem, várható, hogy leheroz itt minket JJ-KK?

Equity Win Tie
      SB 51.06% 44.68% 6.38% TT, AQs-A4s, AdKd, AhKh, AQo-A8o, AhKd, AsKd, AsKh, AcKd, AcKh
      BB 48.94% 42.55% 6.38% AcQc

Kb mi lenne az a range amitől callt várunk egy river pushra? Az AK kombókból 50%-nál is kevesebbet tettem be, de ha azokat leértékeljük, szerintem AQ-ból és AJ-ből is vehetnénk ki - ami ugye rontani fog még az EQ-n. History-dinamika-imidzstől függően nem lesz ez nagyon marginális?

Így játszva amúgy én is calloznám a rivert. DE! Villain rengeteget cbetel, így elég weird egy ilyen boardon ez a line tőle blöffként. Kíváncsi lettem volna, hogy mit mutat, mert nem vagyok meggyőződve róla, hogy a gyengébb sd handjeit amit flop chre játszott ilyen sizezal vbetelné turn/river, a mi egyébként gyengének érzékelt rangeünk ellen. Szóval van egy ilyen érzés bennem, hogy nem lepődnék meg, ha itt a flop ch, turn/river nagybet range polarizált lenne.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Az esetek 96,5%-ban villainnek bluffcatchere van itt, szóval betelni kell. AK-t meg nuts-ot szinte mindenki cbeteli itt pont azért, mert ez a legjobb line, mivel itt blöffből is cbetelsz mindig.
    • 7ofdiamond
      7ofdiamond
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 389
      ch után 3 utca bet, ha ezen a boardon ezt nem tudjuk ellene 3 x meglőni ch után akkor pre se lenne call.
      400 hand alatt river af nem sokat jelent
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      Hy, látom sok hsz-t generált a hand. :)

Kövezzetek meg, de én ezt ch-c-c-al játszanám. :D
      Legtöbbször 3 utca sztem nincs benne csak 2, és ha 2 akkor jobban fizet a turn-river.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: bisovic
      Eredeti hozzászólás: duder1n0
      Pre standard call.

+1

Ezt nagy hiba volt itt eldobni.
      Ha már chb-olsz, ami nekem sem tetszik itt, akkor turn,river easy call. Az ő szemében gyenge made handed van és még a blöff sem kizárt nála pláne a valuebetek rosszabb kezekkel.
      400 hand alatt ne nagyon nézzél river afq-t.
      Szia!

Teljsen egyetértek ezzel így együtt. Ez a flop ch az esetek nagyon nagy százalékában közepes SD képes kéz és mivel erre a legtöbben 3 utca blöfföt lőnének, ezért értékért is tolnod kell végig.
      Nem azon kell gondolkodni, hogy vajon megad-e riveren is, hanem azon, hogy minél több értéket vegyél ki belőle. Ha dob akkor elviszed a potot, de Ax-et az életben nem fog itt neked dobni és abból nem hiszem, hogy AJ lenne az alja nála.

üdv, pborisz