[SH] nl200 overbet raise on river

• Betaverzio
      Betaverzio
      Bronz
      Regisztrált: 2012.09.26, Hozzászólások: 583
      Pacific, $1/$2 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $203 (101.5 bb)
      MP: $229.55 (114.8 bb)
      CO: $85.85 (42.9 bb)
      Hero (BTN): $302.52 (151.3 bb)
      SB: $87.50 (43.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with 7 A
      MP raises to $6, CO folds, Hero calls $6, SB folds, BB calls $4

Flop: ($19) K T Q (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero checks

Turn: ($19) J (3 players)
      BB bets $14, MP folds, Hero calls $14

River: ($47) J (2 players)
      BB bets $68, Hero raises to $282.52 and is all-in, BB folds

Results:
      $183 pot ($4 rake)
      Final Board: K T Q J J
      BB mucked and lost (-$88 net)
      Hero mucked 7 A and won $179 ($91 net)

mp egy laza reg
      BB: 28/22/7.6 3bet 517 hand

Flopon 2 emberbe kellene betelnem?

Riveren sztem nagyon ritkán lesz fullja, Qj, TJ lapokkal.
      Viszont a fullok közül is dobhat TJ-t. És simán blöffbefordíthat Ax, Fd.
      Az én rangem lehet KJ/QJ, magyarul sok dobásra számítok riveren.
  • 4 válasz
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Szia Betaverzio!

Fura nekem ez több ponton is.

A pre call kicsit lazának túnik, még egy széles ~21%-os UTG range ellen sincs virágzó részesedésed:

Equity     Win     Tie
      MP2    52.83%  50.58%   2.25% { 22+, A2s+, KTs+, QTs+, J9s+, T9s, 98s, 87s, 76s, ATo+, KTo+, QTo+, JTo }
      BU     47.17%  44.92%   2.25% { Ah7h }

Viszont, ha UTG-ből legalább 60%-ban dob a 3betekre, akkor érdemes lehet elgondolkozni, hogy rámész egy 3bettel. Egy valóban széles range-ből alig tud tovább játszani, és a call lapjainak a többsége nehezen játszható lesz egy csomó textúrán.

A call szituhoz még annyit, hogy gondolom figyeled, hogy kik ülnek mögötted, mert ha ott pl van SQer, akkor még egy - a call mellett.

Flop: én az alábbi range-ket vettem alapul preflop -

Equity     Win     Tie
      MP2    34.51%  33.08%   1.43% { 22+, A2s+, KTs+, QTs+, J9s+, T9s, 98s, 87s, 76s, ATo+, KTo+, QTo+, JTo }
      BU     28.60%  27.29%   1.31% { Ah5h }
      BB     36.89%  35.93%   0.97% { JJ-22, ATs+, KJs+, QJs, JTs, T9s, AQo+, KQo }

Így BB kb ennyi használható kezet floppol:

UTG a a line-ja alapján leginkább semmit nem floppolt, a legnagyobb jóindulattal meg maximum ennyit (ez az amivel tud még tán c/c-t játszani, de ránézve nem reális, túl széles IMO):

Tehát egy bet itt szerintem vákuumban megéri, és nem is kell nagyot nyitni.

River:
      Riveren sztem nagyon ritkán lesz fullja, Qj, TJ lapokkal.

Fullja szerintem egész sokszor lehet(5-ből egyszer simán) Ott van még a TT is, amivel együtt 9 kombó a lehetséges fullok, és jobbak száma.

Viszont a fullok közül is dobhat TJ-t. És simán blöffbefordíthat Ax, Fd.

Szerintem 1,5x overbet/fold-ot nem fog játszani fullal. Annyira durva lenne :f_ugly:

Az FD-k ellen jó vagy egy megadással, az AX-ekkel meg feleztek. Most tovább kell röpüljek, de érdekes a river spot, mert lehet, még így is jobb a push, a sok eldobatott split miatt, mint a call, de most nincs időm kiszámolni.
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      hali

bogec a pre call leginkább attól függ, ha az emelő mondjuk standard reg, hogy kik ülnek mögötted. rengetegszer van, hogy ez itt elég a callra (mondjuk itt már csak SB marad, a többiek statjait leírta, itt tény, hogy tényleg egy jobbféle fish kell legyen SB, hogy megérje, mert BB se veti meg a 3-betet)

flopon egyébként én betelnék, oké BB még akciózhat, de ha nem kapsz raise-t tőle, simán eldobatsz mindenkivel majdnem mindent legkésőbb riveren. sőt, ha csak flopon akarsz egy betet lőni, még barellek nélkül is szerintem rendben van ez IP, mert így 2 kártyát látsz majd és van equityd, ez a foldokkal együtt elég lesz)

ha így játszod, akkor turn csak call, rivert meg nem igazán értem. ha értékért betel, szerintem semmit sem fog már dobni riverre ha visszatolod, mert akkor minek overbetelt volna? ennek akkor minimum egy erős fullnak kell lennie. (sőt én a helyébe infó nélkül nem overbetelnék gyenge fullal, mert mondjuk szeretném ha a sor lecallozna érted). tehát ez szerintem legtöbbször blöff. Ax-et meg blöffbe fordítani, mikor TJ, JQ simán lehet nálad, szerintem megint csak értelmetlen az ő szemszögéből

üdv, lino
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

És szerinted itt villainnél lesz full Lino? Turnön donkolna 2 párral? Vagy TT,JJ-vel?
      Jó, persze, ez egy drága blöff és elsőre értelmetlennek is tűnik, de valójában nem lenne rossz, csak itt legtöbbször úgyis blöffölni fog szerintem, mert sorral nem overbetelne, úgyhogy így szerintem sincs értelme emelni.
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      persze, jobb a bet, mint a c/c ezekkel. így valamiből nyerhetsz értéket, vagy csak simán viheted a potot. a sor ugye ritkán fog raiselni, sokkal jobban megiéri itt poziból Ax-el elfogni egy blöfföt riveren, több nagyon nincs a handben érted