[SH] NL10 - KQs

• cseh
      cseh
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.18, Hozzászólások: 216
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: $9.97
      CO: $5.19
      BTN: $10.42
      Hero (SB): $12.44
      BB: $12.05

Hero posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has Q:spade: K:spade:

fold, CO raises to $0.20, fold, Hero calls $0.15, fold

Flop: ($0.50, 2 players) 4:spade: J:spade: J:club:
      Hero bets $0.25, CO raises to $0.50, Hero calls $0.25

Turn: ($1.50, 2 players) 8:club:
      Hero bets $1.00, CO raises to $2.00, Hero calls $1.00

River: ($5.50, 2 players) 4:heart:
      Hero checks, CO bets $1.10, fold

CO= 28/15, 3bet: 0, F3bet: 71, AFq: 48, cbet: 1/2, Fcbet: 1/3, Ftcbet: 1/1, WTSD: 30, WAS: 50 (89 hands)

Pre: Túl jó lap ahhoz h eldobjam, viszont OOP sem kellene játszani, valamint szépen dob 3betre úgyh szerintem itt jó lett volna egy 3bet.
      (az tuti h turn minraise-re fold)

Mi itt a jó line?
  • 5 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Ha sokat dob 3betre, akkor pont a jó lapokkal nem kell 3bet-elni, mert sokat fog dobni, és csak a jobb handekkel megy tovább.

Miért donkolsz? De most komolyan. Mi a gonolat mögötte?

Még a flop nem vészes, de a turn-ön miért?

Ch/c flop. ch/f turn, ch/f river
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzést.

Preflop
      simán jó a 3bet olyan arc ellen, aki sokat dob... Insta profitunk van rajta...

Openraise%-ot nézz pls, ha hátul van az openraise range ellen, akkor felesleges betenni több pénzt a potba, mert pl 10%-ot nyit:) (bocs ehhez még kevés a minta)

Így végképp 3beteltem volna, ha van read, hogy sokat dob, simán lehet QK-val COvsBU...

Sziszkok akkor tetszene a Te javaslatod, ha nagy mintán az ellenfél nagyon szélesen nyitna és postflop több várható értéke lenne a callnak mint a 3betnek... Jelen pillanatban ezekről nincs sok infónk, csak azt tudjuk hogy a 3bet profitot hoz...

Postflop
      Gondolj bele pls, hogy Jx, vagy fullal játszanál-e valaha így? Ez kb mindig az, aminek látszik:
      Blöff VAGY gyenge kész kéz (ami kisebb pár) VAGY Draw (amivel semiblöffölsz...)

Szóval ha kb. az ellenfél 100%-ban raisel Téged flop és betel turnon vagy raisel, akkor kb. nyomtatja a pénzt... (mert 80-90%-ban ez lesz Nálad onnantól meg ki lehet számolni...)

Sziszkok jól mondta, csak x/c flop (ez az std), raisehez read kell valami plusz,

Turnon betsize lap függően call vagy fold (ha SD esik, akkor kb minden betre call) ha nem esik extra equity, akkor fél potig call kb, fölötte már nem nagyon... De reg ellen akár fél potra is lehet dobni mert OOP nem tudod kifizettetni a lapod riveren : (
      (fish ellen lehet lazábban callozni)

GL,
      L.
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Sziszkok akkor tetszene a Te javaslatod, ha nagy mintán az ellenfél nagyon szélesen nyitna és postflop több várható értéke lenne a callnak mint a 3betnek... Jelen pillanatban ezekről nincs sok infónk, csak azt tudjuk hogy a 3bet profitot hoz...
      Én azért nem 3b-elek ilyen lapokkal, mert:

Feszes:
      Van pl, egy 10%-os range onnan, akkor szerintem rossz lenne a 3b, mert van 2 block-erünk, és mivel suited, így van + EQ-nk is. A niteket sem feltétlen 3b-eljük pl QQ-val.

Lasza:
      Elég sok szemét lap lehet nála, amit bőven verünk, és ha passzívan játszunk, akkor lehet, hogy pl egy K magas flopon üt 3 utcát egy KT-KJ szerű lappal, amit meg pre eldobna.
      De az sem kizárt, hogy megadja a 3betet, és akkor is lehetünk még bőven jók, hála a pozíciónak.
    • heveleistvan
      heveleistvan
      Kezdő
      Regisztrált: 2011.06.17, Hozzászólások: 20
      akkor szerintem rossz lenne a 3b, mert van 2 block-erünk, és mivel suited, így van + EQ-nk is
      - nem értem, ezek nem lehetnek érvek a 3bet ellen, mindkettő tényező a 3bet mellett szól, a blocker és a +eq csak növelik a 3bet EVjét.

és ha passzívan játszunk, akkor lehet, hogy pl egy K magas flopon üt 3 utcát egy KT-KJ szerű lappal, amit meg pre eldobna.

Ez egy elég ritka eset, még ha dominált kéz van nála, az esetek kb 12%-ában (ugyanannyiban, mint amennyiben szetet flopolsz, mivel kint van 2 K és még egy kell jöjjön) flopoltok mindketten top párt. A legtöbb esetben ő viszi a kasszát mert oop vagy, és nincs róla túl sok readed.

Amit még megemlítenék, hogy ha 90 hand van az ellenfélről összesen, akkor valószínűleg a foldto3bet statisztika csak nagyon kevés mintából áll (jelen esetben szerintem 7ből ötször dobott). Az ellenfél 28/15, vagyis nem túl jó játékos, így sokkal valószínűbb hogy elég széles skálával fog megadni 3betet.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Itt elég komoly félreértéseket és tévhiteket érzek, szeretném eloszlatni, csak pár gondolattal:

@Feszes:
      - QQ teljesen más laperőt képvisel mint KQs, nézd meg hogy egy nit skála ellen (10-11% UTG openraise%) hogy áll KQs és QQ

KQs-nek ~40%-a van, tehát ha nincs valami plusz (infó, fish mögöttünk) akkor nem +EV a call (simán blöffbe lehet fordítani) vagy simán fold, ha nem dob eleget...
      QQ-nak meg 65%-a van ellenben egy 3bettel blöffbe fordítjuk mert nem fog olyan range megadni ami ellen vezetünk vagy nem éri meg betennni és így tovább...

Szóval ezt félreértelmezted szerintem...

@Laza:
      Itt nem kell túlságosan sokáig érvelnem, hogy miért éri meg gyenge és laza range ellen minél több pénzt betetetni preflop (postflop könyebben tönkre, megy jobban kommitálja magát és így tovább...)

Az, hogy postflop 3 utcát blöffbetel, az egy olyan read, amit ki lehet használni és esetenkét el lehet térni a std 3bettől és inkább exploitívan CSAK callozni de, ezt írtam is
      Itt azt értettem, hogy postflop hülyeségeket csinál pl. 3 utcát blöff vagy nagyon laza rangel beteszi, overbet shovel, ilyesmi...

GL,
      L.

u.i: Na de most mentem, ha van még kérdés jöhet természetesen.