[SH] Tt

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $25 (100 bb)
      UTG: $22.53 (90.1 bb)
      MP: $21.59 (86.4 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      Hero (BTN): $25.66 (102.6 bb)
      SB: $27.76 (111 bb)

Preflop: Hero is BTN with T T
      UTG folds, MP raises to $0.75, CO folds, Hero raises to $2.25, 2 folds, MP raises to $4, Hero folds

Results:
      $4.85 pot
      MP mucked and won $4.85 ($2.60 net)

Ellenfél: 25/16/16,7 55 hand. 25% fold to 3bet.(4) 4bet 25%(4). Call 3bet 75%(4)

Vakokból semmiképp nem akartam volna sqz-t kapni, SB-n egy aktív arc ült magas 3bet és sqz értékekkel 128 hand után is. Azonban miután kapok egy ilyen kicsi 4betet egy fishtől én nem igazán érzem túl nyerőnek magam. Itt kb teljesen azért 3beteltem, hogy call-t kapjak tőle. Lehet itt 3bet/foldolni egy ilyen erős lappal? vagy hiba és ha már 3betelek akkor broke? Valószínűleg azért nem nagyon mertem betenni mert kicsi volt róla a mintám, viszont ha kicsi a minta akkor lehet hogy a 3bet se olyan jó annak ellenére hogy laza az SB? Jobb lenne mondjuk ha calloznék és backraise/call-t játszanék SB ellen ha a fish dob?
  • 1 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Szerintem ez volt a legrosszabb megoldás amit választottál. 55 hand után még nem nagyon kéne MP-t 3betelni TT-vel, mert azt se tudjuk miféle játékos. Akkor se leszünk sokkal jobb helyzetben ha megadja a 3betet, mert az esetek több mint felében jön overcard a flopra és nagyon nehéz lesz játszani egy ismeretlen ellen még IP is.
      Ezzel a read-el, hogy SB szeret sqz-elni, pontosan a call/backraise lett volna a legjobb megoldás és nem csak akkor, ha MP dob, hanem akkor is betolom, ha MP csak callozza a sqz-t, mert akkor még több dead money lesz a potban.

üdv, pborisz