[SH] NL30 - AKo

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      On Game, $0.15/$0.30 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $29.70 (99 bb)
      BB: $31.65 (105.5 bb)
      UTG: $35.07 (116.9 bb)
      Hero (MP): $61.77 (205.9 bb)
      CO: $17.81 (59.4 bb)
      BTN: $55.60 (185.3 bb)

Preflop: Hero is MP with K A
      UTG raises to $1.20, Hero calls $1.20, 4 folds

Flop: ($2.85) Q 6 K (2 players)
      UTG bets $2.85, Hero raises to $7.20, UTG raises to $33.87 and is all-in, Hero calls $26.67

30/10-es fura multitabler playa 1k hand mintán | UTG R1st 14
      Fold to 3bet 13 (UTG-n eddig 0/2). Cbet 49(45), fold to raise 40(5)
      WTSD21, W$SD68

Vajon belefér-e itt egy értékért emelés?

Ha kiindulok egy 14%-os openraise skálából, akkor a következő kezek jöhetnek tovább itt az emelésemre:

Viszonylag jóindulatú voltam, és feltételeztem, hogy továbbjön minden AK, AA, és azok a KJ-k, amikben J van. Kész flush ugye csak J T -vel lehetséges.

Asztal: K:spade: Q:spade: 6:spade:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        50.88%  43.08%     7.80% { AdAh, AdAc, AhAc, KdKh, QdQh, QdQc, QhQc, 6d6h, 6d6c, 6h6c, AdKd, AhKh, KdQd, KhQh, JsTs, AdKh, AhKd, AcKd, AcKh, KdQh, KdQc, KhQd, KhQc, KdJs, KhJs }
      MP3        49.12%  41.32%     7.80% { AsKc }

Ezek alapján nagyon határeset, hogy tudok-e értékért emelni, és mivel eleve egy optimista skálát adtam a kezébe, ezért inkább a "nem" felé billen el a mérleg nyelve.

Az emelés után a brokehoz 38% potoddsom van, és ha csak szet/flöss/TOP2 ellen mennék, akkor nincs is meg a kellő EQ (36,35%). Elég sok egyéb handet kell belevenni pluszba ahhoz, hogy itt +2% EQ meg legyen.

Fentiek alapján a kéz erősen túl van játszva. Jól látom?

Flop just call, és Turn kártyától/akciótól függően újraértékel...
  • 8 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop ellene 3B/Broke.

Flop végülis beleférhet az emelés, mert egy gyengébb játékos jóval tágabban fog tovább jönni, de kellemetlen, hogy minden A, K, Q FD blockolva van és max JTs lehet nála ami FD és bepakolja, ezért ha flop broke-ra kerül a sor, akkor valószínű erősebb kész kezek ellen tesszük be, ezért flop sima calldown-on lennék. Nincs olyan turn ahol képes lennék dobni és én riveren kezdenék gondolkodni a boardtól függően ha tovább erősködik.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen alaposan megnézted a handet Alcu, igazából arra jutottál, ami nekem egyből nagyon "standard-nek" tűnik, tehát hogy preflop jó a játékod, flopon pedig ez egy nagyon sima call IP. Ugyanakkor nagyon is hasznos, hogy az úgymond standard helyzeteket is megnézzük néha alaposabban.

Egyszerűen nem elég tág a skálája és nem olyan hatalmas hal, hogy a flop raise/broke legyen a legjobb megoldás. Egyszerűen just call IP és törnön újból mérlegelünk.

Nem jó a 3bet/broke preflop wolverine preflop, kifejezetten tetszik, hogy csak megadott pre Alcu.

GL:
      novy
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Nem értem miért nem 3betelhetek ellene. Valószínűleg villain össze-vissza openR-el, fogalma sincs a pozíciókról, minennel meg fog adni amivel OR-elt. Mindig 3betelném nemhogy AK-val még AQ, AJs, KQ, talán KJs... is és max. ha nem 4betel eleget, akkor dobok, de szerintem AK-val messze a 3B calling range-e előtt vagyunk. A broke-hoz lehet több info kellene, de valahogy most sem érzem azt, hogy nekem csak calloznom kellene egy Fish ellen. Ráadásul simán pozíciónk van rajta. Max. akkor adnék meg, ha valami nagy Sqz-er arcok ülnének mögöttem és akkor BackR -en lennék, de egyáltalán nem akarok MW kasszát és lássuk be 4-en ülnek még mögöttünk, akik közül nem 1-2 jöhet be UTG miatt, vagy csak simán MW potra számítva.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Nem lehet megítélni, hogy jó-e a 3bet/broke (valószínűleg egyébként nem). Az ellenfél nem egy hatalmas hal, összesen 10%-ot emel, valószínűleg UTG-ből is nagyjából ennyi, de 4bb-t emelt, ami inkább erősebb lapra utal (persze ez megint csak nem biztos). Egyszerűen nem lesz nyereséges betenni ezt preflop.

Az érték 3beten el lehet gondolkodni valóban, de legfeljebb megadom a 4betet IP, de nem teszem be preflop, mert nem lesz nyereséges. A 3bet/fold meg olyan béna érted.

Ne viccelj már, hogy AQ vagy AJ lapokkal itt értékért 3betelsz, ez biztosan hiba lesz.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Ful stack. A 4bb oR lehet STD. Szerintem mi játszhatunk az emelés méretével. Teszem azt, ha több megadást szeretnék, szerintem preflop egy 3$-os 3bet bőven elég és akkor nem is növeltem a potot hatalmasra, jó oddsot kínálok neki és a range-e 100%-ával fog jönni, kizárom a többi játékost és HU pot lesz,+ IP leszek az irányítással és pozícióval.

AQ, AJs is inkább kisebb size-ot használnék pre és ennyi info engem nem tántorít el, hogy valuért nem 3beteljem pozból. Persze nem full Fish, de nem is egy értelmes lény. Nem hiszem, hogy ami nála 10-14% az valóban a lapok top x %-a lenne. Nem lennék meglepődve ha JJ+ AK limp/R-elgetne, vagy top kezdőkezekkel csak mR-elne UTG-ből....

A 3B/Broke-ot meg azért nem tudom még elvetni, mert sem egy 4B range-et, sem egy 4B%-ot nem láttam.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      De ez volt az első gondolatod, hogy 3bet/broke. Szerintem ha kicsit is, de veszteséges lenne itt egy 3bet/broke. Ha feltesszük, hogy nincs blöff 4bet range (halaknak nem nagyon szokott), akkor még egy ilyen 4bet skála ellen is veszteséges a 5bet push:

hu.pokerstrategy.com
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 43.14% 32.55% 10.58% { AKo }
      MP3 56.86% 46.28% 10.58% { 99+, AQs+, AKo }

Ha pedig lesz 4bet/fold játéka és ezzel megy tönkre (JJ+,AK), akkor is jelentős FE-re van szükség (33% körül, összesen tehát 4,5% 4bet range UTG-ből), ami azért elég ritkán lesz meg hal esetén, mert nem nagyon szoktak blöff 4betelni.

Szerintem fontosabb, hogy jobban végiggondoljuk ezt a szituációt és ne csak rámondjuk, hogy fish ellen AK-t tartok, akkor 3bet/broke.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Félreérthető voltam, természetesen nem kezdenék el csapkodni és nem tolnám be ha nagyon alacsony statokat látnék a 3B-et viszont mindenképpen +EV-nek érzem. Nekem valahogy szimpatikusabb a 3B/Fold is AK-val, mint egy MW potot játszani, ezért menne a 3bet. Amíg nem vagyok tisztában azzal, hogy mivel emelget, addig jelen esetben AQ-AJs, KQ, talán KJs is, de természetesen ezzel is leállnék, ha világossá válna, hogy a lapok top 10-14%-át emeli csak, de azért kétlem.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Rendben.