[SH] nl20qts

• 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      mp45/26 agrofish
      co fish
      bu feszes reg
      bb nagy fish

turn?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $28 (140 bb)
      CO: $11.03 (55.1 bb)
      BTN: $27.44 (137.2 bb)
      Hero (SB): $23 (115 bb)
      BB: $9.63 (48.2 bb)

Preflop: Hero is SB with Q T
      MP raises to $0.40, CO calls $0.40, BTN calls $0.40, Hero calls $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($2) A K J (5 players)
      Hero checks, BB checks, MP bets $1, CO calls $1, BTN folds, Hero raises to $6.20, BB folds, MP calls $5.20, CO folds

Turn: ($15.40) T (2 players)
      [color=red]Hero ?
  • 6 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      aggro fish ellen, co fish ellen, bb nagy fish ellen, meg reg is, én jó nagyot donkolnék floppon, millió rosszabb callozhat. itt nagyon hamar elromolhat a lapunk mwp, ha a fish véletlenül kihagyja a cbetet. A cr-hez nagyon-nagyon biztosnak kell lenned a cbetben.

De én a donkot mindenképpen jobbnak tartanám itt, mert ha meg aggró akkor akár megraiselhet és akkor örömmel betehetjük floppon.

A flop donk mellett szól, h BB a nagy fish akit ezzel úgy késztetünk cselekvésre, h az eredeti emelő előtt kell beszélnie ha donkolunk--> itt őt is célozzuk a donkkal, mert tőle (is) jöhet itt érték és inkább, úgy h donkolsz, mintha lát egy cbet, c/r-t maga előtt mwp.

turnhöz nem ártana több stat, h egyáltalán tudjuk mit tett volna floppon, szettel két párral, pár plusz drawval
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      30-40 handes minták, nincs több stat.
      azért nem db-eltem, mert 2be ha potolok akkor is jön kb 2-3ember.
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: 1Cranberries1
      Az miért baj nutssal? :D
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      Eredeti hozzászólás: 1Cranberries1
      Az miért baj nutssal? :D

vajon...?

jön a szín, jön a Q, jön a T...., és ezzel a K nagy ch/R-el jóval drágább a haveroknak. Ha ennyiért jön...-jön ahogy jött is. :rage:
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      értem én, de a cr hez itt biztosnak kell lenni a cbetben és 30-40 handes minták alapján én nem lennék az. Most pl egy 88 openelni fog, de nem hinném, h cbetelne, ezen a boardon mwp legyen akármilyen aggró is... Ha pedig körcsekk van akkor ugyanúgy jönni fog rossz turn, csak mwp lesz és onnantól ezen a turnön utálnék tovább játszani.

Ok h a donk nem lesz olyan drága, (bár ha fishek akkor akár miért ne overbetelhetnénk, ha azt feltételezzük, h úgyis jönni fog/fognak?)

és ha raiset kapunk akkor push.

ha meg maradnak a potban akkor turntől és villainek számától függően döntünk. De a donkkal két dolog történhet: a, elhozzuk a potot, b rosszabb handektől jön value
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Teljesen egyetértek zbornaja összes hozzászólásával. Nagyon jól összefoglalta a lényeget. Itt kötelező lett volna a donk ennyi emberbe és én biztos overbeteltem volna, ha már ennyi a fish.
      Így játszva elég kellemetlen a turn, itt szerintem nem marad más választásod mint a blockbet/fold. Talán megad két párral. Mivel ismeretlen nem tudok jobbat.

üdv, pborisz