[SH] nl 50 99

• zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $26.08 (52.2 bb)
      Hero (UTG): $70.18 (140.4 bb)
      SB: $55.21 (110.4 bb)
      BB: $50.75 (101.5 bb)
      MP: $70.13 (140.3 bb)
      BTN: $94.24 (188.5 bb)

Preflop: Hero is UTG with 9 9
      Hero raises to $1.50, 4 folds, BB raises to $5, Hero calls $3.50

Flop: ($10.25) Q 9 A (2 players)
      BB bets $4.87, Hero calls $4.87

Turn: ($19.99) 6 (2 players)
      BB checks, Hero bets $13, BB raises to $40.88 and is all-in, Hero calls $27.88

River: ($101.75) 7 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $101.75 pot ($3 rake)
      Final Board: Q 9 A 6 7
      Hero showed 9 9 and lost (-$50.75 net)
      BB showed Q Q and won $98.75 ($48.00 net)

villain 25/19 9 3b 388h
      cbet flop 3b pot 60 (5) turn 0 Afq 44 31 24 WTSD 28 WSD ex sm 38 cr turn 22 (9)

pre úgy voltam vele, h neki lehet blöff range BB vs UTG- ez ellen jó az EQ
      az érték range ellen meg jó az impliedom IP

A flop érdekes, nem annyira örültem neki. QQ AA overset, KK ellen nem nyerek sokat, AQ-t nemigen 3betel. AK, nem maradéktalanul boldog ezen a floppon, mert QQ szet, AQs beelőzte.

Flop: sztem std.
      Turn: AK potkontrollon van és blöff Ax ek is, a range ezen része ellen bet bet volt a terv...
      Hát ez a cr nem kellemes, de gondolom nincs menekvés...
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      Szerintem ez sima pre fold.

Egyrészt itt ugye 66%-ban (4,5/6,75) kell dobnod ahhoz, hogy a 3bet autoprofit legyen a részéről, vagyis legalább 33-34%-ot kellene megvédened.
      Ha mondjuk például nyitunk ~14%-ot UTG-ből (55+,A8s+,KTs+,QTs+,J9s+,T8s+,98s,87s,ATo+,KQo), akkor még GTO szerint is elég egy TT+,AQs+,AQo+ range-et megvédenünk.

De ehhez még hozzá lehet tenni, hogy a legtöbb NL50 reg nem próbál meg kihasználni minket azzal, hogy BB vs UTG light 3betekkel bombáz, szóval a gyakorlatban ennél szűkebb range is elég lesz.

Ráadásul a 99-nek a játszhatósága is elég rossz ha nem találunk setet, akkor már inkább bőviteném a range-em egy KQs-sel például.

Postflop standard IP, miután betaláltunk.

Pláne átgondolnám a pre callt, ha találat után sem érzed magad jól postflop. A "menekülést" szettel kicsit azért erős kifejezésnek érzem... :)
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: duder1n0

Egyrészt itt ugye 66%-ban (4,5/6,75) kell dobnod ahhoz, hogy a 3bet autoprofit legyen a részéről, vagyis legalább 33-34%-ot kellene megvédened.
      Ha mondjuk például nyitunk ~14%-ot UTG-ből (55+,A8s+,KTs+,QTs+,J9s+,T8s+,98s,87s,ATo+,KQo), akkor még GTO szerint is elég egy TT+,AQs+,AQo+ range-et megvédenünk.

De ehhez még hozzá lehet tenni, hogy a legtöbb NL50 reg nem próbál meg kihasználni minket azzal, hogy BB vs UTG light 3betekkel bombáz, szóval a gyakorlatban ennél szűkebb range is elég lesz.

Ráadásul a 99-nek a játszhatósága is elég rossz ha nem találunk setet, akkor már inkább bőviteném a range-em egy KQs-sel például.

Pláne átgondolnám a pre callt, ha találat után sem érzed magad jól postflop. A "menekülést" szettel kicsit azért erős kifejezésnek érzem... :)
      Persze csak a turn cr sokszor nuts, 3bet potban ebben a szituban talán még inkább, de mégsem tudnám dobni kb soha, mert elég ha csak néhány AK játszik így, csak annyira éreztem, h overset lesz. és utálom amikor igazam van...

A pre callt én nem arra alapoztam, h jajj nehogy kihasználjank, mert túl sokat dobok pre...
      Én itt úgy gondoltam h ő ritkán calloz AK QQ+, szinte mindig 3betelni fog ilyen magas 3b értékkel. - ez ellen jó az implied

ha meg ki is egyensúlyozza blöffökkel, akkor jó a valós equitym. Amúgy nem adogatok meg közepes párral sűrűn, de néha-néha igen.

Az AQo pl kevésbé érzem alkalmasnak arra h megvédjük, megadjunk. Az sztem általában sokkal inkább riverse implied odds ha betalálunk, mint a 99...
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      A pre callt én nem arra alapoztam, h jajj nehogy kihasználjank, mert túl sokat dobok pre...
      Forditva, itt inkább azzal használnak ki (bár nem tudatosan), ha túl szélesen callozol pre egy erős range ellen, aztán gyakran feladod postflop.
      Persze a 99-et lehet határesetnek venni, pláne ha szélesen nyitsz UTG-ből, de szerintem simán dobható.

Az AQo pl kevésbé érzem alkalmasnak arra h megvédjük, megadjunk. Az sztem általában sokkal inkább riverse implied odds ha betalálunk, mint a 99...
      AQo-val én sem adnék meg, inkább blöff 4betelnék vele.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: duder1n0

Ráadásul a 99-nek a játszhatósága is elég rossz ha nem találunk setet
      , akkor már inkább bőviteném a range-em egy KQs-sel például.

Szia!

Teljesen egyetértek. Amíg nincs használható infóm arról, hogy BB vs UTG is sokat 3betelne, addig nálam ez nagyon sima fold lenne még AQ-val is. 99-el pedig sosem adnék meg, mert postflop találat nélkül nagyon sokat lehet vele bukni.
      Mondjuk ha nagy mintán is ezt látnám, hogy turnön alig cbetel, akkor már lazábban adok meg ellene, mert nagy valószínűséggel olcsón jutok terítésig, vagy könnyen elvihetem a potot. De ez a minta nekem kevés ahhoz, hogy akciózzak.

üdv, pborisz