[SH] nl50 99

• zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $13.89 (27.8 bb)
      MP: $50.87 (101.7 bb)
      Hero (SB): $85.33 (170.7 bb)
      BB: $15 (30 bb)
      CO: $19.50 (39 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 9
      MP raises to $1.50, 2 folds, Hero calls $1.25, BB folds

Flop: ($3.50) 9 T Q (2 players)
      Hero bets $2.50, MP raises to $7.50, Hero calls $5

Turn: ($18.50) A (2 players)
      Hero checks, MP bets $13.18, Hero raises to $76.33 and is all-in, MP calls $28.69

River: ($102.24) 2 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $102.24 pot ($3.00 rake)
      Final Board: 9 T Q A 2
      MP showed Q Q and won $99.24 ($48.37 net)
      Hero showed 9 9 and won $0.00 (-$50.87 net)

hi,

Be kell valljam itt nem egészen voltam tisztában mit miért és hogyan kellene, és utólag is nagyon nehéz. A pókösztönöm jelzett ugyan, h baj van, de elvesztem a handben sajna.

villain 192h 23/19 afq 29 22 9 cbet 50 33 wtsd 38 wsd exsmall 100 (6!) raise donk bet 3ból 1, ez az alkalom. raise 1st mp 19, BTN fish volt (56/0)

Sztem a donk ok, és a raisre nem dobhatunk. FLop broke? Az a baj, h nem tűnik tú aggrónak, sztem ami itt megraisel az ellen még ok, h tovább játszom, de ami beteszi az elég erős lesz...

sztem kb ez raisel meg: AA,KK,QQ,TT,AQs,KJs,QTs,AQo-- T9s nem lehet nála, mert blokkolom. általában több handet el tudnék képzelni, de ő itt elég paasszívnak tűnik.
      (KQ, AJ, JJ QJs TJs nem hiszem, de lehetséges 1-2 kombó talán. Viszont nem tűnik olyannak, aki ezekkel brokeolna)

Amivel ő itt floppon beteszi kb: TT QQ KJs TQs? KK+ Aq szerű handdel én nem hinném h betenné, de lehet túl feszesnek gondolom?

hú itt hálás lennék egy donkbet raise rangért, és egy broke rangért is...
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Mivel nem cbetel sokat, ezért itt a donkot mindenképpen jó ötletnek tartom. Ugyani s Qx, KK+ egészen biztos callozni fog, de valószínűleg JJ, Tx is lehet a call range-ében.
      Az emelés elég kellemetlen tőle, mert nagyon passzív. De nyilván a dobás nem jöhet szóba. Azt nem gondolnám, hogy blöfföl, de lehet nála gyengébb kéz elvétve, mint pl. QTs. Szóval a bet/call ok a flopon, a broke szóba sem jöhet, mert ő nem nagyon fog itt húzóval emelni. Agresszívabb ellenfelek ellen simán betenném.
      Turnön szintén nem tetszik a broke, mert egyszerűen hátul vagyunk a range-e ellen. AQ szerintem nem lehet nála, mert azzal flopon nem emelne, de még ha adok is neki néhányat, akkor se rózsás a helyzet. Szóval ez legjobb esetben ch/c turn ch/c river, hátha beteli az esetleges két párokat. De bevallom őszintén, hogy egy ilyen passzív arc ellen elég kellemetlenül érezném magam, mert valahogy két párokat is nehéz neki adni.
      Flopon egyébként ellene szinte minden erős kézzel donkolnék, de TT, QQ, KJ lapokkal mennék csak tönkre.

A donk raise range-e alatt nem tudom mit értesz. Én mikkel emelném a donkot, vagy neki milyen range-et tudok adni?
      Én nyilván sok húzóval emelnék, mert azt gondolnám villain Qx-ekkel is donkolhat, amiket az emelésre dobnia kellene. De ez a játékos szerintem csak erős kezekkel emelne.

üdv, pborisz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: pborisz
      Szia!

De bevallom őszintén, hogy egy ilyen passzív arc ellen elég kellemetlenül érezném magam, mert valahogy két párokat is nehéz neki adni.
      Flopon egyébként ellene szinte minden erős kézzel donkolnék, de TT, QQ, KJ lapokkal mennék csak tönkre.
      Igen ezt értettem én is póköstön alatt :(

Eredeti hozzászólás: pborisz

A donk raise range-e alatt nem tudom mit értesz. Én mikkel emelném a donkot, vagy neki milyen range-et tudok adni?
      Én nyilván sok húzóval emelnék, mert azt gondolnám villain Qx-ekkel is donkolhat, amiket az emelésre dobnia kellene. De ez a játékos szerintem csak erős kezekkel emelne.

üdv, pborisz
      Igen arra voltam kíváncsi h ő itt mivel emeli a donkot, de kb le is írtad. Köszi a részletes elemzést!
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szívesen :)